.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دوبلور رابین هود درگذشت
شهروز ملک آرایی، صداپیشه پیشکسوت کشور پس از تحمل بیماری در ۸۱ سالگی درگذشت.
دوبلور رابین هود درگذشت

شمال نیوز : شهروز مُلک‌آرایی دوبلور پیشکسوت کشورمان ۲۰ آذر ۱۳۲۰ در ملایر دیده به جهان گشود و ساعاتی قبل در ۲۹ دی ۱۴۰۱ دارفانی را وداع گفت.

 

ملک‌آرایی در خانواده‌ای مذهبی که نمایندگی علمای قم در ملایر را به عهده داشت به دنیا آمد و در سال ۱۳۳۳ یعنی در سن ۱۳ سالگی به پیشنهاد یکی از دوستان خانوادگی اش به تهران آمد.

 

وی دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل خود را در مدرسۀ وحید در خیابان شوش تهران به تحصیل پرداخته است. ملک‌آرایی پس از ورود به تهران به اسماعیل مهرتاش جهت حضور در فعالیت‌های فرهنگی و هنری جامعۀ تئاتر باربد معرفی شد. در آنجا ابتدا رشته آواز و سپس بازیگری تئاتر را در پیش گرفت.

 

ملک آرایی دوبلور شخصیت پدر اوشین در سریال «سالهای دور از خانه» با مدیریت دوبلاژ ژاله علو بود. همکاری با سریال «قصه های جزیره» در نقش آقای پتیبون با مدیریت دوبلاژ رفعت هاشم پور و افسانه جومونگ و امپراطور دریا از دیگر کارهای ماندگار این دوبلور برجسته کشورمان است.

 

شهروز ملک آرایی همچنین در دوبله کارتون های نوستالژیک بسیاری همکاری داشته است. او صداپیشه «آقای ووپی» در ماجراهای تنسی تاکسیدو و چاملی بود. در کارتون «رابین هود» به جای جان کوچولو حرف زد. «ببر آهنگر» دهکده حیوانات هم با صدای ملک آرایی برای کودکان ایرانی جان گرفت.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.021 seconds.