.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
گزارش كامل توديع كردان و معارفه محصولي

مراسم توديع «علي كردان» از وزارت كشور و معارفه «صادق محصولي» به عنوان وزير جديد كشور، عصر روز شنبه با حضور رييس‌جمهور در وزارت كشور برگزار شد.

ديگر كوتاه نمي‌آيم
دكتر محمود احمدي‌نژاد در مراسم توديع علي كردان از وزارت كشور و معارفه صادق محصولي به عنوان وزير كشور خطاب به مسئولان وزارت كشور با تاكيد بر اين كه بايد قانون را دقيق اجرا كنيد، افزود: انتخابات و آراي مردم يك امانت‌داري الهي و بزرگ است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، رييس‌جمهور گفت: بدانند و مي‌دانند كه هيچ‌كس نمي‌تواند راي ملت را جابه‌جا كند و راي ملت حاكم است، هم‌چنين هيچ‌كس نمي‌تواند بر اين ملت چيزي را تحميل كند و كساني كه اين حرف‌هاي سطحي را مي‌زنند، خودشان را كوچك مي‌كنند و به ملت نشان مي‌دهند.

رييس‌جمهور افزود: من از آقاي كردان تشكر مي‌كنم كه اين مسائل را تحمل كرد و چيزي نگفت، اگر بنا بر مقابله به مثل بود خيلي چيزها مطرح مي‌شد و بيرون مي‌ريخت؛ ولي بناي ما استفاده از اين روش‌ها نيست.

وي ادامه داد: وزارت كشور ام (مادر) وزارتخانه‌هاست و پيشبرد سياست‌هاي داخلي دولت بر عهده آن است. وزارت كشور بايد سياست‌هاي داخلي دولت را مستحكم و دقيق پيش ببرد و آن را پي‌گيري كند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين گفت: بدنه وزارت كشور سرشار از نيروهاي انقلابي، مومن و توانمند است؛ چنان كه ديديم علي‌رغم نوسانات كوچك و بزرگ، بدنه وزارت كشور متعهد به آرمان‌هاي انقلاب بوده و است و ان‌شاءالله آقاي محصولي نيز محكم بايستند و سياست‌هاي دولت و قوه مجريه را كه در عرصه داخلي بر عهده وزارت كشور است، اعمال كنند.

وي گفت: در اين دوره اختيارات فراواني به وزارت كشور، استانداران و فرمانداران داده شد و من در همين جا به آقاي محصولي و استانداران مي‌گويم هر مديري در مجموعه وزارت كشور بناست جا به جا شود، اين جابه‌جايي بايد بر اساس معيارهاي انقلاب، خدمت به مردم و پاكي باشد و مبادا تحت تاثير فشار اين و آن قرار بگيريد و حق نداريد تحت فشار اين و آن تغييرات انجام بدهيد. من به شما مي‌گويم و شما پيش خدا حجتي نداريد كه براي رضايت فلان آقا و فلان آقا، از معيارهاي انقلاب كوتاه بياييد و استقلال قوه مجريه را حق نداريد مخدوش كنيد؛ شما بايد پاسخ دهيد.

وي گفت:‌ در صورت لزوم جابه‌جايي بايد انسان‌هاي كارآمد، پاك، انقلابي و مردمي را انتخاب كنيد و حق نداريد براي راضي كردن اين آقا و آن آقا از آرمان‌هاي انقلاب كوتاه بياييد و فرصت‌هاي انقلاب را از بين ببريد و خدا و خلق خدا را ناراضي كنيد تا يك بنده را بخواهيد راضي كنيد كه معلوم نيست عاقبتش هم چه شود.

احمدي‌نژاد افزود: در اين چند سال كوتاه آمدم، ولي ديگر كوتاه نمي‌آيم، ديگر نمي‌پذيريم كه اجتماع عظيم مردم بيايند و بگويند كه اين آقا را ما نمي‌خواهيم، اين قبول نيست كه مثلا يك نفر بيايد و بگويد اين اجتماع عظيم فريب خورده است، ولي فلان آقا كه حمايت مي‌كند، فريب نخورده است.

وي با بيان اين كه ما تصميمات فراواني در سفرهاي استاني گرفته‌ايم و بايد اين تصميمات اجرايي و به مردم خدمت شود، افزود: فضاي كشور بايد فضاي همدلي و محبت باشد و من مطمئن هستم كه قوه مجريه و مجلس محترم از شما و از مسيري كه انتخاب مي‌كنيد، حمايت مي‌كند؛ چرا كه همه اعتلا و سرافرازي كشور را مي‌خواهند و به شما در پيشبرد اين مسير كمك مي‌كنند، من پيشاپيش از آن‌ها تشكر مي‌كنم كه پاي اصول و آرمان‌هاي انقلاب ايستاده‌اند.

رييس‌جمهور گفت: ‌اكنون نيروهاي خوب زيادي مشغول به كار هستند و نيروهاي خوب ديگر نيز مي‌توانند به شما كمك كنند.

وي با بيان اين كه فضاي كشور بايد فضاي اميد، نشاط، برادري و تلاش و كوشش باشد، افزود: همه در محدوده قانون آزاد هستند، قانون ما وسيع‌ترين قانون‌هاست و افراد مي‌توانند در محدوده قانون نظراتشان را بگويند.

رييس‌جمهور در ادامه خطاب به مسئولان با بيان اين كه شما بايد به مردم خدمت و بر اساس آرمان‌هاي انقلاب حركت كنيد، گفت: مهم اين است كه شما بر اساس آرمان‌هاي انقلاب حركت كنيد و اگر چند نفر نيز از شما ناراحت شدند، خيلي مهم نيست، شما نبايد تحت تاثير فشارهاي برخي افراد قرار بگيريد و مديرهاي ضعيف را روي كار بياوريد.

وي در ادامه با اشاره به تخريب‌ها عليه دولت و بيان اين كه « عده‌اي هر روز از بالا تا پايين دولت را مي‌شورند» اظهار كرد: اين چيزها مهم نيست، به خدا لبخند يك كودك مستضعف در يك روستا مي‌ارزد كه انسان تمام عمرش را بدهد و لبخند آن را كودك را ببيند.(تشويق حضار).

احمدي‌نژاد با بيان اين كه آقاي محصولي يك بسيجي است، گفت: من يك جمله در مجلس گفتم و البته برخي‌ حرف‌هاي بي‌مبنا زدند . من در مجلس اشاره كردم آن قدر كه من آقاي محصولي را مي‌شناسم، ايشان داراي روحيه بسيجي است و اگر تكليف شود كه ماموريتي را انجام دهد، حاضر است با تمام دنيا قطع رابطه كند.

وي با بيان اين كه در حوزه امنيت، مسائل اجتماعي و اقتصادي، وزارت كشور بايد سياست‌هايش را پي‌گيري كند، گفت: شما بايد با ساير قوا نيز تعامل مناسب داشته باشيد و ان‌شاءالله در فضاي همدلي، كارها جلو خواهد رفت.

وي گفت: در اين چند ماهي كه باقي مانده ما بايد شاهد وزارت كشوري مقتدر، رئوف و مهربان باشيم؛ در واقع وزارت كشور بايد سمبل اقتدار و مردمي‌ترين وزارتخانه باشد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، رييس‌جمهور در ابتداي سخنانش نيز گفت: خدا را شاكرم كه اين فرصت را داد كه ديدار مجددي با شما عزيزان در وزارت كشور داشته باشم.

وي هم‌چنين با اشاره به اين كه در هفته بسيج قرار داريم، به ويژگي‌هاي بسيجيان اشاره كرد و گفت: فرهنگ بسيجي يعني فرهنگ آمادگي براي فداكاري در راه آرمان‌ها و تحمل سختي‌ها و ناملايمت‌ها در مسير انجام وظيفه الهي.

احمدي‌نژاد افزود: خدا را سپاسگزارم كه امروز در سرزمين ايران نواي ملكوتي فرهنگ بسيجي طنين‌انداز است و به يمن اين فرهنگ كه در كانون آن عشق به ولايت و همراهي و پيوستگي با ولايت وجود دارد، امروز ملت ايران جزو عزيزترين ملت‌ها در دنياست.

وي گفت: خدا را سپاسگزارم كه به واسطه فرهنگ بسيجي در عالم امروز استكبار جهاني در سراشيبي سقوط قرار گرفته است.

رييس‌جمهور افزود: ‌امپراتوري مادي و سلطه‌گر به پايان راه خود رسيده و ضربه اصلي را هم از فرهنگ بسيجي خورده است. امروز هيچ تحليل‌گري در دنيا نيست كه بهره‌اي از واقعيت برده باشد و مقاومت ملت ايران را عامل اصلي فروپاشي نظام استكبار نداند.

وي گفت: استكبارگران به منطقه آمدند با خيال اين كه مرهمي بر زخم اقتصاد خود و مشكلات فرهنگي و اجتماعي‌شان بگذارند و خود را به نوعي تثبيت كنند، اما به فضل الهي باز هم در برابر ديوار بلند فرهنگ بسيجي متوقف شدند و امروز نه تنها در دل ملت‌هاي منطقه، بلكه در بين ملت‌هاي جهان، نه تئوري، نه مباني نظري و نه نظامات اقتصادي و اجتماعي آن‌ها، هيچ مشروعيت و جاذبه‌اي ندارد و آن‌ها دير يا زود بايد منطقه را ترك كنند، و من تعجب مي‌كنم كه برخي مستكبران را بي‌نقص و شكست‌ناپذير و آن‌ها را جاي خدا مي‌دانند.

رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به مشكلات اقتصادي قدرتها گفت: بدانيد كه مشكلات اقتصادي آن‌ها بيش از صد برابر آن چيزي است كه اخبار آن را منتشر مي‌كند، به فضل الهي و ايستادگي ملت ايران و رهبر عزيز انقلاب و فداكاري‌هاي بسيجيان قهرمان، بساط ظلم و استكبار به سرعت از جهان جمع مي‌شود. (تشويق حاضران).

احمدي‌نژاد هم‌چنين با بيان اين كه رمز پيروزي ما حفظ فرهنگ بسيجي، روحيه بسيجي و عشق به آرمان‌هاي انقلاب است، اظهار كرد: اميدارم هفته بسيج فرصت مناسبي براي يادآوري، تبيين، نشر و تعميق انديشه‌هاي بسيجي باشد.

رييس‌جمهور بخش ديگر سخنان خود را به تقدير از كردان اختصاص داد و خطاب به جمعيت گفت: شما آقاي كردان را مي‌شناسيد، او كسي نيست كه من بخواهم او را اينجا معرفي كنم.

وي گفت: من رفتار آقاي كردان در روز استيضاح را يك رفتار انقلابي‌، آرماني و مبتني بر فرهنگ بسيجي ديدم.

به گزارش خبرنگار ايسنا، رييس‌جمهور افزود: من مي‌ديديم كه ايشان آبروي خود را گذاشت تا لطمه‌اي به انسجام ملي و اركان نظام و حيثيت كشور وارد نشود. فحش‌ها را خورد، تحمل كرد و حرفي نزد و اين يعني بسيجي بودن.

رييس‌جمهور گفت: ‌من از ايشان به خاطر خدماتشان در طول اين سه ماه و هم‌چنين خدماتشان بعد از انقلاب تشكر و قدرداني مي‌كنم. ما بعد از انقلاب وزير كشوري نداشتيم كه اين قدر تحت فشار باشد. ايشان از جهت‌هاي مختلف تحت فشار بودند. خود ايشان چيزي نگفت و من هم نمي‌گويم، ولي ايشان به خاطر خدا خيلي ايستادگي كرد و من اين برداشت را مي‌كنم و مطمئن هستم كسي كه خود و آبروي خود را با خدا معامله مي‌كند، خدا به بهترين وجه آن را خواهد خريد. خدا مثل ما نيست كه كم ظرفيت باشد و در بازي‌هاي كم سطح و سخيف گرفتار.

رييس‌جمهور با بيان اين كه عده‌اي هم‌اكنون انتخابات را نشانه گرفته‌اند و مي‌خواهند آن را بزنند، گفت:‌ در واقع عمل آن‌ها به خاطر اين است كه اگر يك موقع نتايج انتخابات مورد نظرشان نبود، به آن خدشه وارد كنند.

وي گفت: در كشوري كه بيش صدها هزار نفر خون خود را براي دفاع از انقلاب داده‌اند، خيلي بد است كه در چنين فضايي بيفتيم؛ يعني در بازي‌هاي سخيف و سطح پايين و اين خيلي سقوط، انحطاط و خسارت است؛ البته ملت ما هوشمند است و اركان اين كشور با اين حرف‌هاي پايين و دم‌دستي و تكراري هيچ‌گاه خدشه‌دار نخواهد شد.

بر اساس اين گزارش پيش از سخنان رييس‌جمهور، علي كردان، وزير سابق كشور سخنراني كرد و بعد از صحبت‌هاي رييس‌جمهور محصولي وزير جديد كشور به سخنراني پرداخت.

چرا براي يك دستمال قيصريه را به آتش مي‌كشيم

رييس‌جمهور كلمه‌اي درباره انتخابات با من صحبت نكرده‌اند

علي كردان نيز در سخناني گفت: تكليف شرعي دانستم كه از دولت حمايت كنم و بارها عرض كردم مريد رهبري و امين دولت هستم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، وزير سابق كشور ضمن تشكر از همكاران سابقش در وزارت كشور گفت: از همكارانم تشكر مي‌كنم كه كمك كردند بتوانم تعهداتي را كه به دولت و مجلس سپرده بودم، در حد ميسور به انجام برسانم.

وي افزود: سعي كردم در دوران وزارت كشور اصلا وارد حاشيه‌اي كه دوستان ما مي‌ساختند، نشوم و آن چه را در تعهدات شخصي و قانوني من بوده است، انجام دهم، هم‌چنين خدماتي به مردم عزيزمان ارائه كنم كه از ذكر آن خودداري مي‌كنم و قضاوت آن را در وهله اول به خداوند بزرگ وا مي‌نهم و در وهله دوم به همكارانم در سراسر كشور.

وزير سابق كشور افزود: براي برادر عزيزم جناب آقاي مهندس محصولي آرزوي توفيق و در مسئوليتي كه بر عهده گرفته‌اند اعلام آمادگي مي‌كنم به دليل حساسيت اين وزارتخانه، در حد وسع، بضاعت و آشنايي‌ام با وزارت كشور، هر كمكي كه طلب كنند، در خدمت‌شان باشم و با تمام وجود اندوخته‌هاي ناچيزم را در خدمت ايشان قراردهم.

كردان گفت: خداوند بزرگ را سپاسگزارم كه به من توفيق بزرگي عنايت كرد كه با رسيدن به سن تكليف شرعي در نوجواني و جواني به اندازه فهم و برداشت خود مسير او را جستم و عشق اهل بيت در سينه‌ام سكني گزيد و در تمام مراحل زندگي نوكري بي‌بي دو عالم و امام رضا (ع) چراغ راهم بودم ، عالي‌ترين مدالي كه آويختم و به آن افتخار هم مي‌كنم، حكم نوكري امام رضاست و افتخار مي‌كنم كه جاروكش مضجع آن عزيز هستم.

وي ادامه داد: از همه دوستان كه زمينه‌اي فراهم كردند تا دو كار در زندگي من رخ دهد، سپاسگزارم. اول اين كه قبل از بحث استيضاح نگاه من نگاه حزبي بود، خداي را شاكرم كه نگاه من از نگاه حزبي جدا شد و به حزب‌الله پيوند خورد. دو حادثه شيرين در زندگي من رخ داد، شايد گاه به اشخاص وابستگي‌هايي وجود داشت، كه خدا لطف كرد و از اين حوزه خارج شدم و نقص توحيدم تكميل شد.

وزير سابق كشور اضافه كرد: پس از پيروزي انقلاب كه وارد صحنه مسئوليت شدم، از خداوند خواستم قلم قدرتمندي به من عنايت كند تا در خدمت مردم باشم، در اين گير و دار اخير كه همگي لطف خدا بوده است، سعي كردند مطلبي را برجسته كنند كه فلاني خلاف گفته است، از اين موضوع آزرده خاطرم، كساني كه در اين دوره حرف‌هايي زدند، به ويژه برادري كه نقش اول استيضاح را ايفا مي‌كرد و من به دو دليل در اطراف اين كار نرفتم، يكي اين كه دروغ حرام است و ديگر اين كه اشخاص ضعيف‌النفس دروغ مي‌گويند.

كردان خاطرنشان كرد: من سرباز كوچك انقلاب بوده و به اذن خدا خواهم بود و از نوجواني تا زمان رحلت حضرت امام مقلد ايشان بودم، بعد از رحلت ايشان به مقام معظم رهبري رجوع كردم و با توجه به حمايت‌هاي بي‌همتاي ايشان از دولت جناب آقاي احمدي‌نژاد، تكليف شرعي دانستم كه از دولت حمايت كنم و بارها عرض كردم مريد رهبري و امين دولت هستم.

وي ادامه داد: خيلي‌ها فكر مي‌كردند من به اين امانت خيانت مي‌كنم كه در جلسات و مذاكرات متعدد به اين نتيجه رسيدم كه راه با آنان يكي نيست، من نيز هر چه به دوران همكاري افزوده مي‌شده است به خداجويي، عدالت‌خواهي و خدمت به خلق خدا و انجام كارها بدون محاسبه سياسي بيشتر پرداختم و در دل خود عشق بيشتري به اين مسير پيدا مي‌كردم، امروز نيز خوشحالم كه در جنگ احزاب مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري، اولين نيرويي هستم كه در اين وادي وارد شدم و ان‌شاءالله اقداماتي كه كردم چون بنا بر مبناي تكليف بوده است، مورد رضايت او واقع شده باشد.

وزير سابق كشور با بيان اين كه « در دوره فعاليت من بحث خدمات 30 ساله و مديريتم مطرح شد» افزود: در مورد خدمات 30 ساله بايد بگويم انسان‌هاي فراوان گمنامي در كشور ما هستند كه ده‌ها هزار و بيشتر خدمت كرده‌اند؛ اما چون نام‌آور نبوده‌اند، نام آن‌ها در تاريخ ثبت نشده و من از اين بابت خيلي شرمنده بودم؛ از همه خواهران و برادران التماس دعا دارم كه اگر اندك خدمتي كرديم دعا كنند مورد رضاي خداي بزرگ باشد. در مورد مديريتم نيز بايد بگويم مالكش من نيستم، لطف حضرت حق است و حق ندارم راجع به آن اظهار عقيده داشته باشم يا موجبي شود كه ديگران از اين بابت سرزنش شوند. اين عنايت خداي بزرگ است و اميدوارم اين عنايت را از ما پس نگيرد.

كردان در ادامه با اشاره به انتخابات پيش رو گفت: تا اين لحظه، چه در زماني كه به عنوان وزير كشور از سوي آقاي احمدي‌نژاد معرفي شدم و چه تا اين لحظه، قسم جلاله ياد مي‌كنم ايشان راجع به انتخابات رياست‌جمهوي كلمه‌اي با من حرف نزده‌اند. از چگونگي دين‌داري و تحليل‌كردن‌ها در اين كشور تعجب مي‌كنم؛ در حالي كه من وزير كشور بودم، حتي در مورد بحث كلان انتخابات هم با من صحبتي نشد.

وي افزود: چرا براي يك دستمال قيصريه را به آتش مي‌كشيم، چرا انتخاباتي كه تضمين‌كننده ركن ملي كشور ماست و در تمامي دوران‌ها به شايستگي برگزار شده و در اين دوره نيز به خوبي برگزار مي‌شود را دچار تحليل برآمده از اميال شخصي، حزبي يا گروهي خود مي‌كنيم.

وزير سابق كشور گفت: امروز اين پرونده از عهده ما خارج شد و بر برادرمان آقاي محصولي حامل شد. مطمئنم ايشان نيز شبيه من هستند، اميدوارم راه را به گونه‌اي پيش ببريم كه به حيثيت كشور چيزي اضافه كنيم، نه اين كه از حيثيت آن حتي نقطه‌اي كم كنيم.

كردان در پايان گفت: لازم مي‌دانم از مقام معظم رهبري با تمام وجود سپاسگزاري كنم كه در سخت‌ترين شرايط رفتار نامناسب را تقبيح كردند.

بر اساس اين گزارش با شروع و پايان سخنراني كردان، حضار با تشويق‌هاي ممتد او را همراهي كردند.

هم‌چنين پس از پايان سخنراني رييس‌جمهور در اين مراسم هدايا و لوح‌هاي تقديري از سوي معاونان و وزارت كشور به كردان اهدا شد.

كردان كه در سخنراني خود از اشعاري استفاده مي‌كرد، سخنراني خود را با اين شعر پايان داد كه:

هر كه ما را يار شد ايزد مراو را يار باد / هر كه ما را خار كرد از عمر برخوردار باد....

هر جا تكليف شود كار مي‌كنم
من با خداي خود معامله كردم
علي كردان در جمع خبرنگاران هم در پاسخ به اين پرسش كه « مهم‌ترين كاري كه در طول سه ماه مسووليت خود در وزارت كشور انجام داديد چه بود؟» گفت: تامين رضاي خدا.

وي در پاسخ به اين پرسش كه « قصد داريد در آينده در چه مسووليتي ايفاي نقش كنيد؟» گفت:‌ هر جا كه تكليف الهي براي ما حاصل شود.

وي در پاسخ به اين سوال كه « آيا به شما پيشنهادي براي مسووليت جديد ارائه شده است» همان جمله قبلي را تكرار و اظهار كرد:‌ هر جا تكليف الهي براي ما حاصل شود.

كردان در پاسخ به اين پرسش كه « گفته مي‌شود قرار است نماينده ايران در اوپك شويد؟» گفت: حتما اين مساله تكذيب مي‌شود.

وزير سابق كشور هم‌چنين در پاسخ به اين پرسش كه « آيا قصد نداريد از كساني عليه شما هجمه كردند شكايت كنيد؟» گفت: من حرفهاي خود را زدم، من با خداي خودم معامله كردم.

تعامل باعث افزايش كارآمدي است
يقينا حافظ آراي تك تك مردم خواهيم بود
وزير جديد كشور نيز در سخناني گفت: ظرفيت‌ها را فارغ از دسته‌بندي‌ها به كار خواهيم بست تا انتخاباتي با حضور حداكثري مردم داشته باشيم.

به گزارش ايسنا صادق محصولي در مراسم معارفه‌اش به عنوان وزير كشور ضمن گرامي‌داشت هفته بسيج اظهار كرد: امروز به رسم امانتداري مسووليت سنگيني را بر عهده خواهم گرفت. لازم مي‌دانم با استعانت از ارواح پرفتوح و ملكوتي شهدا آرزوم كنم تا خداوند ما را در انجام اين مسووليت به فضل و كرم خود تاييد فرمايند.

وي با اشاره به اين‌كه " اينجانب به طور مختصر و مفيد طي گزارشي برنامه‌هايم را اعلام كردم و در اين مجال كوتاه ضرورتي به تكرار مجدد آن نمي‌بينم" در عين حال خاطرنشان كرد: اما عواملي موجب افزايش كارآمدي است كه بايد به آن‌ها توجه كرد؛ مهرورزي و عدالت‌گستري بايد در خانواده وزارت كشور مورد توجه قرار گيرد و با توجه به نيازهاي همكاران در صف و ستاد به همه آن‌ها پرداخت و زمينه‌ رشد در مراتب شغلي را براي عزيزان ايجاد كرد.

وي افزود: تعامل قوي با بخش‌هاي مختلف از جمله داخل و خارج دولت به خصوص مجلس از عواملي است كه مي‌تواند باعث افزايش كارآمدي شود. هم‌چنين از آن‌جا كه استانداران به تعبيري روساي جمهور دولت ما در مناطق هستند، انتظار اين است كه با حفظ عزت و تعامل سازنده در مناطق مختلف كشور عمل شود.

وزير كشور استفاده از ابزار و لوازم متناسب از جمله توسعه كاركردهاي متنوع دولت الكترونيك را از ديگر عوامل لازم براي افزايش كارآمدي دانست و گفت: بايد شكوفايي را به مردم كشور خود نشان دهيم، استانداران بايد محور فعاليت‌هاي عمراني و توليدي پروژه‌هاي ملي باشند و آن‌ها را پيگيري و مديريت كنند.

وي با بيان اين ‌كه " مهم‌ترين سطح كارآمدي، حاكميت اخلاق در حوزه‌ فردي و حاكميت عدالت‌گستري در سطح اجتماعي است" تاكيد كرد: لازم مي‌دانيم در فرصت باقي‌مانده با تمام توان وارد عرصه‌ خدمت‌رساني شويم و زمينه را براي دريافت پيشنهادات همه باز مي‌گذاريم، همه ما مسووليم و در اين كشور مديون انقلاب هستيم و هيچ يك از ما ديني به گردن انقلاب ندارد و هرچه داريم از اين انقلاب داريم. اميد است در پايان اين امانت را با صداقت و پربارتر از گذشته به اهلش بسپاريم.

محصولي با اشاره به اين‌كه " خانواده وزارت كشور دربرگيرنده تفاوت‌ها و سلايق مختلف است و اين در جاي خود نيكوست" خاطرنشان كرد: ظرفيت‌ها را فارغ از دسته‌بندي‌ها به كار خواهيم بست تا انتخاباتي با حضور حداكثري مردم داشته باشيم و نتيجه آن قطعا باعث قدرتمندشدن نظام جمهوري اسلامي ايران خواهد بود و ما يقينا حافظ آراي تك تك مردم خواهيم بود.

از مجربين كار در وزارت كشور استفاده خواهيم كرد
اصل ما ثبات در مديريت است مگر تغيير بر حسب اقتضاء
وزير جديد كشور در جمع خبرنگاران هم درباره احتمال تغييراتي در مديران و معاونان اين وزارتخانه گفت: اصل ما ثبات در مديريت است، اگر نيازي به تغيير باشد و اقتضاء كند ممكن است تغييراتي داشته باشيم، اما اصل بر ثبات است.

صادق محصولي در پاسخ به اين پرسش كه آيا براي انجام امور از نظرات آقاي كردان استفاده مي‌كنيد؟ نيز اظهار كرد: آقاي كردان قصد ندارند در وزارت كشور كار كنند اما ما از پيشنهادات همه عزيزاني كه در وزارت كشور تجربه دارند، اعم از وزراي سابق كه در دولت‌هاي قبلي مسوول بودند و استانداران و معاونان سابق و استانداران و معاونان فعلي حتما استفاده خواهيم كرد تا با مشاركت همه عزيزان بتوانيم ماموريت‌هاي محوله در وزارت كشور را به درستي انجام دهيم و به همه‌ رسانه‌ها نيز اعلام مي‌كنيم كه از مجربين كار در وزارت كشور استفاده خواهيم كرد تا كارها به خوبي انجام شود.

وي همچنين در مورد پيگيري برگزاري انتخابات رايانه‌اي در وزارت كشور گفت: يكي از مورادي كه به آن اشاره كرده‌ام به انجام رسيدن امور دولت الكترونيك است كه انتخابات رايانه‌اي نيز يكي از مصاديق آن است. طبيعي است انتخابات با نظارت شوراي نگهبان انجام مي‌گيرد و بايد تعامل خوبي با اين عزيزان داشته باشيم و با توافق طرفيني اين كار صورت گيرد.

***
در مراسم توديع و معارفه وزراي سابق و جديد كشور آقايان اژه‌اي وزير اطلاعات، سليماني وزير ارتباطات، چمران رييس شوراي شهر، مرتضوي دادستان تهران، احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي، حسينيان نماينده مجلس، برقعي معاون رييس جمهور، افشار معاون سابق وزير كشور و تعدادي ديگر از نمايندگان مجلس و مسئولان حضور داشتند.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 3 آذر 1387
کردان همیشه برای ما مردم مازندران سمبل آبادانی و مقاومت است و باقی خواهد ماند اما لاریجانی نه چون......

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.017 seconds.