.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
یک روز با شکوه در دانشگاه آزاد اسلامی ساری
مراسم افتتاح فاز دوم مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران نمایندگان مردم شهرهای ...
یک روز با شکوه در دانشگاه آزاد اسلامی ساری

مراسم افتتاح فاز دوم مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران نمایندگان مردم شهرهای بهشهر و نکا ، ساری ، قائمشهر ، و سوادکوه ، بابل ، بابلسر ، نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ، فرمانده سپاه کربلا ، جانشین فرماندهی ناحیه انتظامی مازندران ، رئیس و دبیر منطقه ۳ دانشگاه آزاد اسلامی ، روسای دانشگاههای آزاد اسلامی منطقه ۳ و جمع کثیری از اساتید و دانشجویان برگزار شد .
در این مراسم پس از پرده برداری از ۴ ساختمان جدید مجتمع اداری ، مجتمع آزمایشگاهی ، مجتمع ورزشی و کتابخانه مرکزی دکتر نیاز آذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری طی سخنانی خواستار تاسيس واحد علوم و تحقيقات در استان مازندران شد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي از صفر شروع و از هيچ به همه رسيد که بي ترديد محصول مديريت دکتر جاسبي و در سايه انقلاب اسلامي است. وي افزود: آنچه را که امروز ديديد و آنچه را که در فاز اول توسط آيت الله هاشمي رفسنجاني افتتاح شد، مجموعا شامل 43 هزار متر مربع فضا بوده که 20 هزار متر مربع آن در فاز اول، 23 هزار متر مربع آن امروز توسط دکتر جاسبي افتتاح شد. نياز آذري خاطرنشان کرد: همچنين شش هزار متر مربع نيز در واحد سما نيز به اين مجموعه آموزشی افزوده مي شود. رئيس واحد ساري گفت: کل فضاهاي آموزشي، خدماتي واحد ساري 25 هزار متر مربع بود که هفت هزار متر مربع آن را به دليل متمرکز شدن در يک مکان به فروش رسانديم و اکنون 60 هزار متر مربع فضاي آموزشي داريم، که اگر سرانه دانشجويي را به 10 هزار متر مربع برسانيم زياد فاصله نداريم. وي با اشاره به فعاليت هاي پژوهشي گفت: واحد ساري حدود 100 مقاله توسط اساتيد در همايش هاي داخلي و خارجي به چاپ رسانده و 30 مقاله ISI که 12 مقاله از آن در رشته علوم انساني توسط اساتيد به چاپ رسيده است.
نياز آذري، تعداد مقالات علمي، پژوهشي چاپ شده در مجلات معتبر را 70 مقاله عنوان کرد. وي، طرح هاي پژوهشي به اتمام رسيده را 60 طرح نام برد. نياز آذري درخصوص باشگاه پژوهشگران گفت: باشگاه پژوهشگران در مسابقات جهاني شرکت و برنده مدال هاي طلا و نقره شده است. رئيس واحد ساري در ادامه افزود: 10 انجمن علمي در حال فعالیتند و تاکنون در پنج نمايشگاه معتبر حضور داشته ايم.
وي خاطرنشان کرد: رشته هاي دانشگاهي در مقطع کارداني و کارشناسي 20 درصد، در مقطع کارشناسي ارشد 75 درصد، افزايش داشته که اکنون تعداد رشته هاي کارشناسي ارشد در واحد هشت رشته است که با جذب و ارتقاء اساتيد، درصدد ارتقاء آن به 20 رشته هستيم. نياز آذري، افزايش و جذب هيات علمي را 30 درصد و بورسيه دکترا را 50 درصد عنوان کرد.
وي ضمن اشاره به اهميت دانشگاه به افزايش کيفيت و کميت در کل منطقه گفت: واحد ساري در اين خصوص 15 درصد رشد داشته است. رئيس واحد ساري از برنامه هاي آينده واحد به احداث يک خوابگاه يک هزار نفره مدرن، مسجد دانشگاه، ساخت يک بيمارستان حداقل 100 تختخوابي با حداقل يک رشته پزشکي اشاره کرد. وي افزود: در جهت ارتقاء برنامه آموزشي تا دو سال آينده دکتراي تخصصي در PHT، راه اندازي و سه رشته ديگر نيز مکاتبه شده و در حال بررسي است و در مورد راه اندازي چهار رشته در مقطع دکترا و رشته دندانپزشکي پیگیری های لازم در حال انجام است . وي از برنامه هاي آينده به افزايش 15 رشته در مقطع کارشناسي به کارشناسي پيوسته اشاره کرد و گفت: در مقطع کارشناسي ارشد در رشته کامپيوتر دو هزار دانشجو داريم و درصدد راه اندازي کارشناسي ارشد مجازي هستيم. نياز آذري طي درخواستي از دکتر جاسبي خاطرنشان کرد: به دليل مرکز استان بودن واحد ساري با شعبه واحد علوم تحقيقات در اين استان موافقت کند.

در ادامه دکتر شاهورانی رئيس منطقه سه دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي نماد توسعه فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي در کشور است، گفت: بعد از انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس از نظر اسلامي و فرهنگي، هيچ حرکتي به اندازه تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي در رشد علم و دانش در مملکت تاثيرگذار نبوده است .
وی افزود: در واقع دانشگاه آزاد اسلامي امروز به درخت تنومندي تبديل شده که نهال آن به دست امام خميني(ره)، به همت آيت الله هاشمي رفسنجاني و رياست دکتر جاسبي کاشته شد و نماد دانايي و توانايي است. وي با بيان اين که انسان ها مي توانند با علم و دانش خود تاثيرگذار باشند، خاطرنشان کرد: علم از جنس ارزش و ايمان است و اعتقاد علمي همان ايمان است و ايمان نيز موجب عمل مي شود. شاهوراني تاکيد کرد: دانش و ايمان بايد منجر به عمل صالح شود و انسان بايد، دو بال ايمان و علم را داشته باشد تا پرواز در فضاي انسان کامل شود.
وي ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان نهادي که از متن انقلاب، جوشيده است، امروز تمام کشور را دربر گرفته و همه بايد شاکر باشيم که بخشي از بار آموزش عالي بر دوش دانشگاه آزاد اسلامي نهاده شده است. رئيس منطقه سه دانشگاه آزاد اسلامي، افزود: امروز به برکت تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي از هر 100 هزار نفر جمعيت کشور سه هزار نفر دانشجو هستند که دولت بايد به توسعه بيشتر دانشگاه کمک کند و اين بي انصافي است که دستاوردهاي دانشگاه آزاد را ناديده بگيريم. وي همچنين اضافه کرد: منطقه سه دانشگاه آزاد اسلامي داراي 28 واحد و مرکز آموزشي با 100 هزار دانشجو، سه هزار عضو هيات علمي و بورسيه و 150 هزار فارغ التحصيل است.

دکتر علي اصغر يوسف نژاد نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي دیگر سخنران این مراسم بود که دانشگاه آزاد اسلامي را از برکات نظام جمهوري اسلامي ايران و يادگار حضرت امام (ره) دانست و گفت: جايگاه دانشگاه آزاد اسلامي در بين نخبگان، فرهيختگان و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ارزشمند و مورد حمايت قاطع است. وي افزود: درخت تنومند دانشگاه آزاد اسلامي نتيجه مديريت توانمند دکتر جاسبي است که در فراز و نشيب ها و مقاطع مختلف با صداقت، سلامت و شجاعت در تصميم گيري، حرکت کرد.
وي خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز شاخص هاي آموزشي، فرهنگي و مذهبي و نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي، ارتقاي چشمگيري يافته و آينده بسيار روشن و درخشاني در انتظار آن است. يوسف نژاد تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در سطح دانشگاه هاي کشور توانسته اثرات مفيدي بر جاي بگذارد و حتي در رقابت با دانشگاه هاي جهان اسلام، اعتبار زيادي براي نظام داشته باشد.
وي ادامه داد: در اوايل انقلاب، جوانان مملکت که براي ادامه تحصيل به خارج از کشور مي رفتند، مبالغ زيادي ارز از کشور خارج مي شد، اما امروز علاوه بر اين که جوانان کشور از آموزه هاي علمي و ديني استفاده مي کنند در جايگاه هاي مديريتي نيز نقش موثري دارند.
نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به اينکه حضور نمايندگان مردم استان مازندران در اين مراسم نشانه حمايت قاطع آنان از دانشگاه آزاد اسلامي است، خواستار تجاري سازي فعاليت هاي پژوهشي در دانشگاه با همکاري و همدلي هرچه بيشتر بين دانشگاه هاي دولتي و دانشگاه آزاد اسلامي شد و گفت: بين مسوولان شهري و استان براي پشتيباني از دانشگاه آزاد اسلامي همدلي وجود دارد.

آنگاه دکتر سيد رمضان شجاعي، ديگر نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي خدمات ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی را ستود و گفت: خدمات دانشگاه آزاد اسلامي طي 25 سال فعاليت آن در مقايسه با دانشگاه هايي با 80 سال قدمت، انکارناپذير و شايسته قدرداني و سپاس است.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با مديريت توانمند دکتر جاسبي توانسته در عرصه هاي ملي و بين المللي افتخار آفرين و به عنوان يک نماد و الگوي برتر در بين مسؤولان مطرح باشد. وي با تأکيد بر کميت همراه با کيفيت، گفت: اميدواريم اين جنبش و توسعه در دانشگاه آزاد اسلامي همچنان ادامه يابد.
شجاعي ادامه داد: واحد ساري به عنوان يک واحد توانمند و با داشتن يک مدير لايق از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامي محسوب مي شود، چرا که در دوران مديريت کوتاه دکتر نياز آذري، شاهد تجلي و درخشش اين واحد دانشگاهي بوديم. وي ادامه داد: ضعف جدي که در مرکز استان مازندران وجود دارد، اين است که تنها دانشگاه دولتي موجود، دانشکده کشاورزي ساري است در صورتي که ضرورت دارد يک دانشگاه جامع در استان داير باشد که اين خلأ موجب شد دانشگاه آزاد اسلامي به خوبي بدرخشد. وي سپس خواستار تأسيس واحد علوم و تحقيقات به عنوان واحد جاسبي در استان شد.

آیت الله طبرسی نماينده ولي فقيه در استان مازندران و امام جمعه مرکز استان نیز در این مراسم با بيان اين که هيچ مرکز و مکانی نظير دانشگاه آزاد اسلامي براي علم سرمايه گذاري نکرده است، گفت: امروز شاهد اين هستيم که اين مجموعه دانشگاهي همانند نگيني در سراسر ايران اسلامي مي درخشد. وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامي به ارتقا جايگاه علم و دانش در کشور و خارج از آن، خدمات شايسته اي ارائه کرده است که تمام دانشگاه ها بايد از آن الگو بگيرند. امام جمعه ساري با اشاره به اينکه اسلام براي فراگيري علم و دانش، احترام زيادي قائل است، خطاب به استادان و دانشجويان گفت: اميدوارم که همگان بتوانيم راه و روش پيامبران و ائمه اطهار را در زندگي سرمشق قرار دهيم و استادان نيز دانشجويان را در مسير شناخت خدا ياري کنند. وي ادامه داد: انتظار ما اين است که علم با ايمان توام باشد و محصول فکري، فرهنگي و صنعتي در دانشگاه ها، رسيدن به خدا باشد.

آخرین سخنرانی این مراسم دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس شورای اجرایی دانشگاههای جهان اسلام بود که دهه سوم فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی را دهه بسیار سختی دانست و تاکید کرد: ارتقاء کیفیت کار کوچکی نیست، امروز در دنیا صحبت از افزایش تعداد دانشجویان است و دانشگاه هایی می مانند و به حیات خود ادامه می دهند که کیفیت را جدی بگیرند.
جاسبی افزود: اکنون 150 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد، 18 هزار دانشجوی دکترا داریم و می خواهیم تا سال 90 تعداد اعضای هیات علمی را تا 46 هزار نفر برسانیم.
دکتر جاسبی تاکید کرد :دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه ای که سال 61 افتتاح شد و اکنون بخشی از تاریخ ماست، دوران، دوران پر فراز و نشیبی بود و سال های سختی را گذرانده ایم تا به این مرحله از رشد و شکوفایی رسیده ایم.
وی افزود: اگر حمایت ها و سرمایه اولیه امام خمینی (ره) نبود ما اکنون به این مرحله از رشد و شکوفایی نمی رسیدیم.
جاسبی خاطرنشان کرد: دهه اول دانشگاه آزاد اسلامی را دهه تثبیت، دهه دوم را دهه توسعه و دهه سوم را دهه کیفیت نام نهادیم و اکنون به کیفیت می اندیشیم، زیرا دانشگاه آزاد اسلامی باید به معنای واقعی مجهز به مسجد، سلف سرویس و فضاهای مناسب آموزشی رفاهی باشد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: 15 سال پیش که در اجلاس ها صحبت می کردیم بخش عمده دانشگاه ها دولتی بودند، اما امروز دانشگاه های خصوصی و غیر دولتی به متن وارد شدند و دانشگاه های دولتی را به حاشیه می کشند و در کشورهای اسلامی به سرعت دانشگاه های خصوصی در حال افتتاح است.
وی افزود: ما اکنون به افق های دور دست نگاه می کنیم زیرا آینده متعلق به دانشگاه های با کیفیت است. جاسبی گفت: اکنون مجموع داوطلبان در تمام مقاطع تحصیلی سال به سال در حال افزایش است، در فوق لیسانس نزدیک به 500 هزار داوطلب مشغول به تحصیل داریم در حالی که کل دانشگاه های کشور ظرفیت کارشناسی ارشد آن 50 الی 60 هزار نفر است و اگر در این راستا نجنبیم دانشجویان زیادی به کشورهای دیگر می روند و چقدر ارز از کشور خارج می شود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: توسعه آموزش عالی باید در مسایل روز باشد، ما با این توسعه می توانیم مساله کیفیت را جدی بگیریم.
وی درخصوص فضای آموزشی خاطرنشان کرد: اکنون 14 میلیون متر مربع فضای آموزشی داریم و بیشترین هزینه ها از طریق دانشجویان تامین می شود و هزینه در دانشگاه آزاد اسلامی یک هفتم بودجه اختصاص یافته به دانشگاه های دولتی است.
جاسبی درخصوص سیستم های اطلاع رسانی و ارتباطات گفت: اکنون 90 واحد دانشگاهی متصل به کتابخانه دیجیتالی است و ثبت نام ها در اکثر واحدهای دانشگاهی اینترنتی شده و طی دو سال آینده باید ثبت نام تمام واحدها اینترنتی شود تا هزینه ها کاهش یابد و امکانات صرف دانشجویان شود.
جاسبی خاطرنشان کرد: تعداد مقالات ISI به سرعت درحال افزایش است اما باز هم عقب هستیم و باید تا سال 91 مقام اول را در این زمینه کسب کنیم. وی افزود: به لطف خداوند ما درچند سال اخیر در امر نماز و مسابقات قرآن و عترت مقام اول را کسب کرده ایم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون مرکز فن آوری های نو را تاسیس کرده ایم که کار اصلی آن پشتیبانی از واحدها در دو امر ایجاد رشته های نو مانند نانو تکنولوژی، جوش هسته ای و غیره و تجاری سازی تحقیقات است.
جاسبی افزود: واحدهای ما باید پا به میدان گذارند و در حوزه های کیفی فعالیت کنند و مرکز استان مازندران حداقل 10 رشته دکتری و 30 رشته کارشناسی ارشد داشته باشد و رشته های کاردانی اش را کم کند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ما اکنون به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان درصدد هستیم تا به معتبرترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شویم.

در پایان این مراسم لوح تقدیر اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر جاسبی تقدیم شد و با اهداء لوح تقدیر از زحمات دست اندکاران فعالیتهای عمرانی و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری تجلیل شد


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 4 آذر 1387
نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم خطاب به دکتر نیاز گفت : شما چطوری این فضاها با این سرعت می سازی اگه می شه کلاسی برای مدیران بگذار که اینها هم یاد بگیرند
واقعا باید به آقای دکتر نیاز تبریک گفت که فقط شعار نمی ده و مصوبه تصویب نمی کنه و واقعا داره کار می کنه .....
مجد از ساری
نا شناس 4 آذر 1387
من تا کنون در هیچ برنامه و افتتاحی این همه مسئول و مدیر و نماینده ندیده بودم واقعا آقای دکتر نیاز یک مدیر ملی و فراملی است و جای تاسف است که مازندران قدر این نیروی شایسته و فهیم را ندانست و .....
صادقی از بهشهر
نا شناس 4 آذر 1387
من فکر می کنم اصولگرای واقعی آقای دکتر نیاز است اگر در خبر دقت کنید اینکه مدیری آنقدر خوب عمل کند که همه نمایندگان چپ و راست برایش احترام قائل باشند و به دعوتش از شهرهای مختلف به ساری بیایند این خود درس بزرگی برای همه مدیران و مسئولان است
علی 4 آذر 1387
از اقای نیاز بسیار سپاسگذاریم واقعا مدیر با کفایتی هستید و ثابت کرده اند مدیر قدرتمندی هستندافتخار ایران هستید بسیجی یعنی این. کار هر کس نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد ومرد کهن-- از بهشهر
نا شناس 4 آذر 1387
از آقای دکتر شجاعی کمال تشکر و قدر دانی را داریم که واحد علوم و تحقیقات را مورد هدف قرار داد و با شناختی که از ایشان داریم امیدواریم در تحقق این امر موفق باشند به امید موفقیت همه کسانی که در آبادانی این کشور عزیز گام برمی دارند
نا شناس 4 آذر 1387
اگر در سه سال گذشته دولت احمدی نژاد فقط به همین اندازه که دکتر نیاز در دانشگاه آزاد اسلامی ساخت و ساز کرد کسی جایی را سراغ داره به ما نشان بده تا ما هم امیدوار بشیم
فعلا فقط تبلیغات 100 و 200 مصوبه ای را شاهد هستیم ولی از عمل و کار خبری نیست ....
امیدوارم مردم ما واقعا ببینند که چه کسانی فقط دارند شعار می دهند و چه کسانی واقعا دارند کار می کنند
مقصودی از قائمشهر
اسد 4 آذر 1387
امثال مثل نیاز تو استان زیاد داریم ولی ایشان با ارتباطی که با سرمایه داران دارد این ساخت و سازها را انجام میدهد.
نا شناس 5 آذر 1387
شما هم سوادتان مثل دکتر نیاز هست که زمان مدیر کلیش تو اطلاعات از دیپلم به دکترا رسید,
نا شناس 5 آذر 1387
واقعا من هم بسيار خوشحال هستم كه ساري مركز دانشگاه هاي آزاد مازندران و بابل مركز دانشگاه هاي سراسري مازندران شود...
نا شناس 9 آذر 1387
بیایید افرادی مانند اقای دکتر نیاز را در مازندران شناسایی کنید و مازندران را باانان بسازید وبدانید سایر استانهای کشور با بکر گیری افراد توانمند استان خودرا می سازند وما هنوز سر مسائل جزئی دعوا داریم خواهش می کنم بروید اصفهان یزد شیراز تبریز کرمان و......... را برسی نمائید تنها رمز موفقیت اتحاد همبستگی همکاری در سایه تفکر تعقل ایثار می باشد

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.044 seconds.