.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
جراحی لاپاراسکوپی برای اولین بار در مازندران
جراحی لاپاراسکوپی برای خارج کردن غدد لنفاوی پشت شکم در تومور بیضه (RPLND) برای اولین بار در استان مازندران و در بیمارستان امام خمینی ساری توسط دکتر ...
جراحی لاپاراسکوپی برای اولین بار در مازندران

جراحی لاپاراسکوپی برای خارج کردن غدد لنفاوی پشت شکم در تومور بیضه (RPLND) برای اولین بار در استان مازندران و در بیمارستان امام خمینی ساری توسط دکتر نادعلی موسی نژاد جراح و متخصص بیماریهای کلیه و فوق تخصص اندویورولوژی و جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته انجام گردیده است .

دکتر موسی نژاد در گفتگو با خبرنگار شمال نیوز گفت: سرطان بیضه رشد سرطانی سلول های بیضه می باشد که به صورت یک توده سفت اغلب بدون درد در بیضه خود را نشان می دهد. اغلب یک طرفه است اما گاهی ممکن است دوطرفه باشد.

وی گفت:  سرطان بیضه شایعترین بدخیمی در مردان 20 تا 35 ساله است و در برخی افراد که بیضه انها پایین نیامده و در محل طبیعی خود قرار نگرفته است خطر ابتلا به سرطان بیضه بیشتر از افراد عادی است.

دکتر موسی نژاد درمورد علایم سرطان بیضه گفت: شایعترین علامت بزرگ شدن و سفتی بیضه بدون درد یا لمس توده ای سفت در بیضه می باشد. بیضه مبتلا معمولا به تدریج بزرگ شده و بیمار در بیضه احساس سنگینی می کند. در برخی موارد بیماران با درد حاد بیضه یا علایم درد پشت, تهوع, استفراغ, بی اشتهایی, سرفه, تنگی نفس, درد استخوان یا تورم اندامها مراجعه می نمایند. در برخی موارد نیز توده بیضه توسط شریک جنسی بیمار تشخیص داده می شود.

وی در ادامه یادآور شد ؛  تشخیص سرطان بیضه با لمس توده ای سفت و بدون درد در بیضه می باشد و با انجام سونوگرافی بیضه ها و ازمایشات لازم برای تومور مارکرها تشخیص قطعی می گردد.

این فوق تخصص اندویورولوزی و جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته در مورد درمانهای سرطان بیضه گفت: درمان بسته به نوع سرطانهای بیضه و مرحله ان متفاوت است اما درمان مشترک در تمام موارد خارج کردن بیضه مبتلا به سرطان با جراحی است. سایر درمان ها بر اساس میزان گسترش و نوع سرطان انجام می گردد. این درمان ها عبارتند از: شیمی درمانی، اشعه درمانی، یا جراحی وسیع شکمی برای خارج کردن غدد لنفاوی شکم RPLND

وی خاطر نشان کرد : جراحیRPLND در گذشته با روش باز انجام میگردید و امروزه جراحی لاپاراسکوپی تنها در مراکز بسیار پیشرفته انجام میگردد و بهترین روش در درمان این جراحی لاپاراسکوپی میباشد.

دکتر موسی نژاد در ادامه گفت: با انجام این جراحی تقریبا کلیه عملهای جراحی لاپاراسکوپی در ساری انجام گردیده است.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.045 seconds.