.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
پاس داشت از محقق و ادب پژوه گیلانی در رشت
پاس داشت از محقق و ادب پژوه گیلانی در رشت

مراسم بزرگداشت محقق و ادب پژوه گیلانی در رشت برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت ، مراسم بزرگداشت مصطفی فرض پور ماچیانی روز سه شنبه 30-2-93  با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ( پل طالشان) راس ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد.

در این مراسم  که راس ساعت 10 صبح روز سه شنبه 30 خرداد برگزار می شود  دکتر فرض پور ماچیانی ، دکتر برزگر، استاد فریدون نوزاد و مظاهر زمانی به ایراد سخن خواهند پرداخت ، اجرای موسیقی سنتی و تجلیل از خانواده مصطفی فرض پور ماچیانی از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.

گفتنی است  استاد مصطفی فرض‌ پور ماچیانی در سال ۱۳۲۰ در ماچیان متولد شد، دوره شش ساله ابتدایی را در ماچیان و کلاس هفتم و هشتم را در رحیم آباد و نهم و دهم را در رودسر و یازدهم و دوازدهم (پنج و شش ادبی) را در دبیرستان داریوش لنگرود گذراند و در سال ۱۳۴۰ مقام نخست رشته ادبی گیلان را در بین تمام دانش آموزان بدست آورد. وی در سال ۱۳۴۱ وارد دانشگاه تبریز شد و در سال ۱۳۴۴ دررشته ی ادبیات و علوم تربیتی فارغ التحصیل شد.

فرض پور، مولف کتاب "دستور زبان فارسی" است که از سال ۷۶ در دانشگاه تدریس می شود؛ همچنین جزو هیئت مؤلفین "دائرة المعارف تشیع" است و مقالاتی از ایشان در این مجموعه منتشر شده است. وی، مقالات متعددی در زمینه ادبی، زبان شناسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی در روزنامه ها و مجلاتی چون آزادی، عصر تبریز، طلوع اسلام، اطلاعات، کادح (نشریه استانی)، گیلان نامه، نشر دانش و... منتشر کرده است.

همچنین ویژه نامه های گنجینه گیلان شناسی، شمال شناسی، نوروز باستانی، مونو گرافی اشکور، فرزانگان گیلان، زبان و فرهنگ ماچیان و گاهشماری در ایران از استاد فرض‌پور به چاپ رسیده است. وی سابقه فعالیت در شورای آموزش و پرورش گیلان، هیئت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد رشت، هیئت امنای کتابخانه ملی رشت، جمعیت نشر فرهنگ گیلان و دبیر شورای انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را نیز در کارنامه کاری خود داشت.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.041 seconds.