.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
انتقاد سازمان ملل از تصمیم فرانسه علیه حجاب اسلامی
سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل از تصمیم پاریس برای ممنوعیت ورزشکاران این کشور در پوشیدن حجاب در مسابقات المپیک انتقاد کرد.
انتقاد سازمان ملل از تصمیم فرانسه علیه حجاب اسلامی

شمال نیوز : لائیسیته گونه‌ای افراط گرایانه از سکولاریسم است و دولت فرانسه طبق قانون ۱۹۰۵ این کشور مبنی بر دخالت نکردن دین در امور دولت و دولت در امور دینی می‌کوشد تمامی نماد‌های دینی را از اماکن عمومی و ادارات حذف کند. ممنوعیت استفاده از حجاب در مدارس و دانشگاه‌ها و رویداد‌های ورزشی نمودی از این تفکر جنجالی است. 

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، مارتا هورتادو، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل امروز (چهارشنبه) از ممنوعیت استفاده ورزشکاران فرانسوی از حجاب در مسابقات المپیک ۲۰۲۴ که قرار است سال آینده میلادی در پاریس برگزار شود انتقاد کرد. 

 

وی در این باره گفت: هیچ کس حق ندارد به زنان به زور نوع پوشش را تحمیل کند. براساس استاندارد‌های حقوق بشر بین المللی، اعمال محدودیت در بیان دینی و عقاید همانند نوع پوشش تنها در صورتی می‌تواند اعمال شود که این امر تهدیدی برای امنیت عمومی یا سلامت جامعه باشد. این در حالی است که پوشش اسلامی ناقض این امر نیست. 

 

این انتقاد پس از آن مطرح می‌شود که وزیر ورزش فرانسه اعلام کرد ورزشکاران این کشور از پوشیدن حجاب در طول برگزاری مسابقات المپیک پاریس در سال آینده میلادی به منظور احترام به اصول سکولاریسم منع می‌شوند. 

 

این تصمیم با موجی از انتقادات از سوی ورزشکاران مسلمان فرانسوی مواجه شده است. پاریس پیش‌تر پوشیدن عبا برای زنان را در مدارس دخترانه ممنوع اعلام کرده بود. 

 

المپیک تابستانی ۲۰۲۴ قرار است از ۲۶ ژوئیه تا ۱۱ اوت سال آینده میلادی در پاریس برگزار شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.048 seconds.