.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
پارتی دختران دانشجو در منزل سفیر

از برگزاری یک پارتی در منزل آقای سفیر تا ارتباطات مشکوک سفارتخانه های برخی کشورها با دانشجویان و مدیران یکی از دانشکده های دانشگاه تهران خبرهای جدیدی به گوش می رسد.

به گزارش مشرق، سفیر ژاپن در تهران از دانشجویان رشته زبان و ادبیات ژاپنی دانشکده زبانهای دانشگاه تهران اوایل اردیبهشت برای حضور در یک پارتی در منزل خود دعوت کرد.

گفته می شود اکثر دانشجویان دختر شرکت کننده در این ضیافت، بدون حجاب در این مهمانی حضور یافتند؛ مساله ای که تا پیش از این نیز مسبوق به سابقه بوده و شرکت کنندگان در مراسم یا پارتی های سفارت های خارجی در تهران، تاکنون با وضعیت نامناسبی در این برنامه ها شرکت کرده اند.

همچنین شنیده می شود سفارتخانه های کشورهای فرانسه، ‌ژاپن و آلمان به بهانه اعطای بورسیه تحصیلی در کشور متبوعشان اقدام به برقراری ارتباط مستقیم با رئیس یکی از دانشکده های دانشگاه تهران و مدیران برخی گروه های این دانشکده نموده و دانشجویانی را برای بورسیه شدن در کشورهای خود جذب می کنند.
گفتنی است اخیرا برخی سفارتخانه های خارجی از جمله اتریش، فرانسه، فیلیپین و یمن نیز اقدامات خلاف عرف دیپلماتیکی با حضور تعداد قابل توجهی از میهمانان ایرانی، کشف حجاب و سرو مشروبات الکلی انجام داده و کوشیده بودند درگیری هایی با پلیس دیپلماتیک ایجاد کنند که در همین راستا "ج.ع" یکی از کارمندان سفارت ژاپن در تهران نیز در اغتشاشات ۲۵ بهمن ۸۹ در تهران بازداشت شده بود.
مراسم های مختلفی که برخی سفارتخانه ها به بهانه هایی چون تجلیل از دانشجویان و فارغ التحصیلان زبان های خارجی، گرامیداشت روزهای ملی و استقلال و بزرگداشت چهره های فرهنگی و هنری برگزار می کنند از دیرباز بستری برای شناسایی و جذب نیروهای نخبه و مستعد همکاری های امنیتی بوده و از این طریق به اطلاعات ارزشمندی نیز تاکنون دست یافته اند.

آنچه که در ماههای اخیر از افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است برپایی مراسم های مختلط و مبتذلی بوده که به نظر می رسد هدف گذاری امنیتی این مجالس ، شناسایی و جذب نیروهای بی هویت و بی قید برای تشکیل شبکه های رسانه ای و مجازی بوده است.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.027 seconds.