.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
هر روز، روز بسيج است
دکتر محمد رضا جمالی

عده اى فكر مى كنند فقط بايد در ايام هفته بسيج به موضوع ارتش ۲۰ ميليونى پرداخت و در ديگر ايام سال با بى تفاوتى از كنار اين موضوع حساس و سرنوشت ساز عبور مى كنند.اما واقعيت اين است كه همه ايام سال متعلق به بسيج و بسيجى است، چون بسيج امروزه يك فرهنگ متعالى است كه بايد در روش حكومتدارى و اداره كشور و تعاملات بيرونى و درونى يك كشور تا يك فرد مورد استفاده قرار گيرد.
رمز فراگيرى و رويش تفكر بسيجى در مردمى بودن آن بوده است و اينكه بسيج اتكا به آحاد مردم خداجو و مومن دارد.
اين سوال باقى است كه مديران در دستگاه هاى اجرايى، تقنينى و قضايى چقدر در نهادينه كردن فرهنگ بسيجى در زيرمجموعه كارى و ادارى خويش اقدام كرده اند؟
چند نفر از مديران دستگاه ها، افراد ذى نفوذ دستگاه خود را از افراد با خوى و تفكر بسيجى برگزيده اند؟ چه اندازه در تبيين و گسترش اين فرهنگ كمك و مدد رسانده اند؟
پاسخ اين سوال ها روشن است و نوع پاسخ ها مى تواند نوع رفتار ما را مشخص كند. اگر فكر كنيم بسيج و بسيجى و تفكر آن بايد محدود به هفته بسيج باشد روش درستى در نگريستن به تفكر بسيجى نمى باشد.
نبايد در مطبوعات و وسايل ارتباط جمعى در هفته بسيج به يكباره حجمى از مطالب در اين خصوص ارائه شود و بعد از آن به يكباره تبليغ، ترويج فرهنگ و روحيه بسيجى به آرامى در رسانه ها افول كند.
حركت مستمر، مستدام، با نشاط و باانگيزه ضرورت ترويج اين تفكر مى باشد. بد نيست نگاهى بيندازيم به گروه هاى مرجع اجتماعى كه رسانه ها و تريبون ها يكى از آنها مى باشد. آيا در غير اين هفته نيز به موضوع فرهنگ بسيجى به صورت يك كار ويژه نگاه شده است؟
و از همه مهمتر، آيا اگر براى ترويج اين روحيه از نوع برخوردها و منش شخصى و اجتماعى بسيجى استفاده كنيم، تاثيرگذارى سخن ما بيشتر نخواهد بود؟ راستى فكر كرده ايم در رسيدگى به مشكلات مردم چقدر بسيجى عمل كرده ايم و چقدر در بند ميز و امكانات و ... بوده ايم؟
آيا عمل گرايى و ايده گرايى توا مان و خدمت به مردم علت العلل اين فرهنگ نيست؟ بد نيست هر كدام از ما خودمان را با معيارهايى كه بسيج بر اساس آن شكل گرفته است محك بزنيم و ببينيم تا چه حد بسيجى هستيم.
حضرت امام و مقام معظم رهبرى دو الگوى بزرگ بسيجيان مى باشند، سيره و روش و سخنان آنها معيار است.
بد نيست تمل و تعمق دقيقى در سخنان ايشان داشته باشيم تا بتوانيم گام شايسته اى در مسير اعتلاى فرهنگ بسيجى برداريم. لازمه اين عمل آن است كه هر روز را روز بسيج بدانيم و آن را فرصتى براى بهتر شدن قلمداد كنيم، كه امام فرمودند: من دست يكايك شما پيشگامان رهايى را مى بوسم و مى دانم كه اگر مسؤولين نظام اسلامى از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهى خواهند سوخت.
دکتر محمد رضا جمالی


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

حسین صادقی‌مرشت 14 آذر 1387
اگر هر روز روز بسیج است، پس لطف کنید به امثال من بفرمائید که علیرغم حضور ده‌ها نفر بسیجی در هر محله مسکونی، چطور می‌شود که هر از چند گاهی بساط عروسی به همراه حضور ارکسترهای آنچنانی با اجرای ترانه‌های جدید و قدیم عصر پهلوی مازندرانی و با استفاده از بلندگوهایی که صوت جلی و مبتذل خوانی‌های خوانندگان مدعو را در فضای محیط بسیار مقدسی به مثل امامزاده ابراهیم(ع) شهر بابلسر و دیگر اماکن متبرکه یحتمل شهرهای دیگر، رها می‌فرمایند و با آنهمه نامه پراکنی‌ها و تماس‌های التماسی با واحدهای ذیمدخل در کنترل و جمع‌آموری چنین معرکه‌گیری‌های به شدت ایذایی و کارآفرینی‌های سرشار از مزاحمت، هنوز که هنوز است مستمعی بر سر ذوق آورنده‌ی این قبیل دجالگری‌های غیر قابل کنترل هستیم! باور بفرمائید من یکی آنقدر ظرف مدت هفت سالی که مبارزه با بانیان این نحو حیات خبیثه را مشق نموده‌ام که شده‌ام علم یزید! به جای اینکه مردم هوادار چنین اجتماعات شهره‌ی عام و خاص شوند، من سراپا تقصیر شده‌ام محل اعراب اشارات و نگاه‌های غضب‌آلود عوام «بل هم اضل»!! جای بسیج و نیروی انتظامی و دستگاه عریض و طویل دادگستری بسیار سبز سبز!!
حسین صادقی‌مرشت 14 آذر 1387
هوالعزیز -
سلام دوست خوبم. خسته نباشید. من مورد تصحیح شده‌ی متن به نمایش گذاشته شده را نیز بلافاصله ارسال نموده‌ام. ولی مع‌الاسف موردی را به منظر عموم قرار داده‌اید که چندتایی اشتباه از نوع تپق نوشتاری دارد. ای کاش آن متنی را به معرض دید عموم می‌گذاشتید که برایتان اصلاح نموده بودم. ای تقدیر، سپاسگزارم و زت مزید.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.038 seconds.