.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
راهکار آيت الله جوادی برای پرهیز از چاپلوسی

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی وقتی محقق می‌شود که ملت فقیر نباشد گفت: کسی که جیبش خالی و بدهکار است دهانش به چاپلوسی باز است.

به گزارش مهر، آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و هیئت همراه که در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، با بیان اینکه مال در فرهنگ قرآن، عامل قیام و قوام یک ملت است، گفت: مال، به عنوان قیام یک ملت است و برای این می‌باشد که یک ملت بتواند بایستد و لذا اقتصاد مقاومتی وقتی محقق می‌شود که ملت دستشان پر باشد و اگر نه ملتی که دستش خالی باشد قدرت قیام ندارد.

وی با تاکید بر اینکه که ثروت مملکت را نباید به غیر مدیران و سفیهان داد، بیان داشت: این ستون را نباید به دست لرزانِ افرادِ سفیه و بی ‌عُرضه سپرد؛ آن مدیرِ سفیه و آن مدبّرِ لرزان، خود را نمی ‌تواند تأمین کند؛ خودایستادگی را فرا نگرفته، چه رسد به این که بتواند ستون ملت و مملکتی را نگهداری کند.

این مفسر قرآن کریم با تأکید بر ایجاد اشتغال و همچنین فقرزدایی از کشور، اظهار داشت: قرآن کریم آن معارف بلند خود را با ادبیات و ظرایف خاص خودش بیان می‌کند، کسی که گداست و چیزی ندارد به او نمی‌گویند فقیر، بلکه به او می‌گویند فاقد؛ یعنی مال ندارد. فقیر بر وزن «فعیل» به معنی مفعول است، فقیر؛ یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است، همان ‌طوری که قتیل به معنای مقتول است، فقیر هم به معنی مفعول است؛ یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است. ملتی که جیبش خالی است، دستش تهی است، این ملت زمین‌گیر و فقیر است. و ملتی که شغل نداشته باشد، بدهکار باشد، این ملت قدرت قیام ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ملتی که دستش تهی باشد، زبانش به چاپلوسی باز می شود، بیان داشت: قرآن کریم از آن کسی که ندارد به «اِملاق» یاد کرده است و املاق به معنای چاپلوسی کردن است، کسی که جیبش خالی است و بدهکار است دهانش به چاپلوسی باز است و این فرد اهل نقد و اعتراض نیست.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه املاق زدایی و فقرزدایی از وظایف مسئولان کشور است، اضافه کرد: وقتی از املاق پرهیز می‌کنیم که بتوانیم تولید و اشتغال داشته باشیم و از جامعه خود فقر زدایی کرده باشیم و این از وظایف مسئولین کشور است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود به منابع سرشار استان مازندران اشاره کرد و خواهان استفاده بهینه از این منابع برای بخش تولید و اشتغال در استان و کل کشور شد. /250


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

همشهری 30 ارديبهشت 1393
گاهی وقتا لذت می برم وقتی حرفاتون می خونم جناب آیت الله . التماس دعا .

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.041 seconds.