.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
ناراحتی بهترین مربی دنیا از فدراسیون تکواندو

بهترین مربی تکواندوی جهان که به خاطر مسائل مالی قبل از المپیک کنار گذاشته شد با خبرآنلاین به گفت و گو نشست. بهانه این گفت و گو هم اتفاقی بود که برای غلامرضا محمدی ، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افتاد. او چون همیشه انتقادهایش را صریح مطرح می کند و می گوید:« این ادامه یک مسیر حذف مربقیان موفق است. نفر بعدی می شود کورش باقری . هنوز زمان زیادی مانده. من حتی نگران محمد بنا هم هستم. این کارها را می کنند و با کارشان دارند به جوانان ایرانی خیانت می کنند چون اثرش می شود سرخوردگی بعد از المپیک.»

یعنی معتقدید این جابجایی روی روند تیم های المپیکی هم اثر خواهد داشت؟
از شما عجیب است که این سئوال را می پرسید. در فاصله ۶ ماه تا المپیک یک سرمربی موفق را این قدر ناجوانمردانه و تلخ حذف می کنند ،هیچ جای دنیا ایران نمی شود. وقتی در دنیا یک مربی موفق باشد برایش احترام قائل می شوند نه اینکه اخراجش کنند. غلام محمدی یک نخبه در ورزش ایراناست. وقتی این همه مدال جهانی مدال می آورد ، کلی برایش سرمایه گذاری شده تا جواب بدهد. در المپیک قبلی تیم ملی ایران بدترین نتایج تاریخش را گرفت. بعد از المپیک همه می ترسیدندبه این تیم نزدیک شوند اما او با شجاعت آمد و کار را جمع کرد پله به پله تیم را بالا آورد و به جایی رسید که تیم در مسابقات جهانی امسال بهترین نتایج چند سالاخیرش را می گیرد. کار به جایی می رسد که اگر ترک ها و روس ها گاوبندی نمی کردند ، تیم ما حتی می توانست قهرمان باشد. این را هم همه می دانند. آن وقت این می شود دستمزد یک مربی زحمتکش؟

دست دوستان درد نکند، واقعا زحمت کشیدند. خسته نباشند! با همه احترامی که برای رسول خادم قائل هستم اما برخوردش با غلام خیلی دور از انصاف بود. البته این حق جامعه ورزش مان است.وقتی با من این کار را می کنند و کسی چیزی نمی گوید . همه پشت رئیس فدراسیون را می گیرند ، این می شود که مربی زحمتکش بعدی را بدتر از من حذف می کنند. منی که زندگی ام را سر این تیم گذاشتم. به زن و بچه هایم خیانت کردم ، تنهای شان گذاشتم . شب و روز در اردو بودم و این قدر از خانواده ام دور بودم که بچه ام می افتد از روی پله ها و جمجمه اش می شکند . باز هم من در کنار همسر و خانواده ام نیستم و او باید تنهای بچه را ببرد بیمارستان ، آن وقت مزد همه کارم می شود ، خوردن حق زن و بچه ام. تیم را قهرمان جهان کردم ، ۵ ورزشکارم را در رنکینگ جهانی در بهترین جایگاه قرار دادم ، بهترین مربی جهان لقب گرفتم که حقم بشود این!مگر من چه خواسته ای داشتم که این طور بد شدم؟ گفتم حقوقی که کمیته ملی المپیک برای من در نظر گرفته را بدهید ، آن وقت اخراجم کردند.
شما گفته بودید این روند اخراج مربیان موثر ادامه پیدا می کند. فکر می کنید نفر بعدی ...
من به نظرم می شود کورش باقری . من فکر می کنم دست هایی در کار است تا تیم های موفق را عده ای بیایند و با حاضری خوری شب المپیک به دست بگیرند. در همین تکواندو ببین ، ۴ تا جوان آمده اند در تیم که واقعا خنده دار است. بچه هایی مثل بی باک که مدام پشت سر من حرف می زدند یا خود هادی ساعی. حالا که لقمه آماده هست آمده اند تا بخورندش. من از هادی دلگیرم چون حرمت مربی اش را نگه نداشت. منی که این همه به پای هادی نشستم و بزرگترین قمار زندگی ام را روی او داشتم هادی؟
بله هادی ساعی. یادتان نیست روزی که در بازی های آسیایی به حریف افغانی اش باخت؟ هادی همان جا تمام شده بود و می شد بایگانی اش کرد اما من یک ریسک بزرگ کردم تا او به حقش برسد. بردمش به وزن بالاتر. کاری که همه با انجامش مخالف بودند. همه از رئیس فدراسیون تا دبیرش می گفتند این چه تصمیمی است که انجام می دهی رضا. هادی نمی تواند در این وزن مبارزه کند. می رود شکست می خورد. ولی من پای او ایستادم و دیدید که با مدال طلای هادی بود که کاروان ایران از رسوایی در المپیک پکن نجات پیدا کرد.
اما هادی که تمام تلاشش را کرد تا شما را آشتی بدهد؟
بله او آمد وسط اما این را برای اولین بار به شما می گویم. هادی آمد نشست و گفت رضا بیا از حقوقت بگذر و همین پولی که می دهند را بگیر . همین را بگیر و ساکت کارت را بکن. چرا باید از حقم می گذشتم؟ مگر من داشتم زور می گفتم؟ با من قرارداد بسته بودند و باید حقم را می دادند. این چه نوع وساطتی است که من باید از حق زن و بچه ام بگذرم. می دانی مای دو میلیون ، آن هم ۱۰ ماه فرقش برای من که بچه بیمار دارم ، چقدر می شود؟ من که پول اضافه از کسی نمی خواستم. حمید سجادی مثلا قهرمان هم دوره ماست. او هم به من می گفت خیلی ها آرزوی سرمربیگری تیم ملی را دارند. جای شلوغ کاری بیا همین پولی که می دهند را بگیر و بگذار در جیبت و کارت را بکن. آخر این شد وساطت؟
یعنی شما به آمدن دوباره رسول خادم و هادی ساعی در آستانه المپیک ، مشکوکی؟
من نمی دانم چه هدفی در سر دارند. نمی توانم بفهم بچه هایی که از ورزش رفته بودند به سیاست چرا باید درست چند ماه به المپیک ، فیل شان یاد ورزش بکند! رسول از دوستان خوبم است اما این کار جوانمردانه نبود. غلام هیچ ضعفی نداشت. چه نیازی است که کسی را اینگونه و بعد از ۴ سال تلاش شبانه روزی می گذاری کنار؟ نگاه نکن هادی می آید بحث آشتی کنان را راه می اندازد. او با این کار دوباره به تیم ملی برگشت. او به من می گوید بیا مصالحه کن و پولت را نگیر. حرفش مثل این است که ، یکی آمده تو خانه ات بعد پلیس بیاید بگوید صورتش را ببوس . این ها داشتند حق من را می خوردند. غلام داشت زندگی اش را می کرد. بعد یکی پیدا می شود می آید تیم های مان را از ما می گیرد و طلبکار هم می شوند که چرا داد می زنید!
همه چیز را داریم سیاسی می کنیم حتی آشتی کنان را. بابا پشت پرده چیز دیگری بود. رفتم وزارت ورزش می گویم آقای سجادی ما تو اردو ها با هم بودیم. می گوید شما شلوغش کردی .
حقوقم ۷.۵ میلیون است چرا ۵ تا بگیرم؟ به امام زمان من چیزی از دست ندادم . این بار اول شان نیست که این کار را کردند. در المپیک آتن مرا کنار زدند. در پکن این کار را با بنا کردند و حالا ببین چطور چوبش را می خورند با کاری که در قبال امثال من و غلام کردند. یا کاری که می خواهند با کورش باقری و محمد بنا کنند.
اما آن دو که با قدرت کارشان را می کنند!
هنوز تا المپیک خیلی مانده. می بینید برای کشتی، وزنه برداری و تکواندو چه اتفاقی می افتد. خیلی امیدوار نباش که آنها هم حاشیه امنیت داشته باشند. همین الان بچه های ملی پوش تکواندو دارند در لیگ می بازند. المپیکی های مان مصدوم شدند و ۲ ماه است که تمرینی ندارند. آمادگی های شان افت کرده. تست های شان بد بوده و این ها زنگ خطر است. تیم من همیشه آماده ترین تیم بود. از نظر تست بدنی عالی می شدند . اینقدر جدی و آماده بودند که در تست دوپینگ ، همیشه از نفرات کامل تیم ما تست می گرفتند . یکبار خنده ام گرفت گفتم می خواهید از خود من هم تست بگیرید؟
آن وقت شان مربی تیم ملی را در حد یک هوگوی الکترونیکی می آورند پایین. اگر اینجوری بود چرا به کروش ۷ میلیارد می دهید ؟ چرا دنیزلی را می آورید با ۴ میلیارد. یک فرمانده خیلی مهم است . هوگو یک شئی است .همه در کشتی دوبنده دارند اما چرا طلا نمی گیرند؟ آیا همه آن تیم ها محمد بنا را دارند؟
دوباره حسابی ناراحت هستید!
من هیچ وقت از این ها نمی گذرم. می دانم بعد از المپیک دوباره می آیند دنبالم. اما آن موقع به این ها به چشم مجرم نگاه می کنم چون به یک نظام ضربه زده اند . چون روی جامعه اثر منفی گذاشته اند و باعث این شدند که بچه های مردم از ورزش زده بشوند. سرخوردگی به بار می آورند مثل المپیک لندن.
انگار این روزها درگیر بچه های بیمارتان هستید؟
۴ روز است که حال پسرم خراب است. متاسفانه شرایط خیلی بدی دارد. امید زیادی به بهبودش نیست. آوردمش خانه. در خانه بستری است. دخترم هم بیماری اش پیش رفت کرده و. متاسفانه حافظه اش را از دست داده. دیگر من و مادرش را هم به یاد نمی آورد.حال شان خوب نیست . اینکه بچه های مان پیش چشم مان آب می شوند خیلی دردناک است . آن وقت خیلی راحت حق این دو بچه بیمار من را خوردند. آقایان این بچه ها در همین حال بدشان دعاگوی تان هست و دعاهایی که برای تان می کنند ، تا ابد با شما هست و دامن تان را می گیرد.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.222 seconds.