.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
تخفیف 70 درصدی بیمه برای رانندگان منضبط

رییس کل بیمه مرکزی گفت: تعرفه جدید بیمه شخص ثالث با 10 تفاوت از ابتدای امسال در همه شرکت های بیمه لازم الاجرا شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، جواد فرشباف ماهریان در نشست توجیهی دست اندرکاران شرکت های مختلف بیمه گفت: در تعرفه جدید تا 70 درصد برای رانندگان منضبط تخفیف در نظر گرفته شده است.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین تخلفهای حادثه ساز وسیله نقلیه را در تعیین میزان حق بیمه از دیگر ویژگی های آیین نامه جدید برشمرد و افزود: در این آیین نامه برای خودروهای با عمر بیش از 15 سال هم نرخ های اضافه تری در نظر گرفته شده اما تعرفه بیمه نامه های کوتاه مدت کاهش یافته است.
وی پیش بینی امکان فروش اقساطی بیمه نامه ، تعیین تعهد بیمه به صورت نرخ و بر مبنای مجموع تعهدات مالی و بدنی شرکت بیمه در برابر بیمه گذار ، تفکیک اضافه نرخ تعداد خسارت بر اساس خسارت های مالی و بدنی و فراهم شدن امکان انتقال سوابق تخفیف حق بیمه به وسیله نقلیه مشابه در زمان فروش آن را از دیگر تفاوت های تعرفه جدید با تعرفه قبلی اعلام کرد.
وی همچنین گفت : در تعرفه جدید معافیت از پرداخت اضافه نرخ مربوط به سوابق بیمه ای مالک قبلی به وسیله نقلیه در نظر گرفته شده است.
فرشباف ماهریان ، تعیین چگونگی پرداخت خسارت بدنی و معافیت از پرداخت اضافه نرخ مربوط به سوابق بیمه ای مالک قبلی وسیله نقلیه را از دیگر ویژگی های آیین نامه جدید اعلام کرد.
رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه آیین نامه جدید اول خرداد به همه شرکت های بیمه ابلاغ می شود ، تصریح کرد: آنها موظفند آیین نامه جدید را از ابتدای امسال اعمال کنند.
فرشباف ، افزایش ضریب نفوذ بیمه را از دستاوردهای یک سال اخیر صنعت بیمه کشور دانست و گفت : ضریب نفوذ بیمه از 1.3 درصد به 1.5 درصد در پایان سال گذشته رسیده است.
وی با بیان اینکه برغم تحریم های اقتصادی هیچ پوشش بیمه ای بر زمین نمانده است، افزود : با اتکا به پوشش شرکتهای بیمه ای داخلی توانستیم ظرفیت های جدیدی ایجاد و نیازهای بیمه ای کشور را تامین کنیم.
فرشباف ماهریان با بیان اینکه 61 درصد پرتفوی ( سبد دارایی ) صنعت بیمه مربوط به اتومبیل است ، گفت : آیین نامه جدید تعرفه بیمه شخص ثالث به گونه ای تعیین شده است که رانندگان با انضباط که قوانین راهنمایی و رانندگی رعایت می کنند حق بیمه کمتر می دهند و رانندگان پرخطر حق بیمه های بیشتری پرداخت کنند .
وی با بیان اینکه حدود 15 درصد (حدود سیصد تا پانصد هزار نفر ) راننده در زمره افراد پرخطر هستند ، گفت : در آیین نامه جدید همچنین پیش بینی شده است به افراد بسیار پرخطر و حادثه آفرین ، بیمه نامه ای فروخته نشود تا نتوانند رانندگی کنند و با هماهنگی نیروی انتظامی و از طریق نرم افزارها امکان شناسایی این افراد فراهم شده است./1290


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.026 seconds.