.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
ناتوانی بانکها ازبازپس گیری وامهای میلیاردی
مديران بانك ها براي بازگشت 270 هزار ميليارد تومان وام برخي دانه درشت ها اقدامي نمي كنند...بسياري از اين افراد از اينكه با بخشودگي جرائم مبالغ وام‌هايشان را تا يك سال ديگر پرداخت مي‌كنند، از پرداخت آن سر باز مي‌زنند...
ناتوانی بانکها ازبازپس گیری وامهای میلیاردی

عضو ستاد عالي مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور گفت: مديران بانك ها براي بازگشت 270 هزار ميليارد تومان وام برخي دانه درشت ها اقدامي نمي كنند.

عزت‌الله يوسفيان ملا در گفتگو با خبرنگار فارس در آمل با بيان اينكه بسياري از افرادي كه وام‌هاي ميلياردي و كلان از وام‌هاي دولتي گرفته‌اند، خيال بازپرداخت آن را ندارند، اظهار داشت: بسياري از اين افراد از اينكه با بخشودگي جرائم مبالغ وام‌هايشان را تا يك سال ديگر پرداخت مي‌كنند، از پرداخت آن سر باز مي‌زنند.
وي با اشاره به اينكه بخشودگي جرائم وام‌هاي ميلياردي راه فساد را باز كرد، گفت: عدم بازپرداخت وام‌هاي ميلياردي بسياري از صنايع كشور را در آستانه تعطيلي قرار داد.
وي با انتقاد از موضوع بخشودگي جرائم از سوي بانك‌ها افزود: زماني كه جرائم ديركرد وام‌ها از سوي بانك‌ها اعمال مي‌شد، افراد در زمان موعد وام را پرداخت نمي‌كردند و هر روز درصدي جريمه به آن تعلق مي‌گرفت كه متأسفانه اين روند در بانك‌ها وجود ندارد.
نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: بخشودگي جرائم براي افرادي كه وام‌هاي كلان ميلياردي دريافت مي‌كنند، نبايد اعمال شود.
يوسفيان ملا با تأكيد بر اين نكته كه بايد براي بخشودگي جرائم وام‌ها سقفي تعيين شود، اظهار داشت: افرادي كه وام‌هاي 100 ميليارد توماني بيشتر از بانك‌هاي دولتي گرفتند، نبايد شامل حال بخشودگي جرائم شوند.
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور يادآور شد: براي كنترل در ارائه وام‌هاي ميلياردي از سوي بانك‌هاي دولتي جريمه‌هاي ديركرد بايد براي وام‌هاي 100 ميليون تومان به بالا دوباره برقرار و حتي به مبلغ ديركرد اضافه شود.
وي رقم وام‌هاي ميلياردي و درشت كه از سوي بانك‌هاي دولتي كشور در اختيار برخي افراد قرار گرفت را 270هزار ميليارد تومان اعلام كرد.
وي ادامه داد: بررسي‌هاي ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور در برخي از موارد رقم اين تسهيلات را حدود‌ 500 هزار ميليارد تومان عنوان كرد.
يوسفيان ملا با تأكيد بر اين نكته كه متأسفانه رؤسا و مديران بانك‌ها در قبال اين تضييع بزرگ بيت‌المال احساس مسئوليت نمي‌كنند، يادآور شد: هيچ برخوردي هم براي پيگيري نكردن اين وام‌ها با مديران بانك‌ها نمي‌شود.
وي با بيان اين نكته كه وام بلاست و وام‌هاي ميلياردي اكنون به عنوان رانت در كشور است، افزود: در حال حاضر در سيستم‌هاي بانكي به نحوي شد كه همه مي‌خواهند به يك طريق وام بگيرند.
نماينده مردم آمل در مجلس با اشاره به اينكه هم اكنون كميسيون مبارزه با مفاسد اقتصادي كشور يكي از قوي‌ترين تركيب‌ها را دارد، اظهار اميدواري كرد: رسيدگي به اين موضوع به دور از هرگونه سياسي كاري تا چند ماه آينده براي مردم بايد مشخص شود.
يوسفيان ملا تأكيد كرد: عدم برگشت اين وام‌ها به بانك‌ها بسياري از صنايع كشور را كه مستحق دريافت وام هستند، در آستانه تعطيلي قرار داده است.
وي در پايان گفت: هم اكنون عده‌اي مجبور هستند براي خريد دو قلم جهيزيه فرزندانشان كليه‌هايشان را بفروشند و واقعا جايز نيست كه در كشورمان وام‌هاي چندصدميليارد توماني در اختيار يك نفر باشد.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 9 آذر 1387
وقتي وامهاي ميلياردي بدون وثيقه پرداخت شود مسلما بازپرداخت وام با خدااست بنده خوف آنرادارم كه درپرداخت اين وامها بارئيس بانك تباني شده است ومبلغي بعنوان پورسانت به رئيس بانگ داده ميشود
ر - ق 11 آذر 1387
جناب آ قای نماینده این یک امربدیهی است وام موقعی داده میشود که طرح از نظر اقتصادی باید ارزیا بی شود درصورت توجیه باید وام پرداخت شود
ر - ق 11 آذر 1387
جناب آ قای نماینده این یک امربدیهی است وام موقعی داده میشود که طرح از نظر اقتصادی باید ارزیا بی شود درصورت توجیه باید وام پرداخت شود
حسین صادقی‌مرشت 14 آذر 1387
آی برارکم! - آی من به فدای چشم بادامی‌ات که آدم و عالم را از ویر هر چی بادام است می‌اندازد! - چرا با اینهمه سوات و علم و معلومات، نمی‌خواهی به خویشتن خودت بقبولانی که این بانکها خصوصی اعلام شده و حضرت احمدی‌نژاد هم با آن همه داد و فریاد و چاقوی زنجانیش و کابینه‌ی همیشه در سفرش، حریف این سرمایه‌دارانی که هنوز جوهر مهر قوه‌ی قضائیه در ارتباط با حمایت قضائی از آنها که بیایند و سرمایه‌گذاری بفرمایند و مملکند را از قحط التجار برهانند، خشک نشده - نگردیده و هنوز هم طفل معصوم احمدی‌نژاد دارد در تمامی سفرهای هشتاد روزه‌اش!! به گرداگرد ایران عزیزمان در حضور مردم همیشه در صحنه هر چه فریاد می‌زند تا بیدی بلرزد و ماستی بریزد و جهان گردد به کام کاسه لیسان، آقا اینها نه تنها نمیترسند! بلکه تا می‌توانند از سهامداران انقلاب اسلامی عزیزمان حامی مجتمع می‌نمایند و آنقدر تلفن به این دلاور نارمک می‌زنند تا سر مبارک گرم شود و دوران پر از داد و فریاد وی هم مختومه شود و این بار هم اگر رئیس جمهوری آمد و دم از شهریه پنچاه هزارتومانی برای هر ایراتی زد، در راستای نیات خیرخواهانه‌ی این رقم رئیس جمهور، بدهی‌های بانکی خویش را با وی صاف فرمایند!!
نا شناس 28 آذر 1387
فساد مانند موريانه اساس يك جامعه را نابود مي سازد ديگر نه دانه درشتي مي ماتد ونه دانه ريزي . (و خدا فساد را دوست ندارد )

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.178 seconds.