.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
حميد فرخ‌نژاد زیر میز «سقوط» زد
یک منتقد سینما گفت: وقتی یک سیستم را قبول نداری، ولی برای مدتی بخاطر کسب درآمد چارچوب‌ها را می‌پذیری و بعد زیر میز میزنی، اخلاقی نیست.
حميد فرخ‌نژاد زیر میز «سقوط» زد

به گزارش شمال نیوز ، مصطفی محمودی، دبیر سابق اتحادیه ویدیو رسانه و منتقد سینما درباره انتخاب حمید فرخ‌نژاد در یک سریال امنیتی که بعد منجر به حاشیه‌های سریال شد، گفت: آقای فرخ‌نژاد قبل‌تر هم در «به رنگ ارغوان» حاتمی‌کیا بازی کرده بود و نقش مامور امنیتی داشت. همچنین او در فیلم «لاتاری» مهدویان هم نقش مامور امنیتی را بازی کرده بود. 

 

تولید‌کننده دنبال جذابیت و افزایش فروش است 

 

محمودی ادامه داد: به هرحال، تولید‌کننده به دنبال جذابیت‌های فیلم و افزایش فروش است. فرقی نمی‌کند در پرده سینما یا پلتفرم باشد. فرخ‌نژاد و خیلی از بازیگران از این قاعده مستثنی نیستند. اما وقتی شما در زندگی واقعی‌ات بازی می‌کنی و یک سیستم و چارچوبی را قبول نداری، ولی برای مدتی بخاطر کسب درآمد و پول چارچوب‌ها را می‌پذیری و بعد زیر میز میزنی، این اخلاقی و برازنده نیست. 

 

رفتارهای دوگانه‌ای که از بعضی چهره‌ها سر می‌زند

 

این منتقد سینما با بیان اینکه اگر شما دیدگاه‌ها و سیاست‌های یک نظام ساختاری را قبول نداری، نباید اساساً همکاری داشته باشی، توضیح داد: اگر سیاست‌ها را قبول داری، پس اینکار‌ها برای چیست؟ این رفتار‌های دوگانه بعضی از چهره‌های مطرح سینمایی، تلویزیونی و ... این تناقض را به وجود می‌آورد. 

 

دبیر سابق اتحادیه ویدیو رسانه در پاسخ به این سوال که از آنجایی که بعضی از سریال‌ها و فیلم‌ها سفارش نهاد‌های خاص است، آیا آن‌ها با جزئیات بیشتر به انتخاب بازیگران دست نمی‌زنند، تصریح کرد: تا زمانی که بودجه بخش فرهنگ یک کاسه نشود و نهاد‌های مختلف در امر فرهنگ سرمایه‌گذاری کنند و نهاد‌های فرهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همگرایی نداشته باشند، همین مسئله را شاهد هستیم. 

 

این مدرس دانشگاه افزود: این همگرایی باعث می‌شد، نهاد‌های ذی‌نفع در حوزه فرهنگ از تجربه‌های همدیگر استفاده کنند. وظیفه نهاد‌های نظارتی و امنیتی ساخت فیلم نیست. اگر این نهاد‌ها می‌خواهند فیلمی درباره فعالیت‌ها و مسائلی بسازند که لازم است مردم از دریچه سینما، تئاتر و تلویزیون آگاهی یابند لازم است همگرایی با نهاد‌های تخصصی مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما داشته باشند. وقتی این اتفاق نمی‌افتد، این مسائل را می‌بینیم. 

 

فرخ‌نژاد فیلم‌های ارگانی خیلی زیادی بازی کرد

 

این منتقد سینما در پاسخ این سوال که آیا حضور آقای فرخ‌نژاد در این پروژه امنیتی از طرف ایشان برنامه‌ریزی شده بود، تصریح کرد: این سوال را باید از کسانی که نگاه سیاسی دارند، بپرسید. به هرحال برای سینمای ایران بازیگر خوبی بود و فیلم‌های ارگانی خیلی زیادی بازی کرد. فرخ‌نژاد خیلی کم برای بخش خصوصی بازی کرد. واقعاً نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.058 seconds.