.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
رهبر معظم انقلاب؛
ادعای تمام شدن انقلاب توهم است
پایبندی عاشقانه به امام خمینی، ایمان قوی، احساسات پرشور و بصیرت عمیق جوانان كشور نمود روشن تداوم پرنشاط انقلاب است ...
ادعای تمام شدن انقلاب توهم است

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پرشور هزاران نفر از جوانان و جهادگران بسیج سازندگی، «عشق و ایمان» و «بصیرت و همت» را عوامل اصلی حركت عظیم ملت ایران و «روح و جوهره» بسیج سازندگی خواندند و تأكید كردند: هر جامعه ای از چنین سرمایه ذی قیمتی برخوردار باشد بدون تردید به برترین قله های عزت و عظمت دست خواهد یافت و این جایگاه پرافتخار، سرنوشت قطعی ملت عزیز ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان در این دیدار كه صبح امروز انجام شد، نیروی جوانی و «شور و امید و ایمان» جوانان بسیج سازندگی را، مایه آبروی ایران و تاریخ دانستند و خطاب به صدها هزار جوان فعال بسیج سازندگی در سراسر كشور افزودند:

عزیزان من! این جور جوانی كردن و اینگونه دوران عزیز و گرانبهای جوانی را در راه خدمت به اسلام و انقلاب و مردم صرف كردن، هر انسان آگاهی را در مقابل شما به غبطه و تحسین وا می دارد.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به گرفتار بودن جوانان كشورهای غربی در «دام افسردگی، ناامیدی، توهم و بی هدفی» افزودند: جوانان مؤمن، ارزشمند، فعال و متعهدی كه نعمت و توان خدمت گذاری را از خداوند هدیه گرفته اند، باید روحیه پرشور و جهت گیری صحیح خود را قدر بدانند و مسئولان و مدیران كشور نیز این گنجینه لایزال و این حركت عظیم را قدرشناسی كنند.

ایشان، حركت خودجوش جوانان دانشجو و دانش آموز را در خدمت رسانی به محرومان، مبدأ صدور فرمان امام خمینی (رض) در تشكیل جهاد سازندگی برشمردند و خاطرنشان كردند: این حركت خودجوش ده سال پیش نیز تكرار و مایه صدور پیام تشكیل بسیج سازندگی در سال 79 شد و این حقیقیت را نمایان كرد كه اینگونه كارهای مردمی، می تواند و باید الهام بخش اقدام مسئولان كشور باشد.

رهبر انقلاب اسلامی، چهار عامل «عشق، ایمان، بصیرت و همت» را جوهره بسیج سازندگی دانستند و افزودند: این عوامل حركت آفرین و تعالی بخش را انقلاب و امام بزرگوار به ملت قدرشناس ایران هدیه داده اند و استمرار این عوامل در 3 دهه اخیر، باعث استحكام، فراگیری و ثمرات نو به نو و پرطراوت شجره طیبه انقلاب اسلامی شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، پایبندی عاشقانه به امام خمینی، ایمان قوی، احساسات پرشور و بصیرت عمیق جوانان كشور را نمود روشن تداوم پرنشاط انقلاب خواندند و با اشاره به ادعای برخی درباره كهنه شدن و تمام شدن انقلاب و فراموش شدن امام افزودند: این افراد كه از اول هم لزوماً دشمن انقلاب نبودند، در واقع در مقابل جاذبه های اهداف حقیر مادی و شخصی كم آوردند و اسیر وسوسه ریاست و قدرت شدند و این بلای سنگین، آنان را از درون تهی و تمام كرد لذا فكر می كنند كه انقلاب هم تمام شده است اما این ادعا، فقط یك خیال و توهم است.

رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه خاطرنشان كردند: ملت، بدون اعتنا به ریزشهایی كه ممكن است در آینده هم تكرار شود به حركت پر رویش و پرنشاط خود ادامه داده و خواهد داد.

ایشان، خدمت رسانی مادی و معنوی به میلیونها نفر در سراسر كشور را از بركات بسیج سازندگی خواندند و افزودند: حضور الگوساز جوانان مؤمن و متشرع در مناطق روستایی و محروم، مظهر مجسم آیه قرآن و دعوت عملی مردم به اسلام و انقلاب است.

حضرت آیت الله خامنه ای، فعالیت در بسیج سازندگی را همچنین زمینه ساز شكوفایی استعدادهای جوانان، تجربه آموزی آنان، لمس واقعیات زندگی، شكسته شدن حصارهای طبقاتی و ایجاد شعف و بهجت خدمت رسانی در روح و جان جوانان دانستند و افزودند: جوانان بسیج سازندگی، سفیران «كار و تلاش و خدمت و مجاهدت» در مناطق مختلف كشور هستند و این فواید بزرگ، اثبات می كند كه جریان عظیم بسیج سازندگی را باید حفظ و تقویت كرد.

ایشان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جوانان را به خوب درس خواندن و تلاش و فعالیت برای رسیدن به قله های علمی فراخواندند و افزودند: پیوستن به حركت زیبای خدمت رسانی به مردم در فرصتهای فراغت از تحصیل تكمیل كننده این حركت خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی، در بخش دیگری از سخنانشان، ملت بزرگ و بزرگوار ایران را در حال عبور از پیچ خطرناك تاریخ دانستند و خاطرنشان كردند: در سی سال گذشته، بسیاری از نقاط خطرخیز این دوران سرنوشت ساز را پشت سر گذاشته ایم اما عبور از این نقطه حساس تاریخی هنوز كامل نشده و ملت و مسئولان با حواسی جمع و با تدبیر و تعقل و انسجام، به حركت خود ادامه می دهند.

ایشان، ملت ایران را پرچمدار رهایی و سعادت امت اسلامی برشمردند و با اشاره به صف بندی سی ساله جبهه مستبدان و زیاده خواهان جهانی در مقابل مردم ایران خاطرنشان كردند: دشمنان وانمود می كنند كه هدفشان ایران است اما در واقع اسلام و قرآن را هدف گرفته اند چرا كه درك كرده اند موتور محرك پیشرفت، پایداری و عزت ملت ایران، دین مبین اسلام و معنویت و قرآن است.

حضرت آیت الله خامنه ای، «همت، بصیرت و توانایی» ملت ایران را در مقایسه با آغاز انقلاب، به مراتب بیشتر دانستند و تأكید كردند: ملت ایران، به عنوان خط شكن مقابله ی امت اسلامی با سلطه گران جهانی، بدون هیچگونه تزلزل و عقب نشینی، شتاب و اقتدار حركت خود را افزایش داده و با همان ضرب دست و نیروی انقلاب به پیش می رود.

ایشان با یادآوری حضور تعیین كننده جوانان در عرصه های مختلف علم و فناوری نظیر انرژی هسته ای، سلولهای بنیادین و فناوری نانو افزودند: جوانانی كه «پیروزی انقلاب» و امام خمینی (ره) و دفاع مقدس را ندیده اند اكنون در كنار دیگر قشرها در همه عرصه ها حضوری پیشتاز دارند و علاوه بر فعالیت در میدانهای سازندگی، با خلق حماسه عظیم نهم دی، 22 بهمن و حضور در انتخابات، عرصه سیاسی را نیز به میدان تجلی بصیرت و همت و نشاط تبدیل كرده اند.

رهبر انقلاب اسلامی این واقعیات را نشان دهنده ناكامی دشمن در كمرنگ كردن روحیه انقلابی و به فراموشی سپرده شدن یاد امام دانستند و افزودند: آنانی كه در ابتدای انقلاب اسلامی، از نابودی 3 روزه، یك هفته ای و حداكثر 2 ماهه انقلاب مردم ایران، سخن می گفتند این روزها دیگر از این حرفهای گزاف به زبان نمی آورند و این نشان دهنده ضعف آنان و قوت ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه ای كه سی و یكم شهریور یعنی در سالگرد آغاز جنگ تحمیلی با هزاران جوان بسیج سازندگی سخن می گفتند، با اشاره به حمایت همه جانبه تسلیحاتی ـ مالی ـ سیاسی و تبلیغاتی قدرتهای جهانی از صدام در طول 8 سال جنگ با ایران افزودند: صدامی كه زورگویان جهانی برای مقابله با «امام و انقلاب و ملت» ایران، به پیش انداخته بودند با ذلت و نكبت، مرد، اما انقلاب اسلامی و ملت امام خمینی قوی تر از هر زمان، زنده اند و این یك تجربه قابل تكرار است.

رهبر انقلاب اسلامی، سرنوشت صدام را در انتظار دشمنان حال و آینده ایران اسلامی دانستند و تأكید كردند: حركت ملت ایران بدون شك و تردید با منكوب شدن دشمنان ملت، روز به روز زنده تر و پویاتر می شود و به قله های عالی پیشرفت و افتخار دست خواهد یافت.

در ابتدای این دیدار فرمانده سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حضور بسیار گسترده جوانان در طرح اردوهای جهادی گفت: در ده سال گذشته، میلیون ها نفر از ساكنان مناطق محروم در مناطق روستایی مستقیماً از خدمات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و تربیتی اردوهای بسیج سازندگی بهره برده اند و این نوع سازندگی مردم می تواند به عنوان نظریه جدیدی در الگوهای توسعه مطرح شود.

سردار نقدی با اشاره به جهش بسیج سازندگی در دولت نهم و دهم و حمایت رئیس جمهور و استانداران گفت: با كار داوطلبانه و بی مزد و منت بسیجیان و حمایت مضاعف دولت می توان در طول برنامه پنجم، بسیاری از اهداف سازندگی از جمله ریشه كن كردن بی سوادی و برخی بیماری ها، جنگل بانی، آبخیزداری و اجرای طرح های عمرانی و توسعه ای محقق كرد.

در این دیدار همچنین آقای احمدی از فعالان اردوهای جهادی ضمن قرائت دل نوشته ای از شور و صفای جوانان حاضر در این اردوها گفت: پرچم پر عزت جهاد و سازندگی با همت جوانان مومن در هر گوشه ای از این كشور برافراشته خواهد ماند.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

ق 2 مهر 1389
انقلاب یعنی زیر رو کردن و برهم زدن بنابر این انقلاب تمام شد باید اصلاحات انجام شود .
مهدی 3 مهر 1389
نظر یکی از طرفداران میر حسین موسوی :
مسئول محترم خواهشمند است کل نظر را ثبت کنید در صورت حذف سطری از آن ممنون می شوم آن را ثبت نکنید

هموطنان عزیز با عرض سلام و ادب
من یکی از طرفداران و حامیان آقای میر حسین موسوی بوده و هستم و خواهم بود ولی این به این معنا نیست راضی باشم که به آقای احمدی نژاد رئیس جمهور ایران (گیریم به هر طریق رئیس جمهور شده باشند ) در سازمان ملل توهین و بی احترامی و بی حرمتی شود هموطنان عزیز آن سه هزار نفری که پشت در ب سازمان ملل بودن چه کسانی بودند اگر ایرانی بودن آنجا چه می کردند مردم عزیز ، اینان همان کسانی هستند که علم و سرمایه ایرن را در زمان سختی و مشقت و جنگ به تاراج برده اند و اکنون دنبال وطن می گردند اگر شما وطن دوست و میهن پرست بودید با هر سیاستی که در کشور وجود داشت می ماندید و به هر نحوی با هر اعتقادی با هر دین و مذهبی در جهت آبادانی و سربلندی کشورتان کمک می کردید چون هدف کمک کردن بود و اکنون هم خواسته یا ناخواسته بازیچه سیاست و تبلیغات بیگانگان نبودید ای کسانی که در جلسه سازمان ملل در هنگام صحبت آقای احمدی نژاد جلسه را ترک کرده اید شما قابل احترام نیستید شما موظف بودید به صحبتهای ایشان نه بعنوان محمود احمدی نژاد نه بعنوان رئیس جمهور ایران بلکه بعنوان یک انسان گوش می دادید . حالا شما بیشتر می فهمید شما طرفدار حقوق بشر هستید شما برای انسانها و همنوعان احترام قائلید مگر همه انسانها از یک نطفه کم ارزش بوجود نیامده اند ولی مثل تمام انسانها قابل احترام و ارزش نیستید . هموطنان عزیز آنها آقای احمدی نژاد رئیس جمهور ایران بی احترامی نکرده اند بلکه به کوروش کبیر . آرش کمانگیر . نادر . حافظ... و منو تو بی احترامی کرده اند پس ننگ بر آنان باد . اینها بر کرسی دار حقوق بشر هستند و برای منو تو آرامش ، آسایش و آزادی می خواهند مثل تحریم مگر آنها نمی دانند در تحریم بیشتر از همه ،به مردم متوسط و ضعیف جامع فشار می آید نه مسئولان ، نه سیاست مداران و نه سرمایه داران یعنی اینقدر آنها کوتاه نظرند . چرا راهی دیگر پیدا نمی کنند پس چه حقوق بشری برای منو تو قائلند؟ هموطنان عزیز بیائید ما هم آنها را تحریم کنیم و از کالاهای خارجی استفاده نکنیم و از کالاهای داخلی حتی با کیفیت بسیار پائین تر استفاده کنیم تا موجب رونق کار خانجات و سازمانها و شرکت ها ایرانی شویم که موجب توسعه و در نهایت اشتغال زائی شود .
جناب آقای موسوی و خاتمی نخست وزیر و رئیس جمهوران سابق تو را به جدتان قسم می دهم می دانم فکرتان ، اعتقادتان ، آبادی و آسایش برای ایران و ایرانیان است به سوی آقای احمدی نژاد دست همکاری دراز نمائید حتی اگر صدها بار . غرورتان را بشکنید نه بخاطر خودتان بخاطر کشورتان و مردم کشورتان بخاطر خون شهیدان که هنوز اجسادشان بوی تازگی می دهد بخاط جانبازان نگذارید ذره ای احساس پشیمانی کنند و زجر بکشند .
جنا ب آقای احمدی نژاد رئیس جمهور عزیز ایران تو را به صاحب زمان (عج ) قسم می دهم شما هم دست همکاری به سوی موسوی و خاتمی و همه کسانی که ایران را دوست دارند دراز کنید تا چشمان بیگا نگان و اجنویان از حدقه بیرون بیاید . به خداوند قسم این نصیحت نیست این خواهش است این التماس است ما ایرانیان هم مثل همیشه در رکاب شما هستیم با هر قومی و هر زبانی و هر دینی . حضرت محمد (ص ) می فرمایند چراغی که بر خانه واجب است بر مسجد حرام است بیائید اول به داد دل مردم و مشکلات و بیکاری آنها برسیم و مردم عزیزمان را از این سختیها نجات دهیم به خداوند محمد (ص 9 قسم مردم ما بهترین و مهربانترین مردم دنیا هستند آنها خیلی گناه دارند به دادشان برسید و تشنگان قدرت و ثروت را که همه مان می دانیم از بین ببریم با کمال تشکر .
مسئول محترم خواش من این است صدایمان را به گوش جهانیان برسان و تمام کسانیکه در این نوشته از آنها یاد شد.
l 3 مهر 1389
آقا واقعاً ممنون دوستدارتان یک ایرانی

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.037 seconds.