.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
روحانی: انشاءالله با 1+5 به توافق می‌رسیم
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات ایران با ۱+۵ با وجود دشواری هایی که وجود دارد انشاءالله در نهایت به توافق خواهد رسید ادامه داد: چرا که مصلحت همگان در توافق و بازی برد- برد است، و جمهوری اسلامی ایران هرگز نخواسته به دنیا دروغ بگوید و امروز نیز به دنبال آن نیست.

 شمال نیوز: رئیس جمهور با اشاره به اینکه مذاکرات ایران با ۱+۵ با وجود دشواری هایی که وجود دارد انشاءالله در نهایت به توافق خواهد رسید ادامه داد: چرا که مصلحت همگان در توافق و بازی برد- برد است، و جمهوری اسلامی ایران هرگز نخواسته به دنیا دروغ بگوید و امروز نیز به دنبال آن نیست.

حسن روحانی که در نشست با وزیر ، معاونان و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی صحبت می کرد، اظهار داشت: باید به گونه ای برنامه ریزی و اقدام کنیم تا مردم برای بدست گرفتن امور ، به صحنه بیایند چرا که دولت هیچگاه نمی تواند به تنهایی در جهت توسعه کشور اقدام کند اما می تواند هدایت گر بوده و در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد.

رییس جمهوری با اشاره به آمار ناخوشایند ایجاد اشتغال در کشور طی سال های گذشته، گفت: مبنای حرکت دولت در سال ۹۳ اشتغال زایی بوده و ایجاد اشتغال یکی از اهداف اساسی ما خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه دولت توقع بالایی از وزارت راه و شهرسازی به دلیل مسئولیت سنگینی که در اجرای امور زیربنایی که مرتبط با رفاه و سلامت مردم است دارد، تصریح کرد: امروز برای مردم ایران سفر با وسایل نقلیه شخصی یکی از ضرورت های زندگی به شمار می رود و نمی توان از آن جلوگیری کرد و در این خصوص باید تسهیلات و امکانات مناسب را فراهم کنیم.

رییس جمهوری با اشاره به شدت و سوء مصرف انرژی در کشور بر ضرورت برنامه ریزی برای به حداقل رساندن مصرف انرژی تاکید کرد.

روحانی با بیان اینکه یکی از اهداف اجرای قانون هدفمندی یارانه ها جلوگیری از شدت مصرف انرژی در کشور بود که متاسفانه در اجرای این قانون مسیر اشتباهی طی شد، گفت: اگر می خواهیم در کشور اقدامی انجام شود باید با رضایت و آمادگی مردم صورت پذیرد و دولت نمی تواند با نظر اکثریت مردم مخالفت کند بلکه باید مردم را همراه گرداند.

رییس جمهوری با بیان اینکه دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها از مردم خواست تا کسانی که نیاز به دریافت یارانه نقدی ندارند ثبت نام نکنند تصریح کرد: دولت از محل این صرفه جویی و انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی توانست تا کمک وسیعی به بخش سلامت ارائه کند و امروز اقدامات بسیار گسترده ای در جهت ارائه امکانات بهداشتی و درمانی و بیمه به مردم انجام می شود.

روحانی ادامه داد: دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها نه راه دولت گذشته را ادامه داد و نه خواست کاری کند که مردم با آن مخالف باشند چرا که معتقد است باید فرهنگ کاهش مصرف برای مردم تبیین و از سوی آنان پذیرفته شود.

رییس جمهوری تغییر مصالح ساختمانی و نظارت بر کیفیت مصالح مصرف شده در ساخت و سازها را از مواردی دانست که باید مد نظر وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن باشد و تصریح کرد: با شیوه ای که امروز برای ساخت و سازها در کشور انجام می شود منابع و امکانات گسترده ای اتلاف خواهد شد در حالی که باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا از فضا و امکانات موجود به نحوی که کمترین اتلاف انرژی را در پی داشته باشد به طور صحیح استفاده کنیم .

روحانی افزود: باید مکان یابی برای ساخت ساختمان ها با نظارت های دقیق باشد تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود .

رییس جمهوری با اشاره به لزوم مکان یابی صحیح برای ایجاد شهرهای جدید در کشور و شروع فعالیت ها در این زمینه خاطر نشان کرد: باید برای چگونگی توسعه شهرهای موجود برنامه ریزی کنیم چرا که بدون برنامه ریزی مشکلات فراوانی از جمله حاشیه نشینی و ایجاد بافت های فرسوده در شهرها به وجود خواهد آمد.

روحانی با بیان اینکه نباید در زمینه ساخت و ساز مسکن به منابع بانک مرکزی متکی شویم، گفت: مسکن مهر بزرگترین خسارت را در ایجاد وضعیت تورمی به کشور وارد کرد در حالی که دولت نباید مسکن ساز باشد بلکه تنها شرایط را برای مسکن دار شدن مردم فراهم کند.

رییس جمهوری همچنین با بیان اینکه برنامه ریزی ها و مطالعات برای جابجایی پایتخت باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، گفت: تهران همواره به عنوان مرکز تجاری، اقتصادی و دانشگاهی کشور باقی خواهد ماند اما باید تلاش کنیم تا بار سیاسی این شهر کاهش یابد.

روحانی با اشاره به استفاده از موقعیت ژئوپولتیک ایران در توسعه جاده ها و ایجاد مسیرهای هوایی تصریح کرد: باید در جهت ایجاد امکانات لازم به منظور رساندن ایران به جایگاهی شایسته در حمل و نقل و ترانزیت بین المللی تلاش کرده و با سخنان بی ریشه و شعارهای بی اساس کشور را از این امتیاز محروم نکنیم.

رییس جمهوری افزود: کشور دارای منابع غنی ثروت است که باید با برنامه ریزی صحیح از آنها استفاده کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه باید شبکه ریلی کشور در جهت توسعه مراودات تجاری و استفاده دیگر کشورها از جمله همسایگان از این مسیر برای جابجایی کالا را گسترش دهیم، خاطر نشان کرد: توسعه شبکه ریلی در کشور یکی از تصمیمات دولت تدبیر و امید است چرا که این کار مطمئناً به نفع همه مردم و توسعه تجارت خواهد بود.

رییس جمهوری همچنین در زمینه حمل و نقل هوایی و توسعه فرودگاه های کشور نیز با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه ناوگان حمل و نقل هوایی و سلامت و امنیت پروازها در کشور گفت: امروز به واسطه مذاکرات ایران با ۱+۵ شرایط آسانتری برای خرید قطعات و ارتقاء سلامت ناوگان هوایی کشور ایجاد شده که باید از آن در جهت رفاه و امنیت مردم استفاده کنیم .

روحانی همچنین با بیان اینکه دولت برای آبادانی سواحل جنوب کشور برنامه ریزی و تلاش می کند، گفت: شکوفایی سواحل جنوبی کشور نیازمند سرمایه گذاری همه جانبه بوده و ما برای رونق اقتصاد و انرژی و ایجاد بنادر وسیع در این منطقه نیاز به حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری مردمی داریم.

روحانی با اشاره به اینکه مذاکرات ایران با ۱+۵ با وجود دشواری هایی که وجود دارد انشاءالله در نهایت به توافق خواهد رسید چرا که مصلحت همگان در توافق و بازی برد- برد است، گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگز نخواسته به دنیا دروغ بگوید و امروز نیز به دنبال آن نیست.

رییس جمهوری افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران فناوری صلح آمیز هسته ای بوده و آن را دنبال خواهد کرد و این حق مردم را پیگیری می کند اما در عین حال می خواهد تا در روند گفت و گو به تفاهم مشترک که به نفع همگان است برسد .

روحانی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که ملت ایران از تحریم ها هراسی داشته باشد؛ این ملت در هر شرایطی ایستادگی و مقاومت خواهد کرد و آنچه برای دولت مهم است منافع مردم، انقلاب و امنیت ملی کشور است.

رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد که دولت بتواند در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم و رساندن کشور به جایگاه شایسته خود تلاش کند.

پیش از سخنان رییس جمهوری دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گزارشی از روند فعالیت ها، عملکرد و برنامه ریزی های این وزارتخانه در بخش های مختلف راه، شهرسازی، مسکن، حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی و وضعیت بنادر بیان و پیشنهاداتی در راستای برون رفت از مشکلات موجود در مسیر اجرای برنامه های این وزارتخانه ارائه کرد. /250مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.042 seconds.