.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
کاهش قیمت مرکبات در بازار مازندران

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اشاره به سهم 40 درصدی این استان در تولید مرکبات کشور اظهار داشت: شروع زودهنگام برداشت مرکبات و فراوانی محصولات سبب اشباع و ارزانی قیمت مرکبات در بازار شده است.

به گزارش شمال نیوز به نقل ازمهر، محمد شعبانی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه تحولات اقتصادی و کشاورزی مازندران در استانداری افزود: برای زمان برداشت محصول مرکبات باید در رسانه ها فرهنگ سازی شود.

وی به برف سنگین سال گذشته در استان اشاره و خاطرنشان کرد: شوک سرمای سال گذشته سبب جوانه دهی و شکوفه دهی بیشتر درختان شد و محصولات با کیفیت بیشتری وارد بازار شده است.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه هم اکنون بازار مرکبات و نارنگی استان اشباع شده است، تصریح کرد: این در حالی است که قیمت نارنگی و پرتقال در بازار مازندران دو برابر کمتر از قیمت کشور است.

شعبانی همچنین برگزاری جشنواره ملی مرکبات در مازندران را به فال نیک گرفت و گفت: این جشنواره می تواند در ارتقاء کیفیت محصول، ایجاد صنایع تبدیلی، آموزش و فرهنگ سازی محصول مرکبات استان بسیار موثر و مفید واقع شود.

وی با بیان اینکه مازندران قابلیت صادرات سالانه 300 هزار تن مرکبات را در سال دارد، اظهار داشت: به واسطه نبود صنایع سورتینگ و تبدیلی در استان، میزان سالانه مرکبات استان از 25 هزار تن فراتر نخواهد رفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در ادامه با تاکید بر توسعه کشت ارقام پرمحصول در اراضی کشاورزی مستعد استان اظهار داشت: برنج پرمحصول با رویکرد ضعیف در بازار مواجه است.

عنایت الله تورنگ افزود: هم اکنون کشاورزان در عرضه محصول و فروش برنج در بازار با رکود جدی مواجه شده اند.

وی خواستار تهیه ارقام پرمحصول برنج ارگان های دولتی استان توسط کشاورزان شد و افزود: برای ایجاد انگیزه در کشاورز در کشت برنج پرمحصول ارگان های دولتی باید برنج داخلی را جایگزین برنج وارداتی کنند.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.038 seconds.