.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
علی‌اف به بلینکن: عملیات دیگری در قره‌باغ انجام نمی‌دهیم
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به وزیر امور خارجه آمریکا اطمینان داده است که باکو قصدی برای انجام عملیات دیگری در قره باغ ندارد.
علی‌اف به بلینکن: عملیات دیگری در قره‌باغ انجام نمی‌دهیم

شمال نیوز : وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا تاکیداتی از «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان دریافت کرده است که باکو قصدی برای انجام عملیات دیگری در قره باغ کوهستانی ندارد.

 

وزارت خارجه آمریکا روز گذشته نیز به تحولات اخیر در منطقه قره‌باغ کوهستانی واکنش نشان داد و اعلام کرد: «حوادث منطقه قره‌باغ نشان داد که نمی‌توان به شراکت روسیه در موضوعات امنیتی اعتماد کرد».

 

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: «باید به اقلیت ارمنی در منطقه قره باغ اجازه داد تا با امنیت و کرامت در مناطق خود باقی بمانند».

 

وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد که باید گذرگاه امنی تحت اداره طرف سوم ایجاد شود که طی آن به ارمنی‌هایی که تمایل دارند از قره باغ خارج شوند اجازه داده شود.

 

تا روز دوشنبه، بیش از ۶۵۰۰ نفر قره باغ را به مقصد ارمنستان ترک کردند. «داوید بابایان» مشاور «ساموئل شهرامانیان» رئیس ارامنه قره باغ گفت که ۱۲۰ هزار ارامنی تبار ساکن قره‌باغ قصد دارند این منطقه را ترک کنند زیرا تمایلی ندارند بخشی از جمهوری آذربایجان باشند.

 

بابایان گفت: «مردم ما نمی‌خواهند به‌عنوان بخشی از جمهوری آذربایجان زندگی کنند. ۹۹.۹ درصد ترجیح می‌دهند سرزمین‌های تاریخی‌مان را ترک کنند.»

 

در روزهای گذشته، وزیر خارجه ارمنستان در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره وضعیت قره‌باغ، از کشته شدن بیش از ۲۰۰ نفر و آواره شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در پی عملیات جمهوری آذربایجان در قره‌باغ خبر داد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.062 seconds.