.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
جنایت كامران و هومن برای دو ميليون تومان

كارآگاهان جنايي پايتخت از راز مرگ مردي 60 ساله پرده برداشتند كه قرباني نقشه خواستگار دخترش شده بود. در اين ماجرا وقتي جواني چند بار پاسخ منفي از خانواده دختر مورد علاقه‌اش شنيد برنامه‌يي ريخت تا از آنها زهر چشم بگيرد كه نتيجه اين كار ريختن خون پدر دختر مورد علاقه‌اش شد.

به نوشته اعتماد، بر اساس گزارش مركز اطلاع‌رساني پليس آگاهي تهران، سرهنگ كارآگاه آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به اين پرونده گفت: اين خواستگار جوان با پرداخت دو ميليون تومان به دو نفر به نام‌هاي كامران و هومن زمينه وقوع اين قتل را رقم زد.

ماموران با حضور در محل جنايت با جسد مردي 60 ساله در راهروي خانه‌اش مواجه شدند كه بر اثر جراحات ناشي از اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده بود.

دختر مقتول كه موضوع قتل را به پليس اطلاع داده بود در تحقيقات اوليه به كارآگاهان گفت: «داخل خانه نشسته بوديم كه زنگ در به صدا درآمد. مرد جواني پشت آيفون بود و نام پدرم را آورد و از من خواست كه به پدرم بگويم كه به در منزل برود. من كه نمي‌دانستم مرد ناشناس كيست و به چه منظور آمده، موضوع را به پدرم گفتم و پدرم به سمت در منزل رفت و لحظاتي بعد صداي فرياد پدرم به گوشم رسيد كه بلافاصله خودم را مقابل در خانه رساندم و در آنجا با جسد خونين پدرم مواجه شدم. كسي داخل كوچه نبود؛ بلافاصله با اورژانس و پليس تماس گرفتم اما پدرم فوت كرده بود.»در ادامه رسيدگي به پرونده، كارآگاهان در تحقيقات خود متوجه شدند كه فردي به نام حميد خواستگار دختر مقتول است كه درخواست ازدواج وي با مخالفت شديد مقتول روبه‌رو شده؛ با توجه به اطلاعات به دست آمده و احتمال نقش حميد در جنايت، دستگيري وي در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت.

با دستگيري حميد وي در اظهارات اوليه منكر هرگونه اطلاع از جنايت شده اما زماني كه دلايل كارآگاهان مبني‌بر شناسايي خودروي وي در محل جنايت در مقابلش قرار گرفت، به ناچار لب به اعتراف گشود و به نقش و معاونت خود در ارتكاب جنايت اعتراف كرد.

حميد در اعترافات اوليه به كارآگاهان گفت: «چند سالي است كه با دختر قرباني آشنا شده‌ام اما هر بار كه به خواستگاري مي‌رفتم، مقتول با ازدواج من و دخترش مخالفت مي‌كرد تا اينكه در نهايت تصميم گرفتيم تا از مقتول زهرچشم گرفته و او را بترسانم؛ براي اين كار به سراغ دو نفر از دوستانم رفته و از آنها خواستم تا با چاقو چند ضربه به مقتول بزنند تا او حساب كار دستش بيايد. آنها ابتدا قبول نمي‌كردند اما با اصرارهاي من قبول كردند.» حميد در خصوص شب حادثه نيز به كارآگاهان گفت: «شب حادثه به همراه دوستانم، نقاب و چاقو خريديم و آنها را به نزديكي خانه مقتول بردم. طبق نقشه آنها (كامران و هومن) به در خانه مقتول رفتند و از او خواستند كه به در خانه بيايد. زماني كه مقتول با آنها مواجه شد، آنها چند ضربه چاقو به او زدند و طبق نقشه به سمت خودروي من آمدند؛ آنها را سوار كردم و به سرعت از محل دور شديم.»

حميد در خصوص پرداخت حق‌السكوت به دوستانش نيز گفت: «پس از آن، به كامران و هومن مبلغ دو ميليون تومان پول دادم تا موضوع را به كسي نگويند اما پس از چند ساعت متوجه شدم كه مقتول توسط آنها به قتل رسيده است.»

با توجه به اعترافات حميد و شناسايي كامران و هومن به عنوان عاملان اصلي جنايت، دستگيري اين دو نفر در دستور كار كارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و نهايتا هر دو نفر آنها در يكي از پارك‌هاي خاورشهر دستگير شدند. كامران و هومن پس از دستگيري منكر هرگونه ارتكاب جنايت شده اما پس از مواجهه حضوري با حميد، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتكاب جنايت اعتراف كردند. آنها در اعترافات خود عنوان داشتند كه قرار بود تا حميد مبلغ يك ميليون تومان ديگر نيز به آنها پرداخت كند.

سرهنگ كارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به اعتراف صريح متهمان به جنايت، قرار بازداشت موقت از سوي مقام محترم قضايي صادر و هر سه متهم جهت انجام تحقيقات تكميلي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.» /250


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.058 seconds.