.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
رسیدگی وزارت اطلاعات به پرونده اقتصادی یک مدیر مازنی ؛
چرا پوستین دوز بازداشت شد؟
شمال نیوز: وی در آخرین روزهای کاری دولت دهم قصد مسافرت به ارمنستان را داشته است که در فرودگاه متوجه می‌شود ممنوع الخروج است. ظاهرا علت ممنوع الخروج بودن این مدیر، موضوع جابه جایی ...
چرا پوستین دوز بازداشت شد؟

زمزمه های رسانه ای مبنی بر تخلفات کلان در شرکت ملی مس ایران با بازداشت مدیرعامل این شرکت که از یاران نزدیک احمدی نژاد و مشایی بود رنگ واقعیت به خود گرفته است.
به گزارش شمال نیوز به نقل از فردا، شنیده ها حاکی از آن است که وی در آخرین روزهای کاری دولت دهم قصد مسافرت به ارمنستان را داشته است که در فرودگاه متوجه می‌شود ممنوع الخروج است. ظاهرا علت ممنوع الخروج بودن این مدیر، موضوع جابه جایی وجوه نقدی زیاد بوده و پوستین دوز به دلیل عدم ارائه نکردن مستندات مناسب در این زمینه هفته گذشته راهی زندان شده است.

وی که پیش از این مدیرعاملی شرکت سایپا را بر عهده داشت همواره انبوهی از شایعات را با خود یدک می کشید و بعد از برکناری از سمت خود در سایپا بلافاصله به مدیرعاملی شرکت ملی مس انتخاب شد.
در این خصوص اما نماینده مردم کرمان اخبار مهمی از روند رسیدگی به این پرونده بیان کرده است .وی ضمن اعلام ورود وزارت اطلاعات و قوه قضائیه به تخلف مالی شرکت مس برای بازگرداندن مبلغی که در یک حساب شخصی در خارج از کشور از سوی این شرکت واریز شده بود از در دستور کار قرار گرفتن طرح تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس در روز یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس خبر داد.
پیش از این پورابراهیمی در نشست علنی مجلس مورخ چهارشنبه 16 مرداد در تذکری شفاهی ضمن اینکه خواستار تسریع در بررسی طرح تحقیق و تفحص از شرکت مس از سوی هیئت رئیسه مجلس شد، گفت: اتفاقی که در شرکت ملی مس افتاده است ظرف یک ماه گذشته خبرها حاکی از این است که با تصویب هیات مدیره این شرکت، شرکتی به نام «ای پی »در خارج از کشور تاسیس شده و گزارش وزارت اطلاعات نیز حاکی از آن دارد که بالغ بر هزار میلیارد تومان به حساب شخصی واریز شده و متاسفانه منافع شرکت در حال از بین رفتن است.

در این خصوص محمدرضا پور ابراهیمی در گفتگویی با ارگان مجلس می گوید: سرانجام بعد از مدت ها پیگیری تحقیق و تفحص از شرکت مس یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به آخرین وضعیت مبالغی که نزد حساب شخصی در خارج از کشور از سوی شرکت ملی مس واریز شده است، گفت: وزارت اطلاعات و قوه قضائیه به این موضوع ورود کردند که بخشی از این منابع به کشور بازگردانده شده است و تلاش های دستگاه های امنیتی در رابطه با بازگشت مابقی این پول به کشور ادامه دارد.

پور ابراهیمی درباره اینکه بعد از دستگیری پوستین دوز چه کسی درحال حاضر سرپرستی شرکت مس را بر عهده دارد؟ گفت: شنیده های حاکی از آن دارد که در حال حاضر علی محمد قائم مقام شرکت مس در غیاب پوستین دوز وظایف وی را انجام می دهد تا سرپرست و مدیرعامل جدید این شرکت تعیین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه ما نسبت به عواقب حضور برخی از اشخاص در شرکت مس با توجه به سوابقشان در سایپا هشدار داده‌بودیم، ادامه داد: بنده شخصا در مجلس بارها در این خصوص تذکر دادم و چندین بار در مجمع نمایندگان استان تا پای استیضاح وزیر رفتیم.

وی تصریح کرد: میلیاردها تومان اموال شرکت مس در خارج از کشور است و ما نگران آینده‌ی کارگران و بازنشسته‌های صنعت مس هستیم که مبادا به ورشکسته‌ترین شرکت تبدیل شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه از دستگاه‌های امنیتی خواسته‌ایم گزارش دهند گفت: با تمام وجود از منافع مردم کرمان دفاع می‌کنم.

پیگیری های قوه قضاییه
محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا در پنجاهمین نشست خبری خود به تخلفات شرکت ملی مس اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص شد که آقای پ، معاونش و همدستاتش اقدام به خروج مقدار زیادی پول آن هم به صورت غیرقانونی به خارج از کشور کرده‌اند.

وی همچنین گفت: اگر دستگاه قضایی در این پرونده ورود پیدا نمی‌کرد چه بسا امکان بازگرداندن مبالغ خارج شده از کشور فراهم نمی‌شد و این سرمایه‌ها تلف می‌شد.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

فاطمه 30 مرداد 1392
بعدا اين آقا مي خواست نماينده شهر ما بشه!!! دكتر محسني خداييش متخصص و متعهد بوده و هست و از شخصيتهاي نجيبي است كه بايد بهشون افتخار كرد.
محسن 30 مرداد 1392
فقط با اعدام مفسدان اقتصادی میتوان جلوی این دزدیهای بیت المال را گرفت. به امید روز اجرای عدالت.
محسن 30 مرداد 1392
اگر آن زمان كه در سال 89 طرح تحقيق و تفحص از سايپا كه با پيگيري مستقيم نماينده شهر اروميه (آقاي قاضي پور) شروع شده بود نيمه كاره رها نميشد، الان شاهد همچين وقايعي نبوديم.
مگر در اين مملكت افراد لايق و شايسته وجود ندارند كه مجبور شويم مديراني را كه سابقه عملكرد منفي داشته اند بجاي بركناري، از اين شركت به آن شركت انتقال داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی 29 مرداد 1392
مگر دولت احمدی نژاد پاک دست ترین نبود؟این آقا متعلق به کدام دولت بوده است؟
نا شناس 30 مرداد 1392
هنوز مونده بقيه كاراش رو بشه مثلا با شتابزدگي و فشار احمدي نزاد 1300 نيرو به شركت تحميل كرده كه مثلا بگن دولت مهر ورزن .....
نا شناس 30 مرداد 1392
مظلوم عدالت که همه از نردبانش بالا رفته نام و نان کسب می کنیم. اجرای عدالت از بالا از نان شب برای مردم واجبتره.
طهمورث 30 مرداد 1392
به به چه حرف خوبی
پیراسته فر 30 مرداد 1392
این آقا "پوستین"را "وارونه"دوخته بوده
اس 2 شهريور 1392
با این کارها مرتکب خیانت به رهبر ، ایران عزیز ،خون شهدا ، اقتصاد ایران ، سیاست ایران و مهمتر از همه خیانت به صداقت این ملت شده است که فقط اعدام مجازات چنین افراد را می باشد از مسئولین قضایی خواهش میکنیم چنین پرونده ها را امروز و فردا نکنند تا راهی برای فرار از این جرم پیدا شود والله مخ ما دیگه جواب کرد از این همه خبر ها در ارتباط با اختلاس مدیران و مسئولین در سطح کشور ... لذا تا زمانی که مدیران و مسئولین بدنبال جمع آوری اینگونه درآمد های نامشروع باشند و خدا ترس نشوند آبادانی رخ نخواهد داد به امید آنروز ...
هاجر 3 شهريور 1392
بازیهای سیاست عجیب و ناباورانه است پس چه شد تفحص از سایپا کمک گرفتن از مردم برای اطلاعات بیشتر . چرا هیچ خبری نشد. پوستین دوز مدیر دائمی سایپا چه شد. مردم باورنکنید که اینها همه بازی های سیاسی است . کاش در دولت اسلامی دست از این تهمت های اثبات نشده برداریم و کمی صبر پیشه کنیم

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.046 seconds.