.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران؛
بزرگداشت ۳۳شهید نیروگاه نکا برگزار شد
مراسم تجلیل و بزرگداشت شهدای نیروگاه نکا امروز شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران و کارکنان در محل این شرکت برگزار شد.
بزرگداشت ۳۳شهید نیروگاه نکا برگزار شد

شمال نیوز: نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه شهدا از خدمت به‌دنبال نعمت نبودند و متاسفانه امروز برخی مسوولان به‌دنبال نعمت هستند تا خدمت ،گفت: سیستم‌های نیروگاه باید مجهز باشند، خطای انسانی باید کم و تجهیزات دستگاه‌ها باید قوی‌تر باشد و تعمیرات اساسی بیشتر شود.

 

به گزارش شمال نیوز، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز در مراسم یادواره ۳۳ شهید نیروگاه شهید سلیمی نکا و تکریم مقام شامخ شهید خوشنام، ضمن گرامیداشت ایام و یاد و خاطره شهیدان، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های شهیدان این است که از در خانه خدمت به نعمت، مال و مسائل دیگر توجه نکردند و همواره بر در خانه خدمت به دین و مملکت ایستادند.

 

وی با بیان اینکه شهدای ما خیلی موقعیت‌های خوبی داشتند، گفت: شهیدان می‌توانستند با حضور در دانشگاه آینده خوبی داشته باشند، اما همه این‌ها را گذاشتند و به خدمت پرداختند. برخی مسوولان ما اینگونه هستند اما باید قبول کنیم که بعضی‌ها ز نعمت به خدمت پرداختند و می‌خواهند جیب خود را پر کرده و بار خود را ببندند.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: برخی از مسوولان با بیت‌المال طوری رفتار می‌کنند که انسان با مال شخصی خود هم اینطور برخورد نمی‌کند و وظیفه خود را درست انجام نمی‌دهند، اشرافی زندگی می‌کنند. خودروها و خانه‌های آنچنانی، تعمیرات آنچنانی برای دفتر کاری که نیاز به تعمیر ندارد و غیره و از خدمت غافل هستند، اینها یاران نانی و زبانی مملکت هستند نه یاران جانی انقلاب و مملکت.

 

این مسوول یادآور شد: بسیاری از شهدای ما حاضر نبودند ،حق الزحمه یا حقوق دریافت کنند. استفاده حداقلی از بیت‌المال داشتند، آن‌ها کجا و یک عده مسوولان بی‌درد و بی احتیاط کجا، چقدر کارخانجات و صنایع را به بهای ناچیز زمین زدند، نساجی بهشهر و قائمشهر چه شد؟ برای همین نیروگاه نیز برنامه داشتند؟ سوال اینجاست که چقدر می‌خواهید؟ چند سال می‌خواهید بمانید؟ چقدر غافلید؟

 

وی تاکید کرد: خوب است که انسان دین و وجدان و یا هر دو را داشته باشد. شهدای ما هم دین داشتند و هم وجدان، شهیدان وارثان پیامبر اکرم (ص) و اهل بیتش هستند، مقام معظم رهبری فرمودند که دشمنان بدانند به توفیق الهی نمی‌گذاریم نام شهید و شهادت در این کشور فراموش شود پس برگزاری این یادواره‌ها بسیار مهم است تا ناخواسته دنیازده نشویم.

 

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه از یادواره‌ها باید معنویت و ایمان در جامعه تقویت شود، عنوان کرد: خدا کند که شهیدان به ما و این کشور نظر کنند و نظرشان ادامه داشته باشد، اگر خدا ببیند که دغدغه شهدا، دین و انقلاب در درون ما هست ما را حمایت خواهد کرد.

 

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به بحث توجه به قوت و ضعف نیروگاه شهید سلیمی، گفت: این نیروگاه بیش از ۴۰سال است که به مردم خدمت کرده، کارگران اینجا در مقابل بمباران صدامیان ایستادند که این خدمات بسیار جای تشکر دارد.

 

این مسوول با بیان اینکه در تابستان سال گذشته و امسال با تدبیر درست دولت سیزدهم نه قطعی آب، نه برق و نه گاز داشتیم، بیان کرد: امروز شاهد خلع سلاح آمریکایی‌ها در عراق، ارتباط گسترده کشور با کشورهای منطقه، غلبه بر کرونا با ساخت واکسن، جلوگیری از خالی شدن خزانه در کشور، قرآن بالای دست گرفتن رئیس جمهور در مجمع بین الملل و غیره هستیم اما برخی از مسوولان قدر این دولت را ندانسته و همراهی و دغدغه لازم را ندارند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر در استان در بحث کشاورزی، صنعت، پسماند، حفظ منابع طبیعی، گردشگری، صادرات، واردات، تولید و غیره مشکل داریم البته خدماتی هم انجام گرفته است.

 

آیت الله محمدی لائینی در پایان در ارتباط با مسائل موجود در نیروگاه، بیان کرد: در رابطه با سوخت مازوت، آلاینده‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند که باید با تجهیز سیستم این ضعف برطرف شود، یا اینکه آب شیرین‌کن اینجا ضعیف کار می‌کند، کشت و صنعت منطقه اسلام آباد با مشکل مواجه خواهد شد، سطح آب‌های زیرزمینی روز به روز در حال کاهش است، سیستم‌های نیروگاه باید مجهز باشند، خطای انسانی باید کم و تجهیزات دستگاه‌ها باید قوی‌تر باشد و تعمیرات اساسی بیشتر شود.

 

برگزاری یادواره شهدای والا مقام نیروگاه برق شهید سلیمی نکا همواره یکی از برنامه های محوری هفته دفاع مقدس استان مازندران است و امسال نیز در چهل چهارمین سالگرد هشت سال جنگ تحمیلی ضمن یاد و خاطره این شهدا بار دیگر با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق شد.

 

پانزدهم آذر ماه سال ۱۳۶۵ ساعت ۱۲ و ۴۸ دققیه ظهر نخستین بمباران نیروگاه برق نکاء انجام شد که علاوه بر خسارت عمیق بر تاسیسات این شرکت ، یک شهید و ۱۲ نفر نیز جانباز بر جای گذاشت.

 

بمباران مرحله دوم هفتم مهر سال ۶۶ در ساعت ۱۵ و ۴۰ دقیقه به وسیله بمب افکن های ارتش بعثی صورت گرفت که منجر به شهادت ۲۳ نفر از کارگران شد و ۷۹ نفر نیز دچار مصدومیت شدید شدند.

 

سومین مرحله بمباران هوایی نیروگاه نکاء نیز ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه صبح روز چهارم خرداد ۱۳۶۷ رخ داد که یک نفر شهید و ۲ نفر زخمی داشت. در مجموع سه بار حمله هوایی به ققنوس شمال ، ۲۵ نفر از کارگران به درجه رفیع شهادت نایل و ۹۳ نفر نیز جانباز شدند.

 

نیروگاه شهید سلیمی نکا همچنین با بیش از یک هزار نیرو در طول هشت سال جنگ تحمیلی هشت شهید و ۶۱ جانباز نیز در مناطق مختلف جنگی تقدیم نظام اسلامی کرد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.049 seconds.