.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
آقای رئیس جمهور! درباره تغییر رنگ پرچم ایران هشدار قانون اساسی بدهید
آقای رئیس جمهور! درباره تغییر رنگ پرچم ایران هشدار قانون اساسی بدهید

اصل هجدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی می گوید: « پرچم‏ رسمي‏ ايران‏ به‏ رنگهاي‏ سبز و سفيد و سرخ‏ با علامت‏ مخصوص‏ جمهوري‏ اسلامي‏ و شعار "الله‏ اكبر" است‏.» با این حال ، گویا برخی پرچم ایران را با رنگ های کنونی دوست ندارند ؛ این را می توان از دستکاری های مکرر در رنگ پرچم ایران آن هم در آیین های رسمی به وضوح دریافت.

اولین بار ، در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل قدیم و جدید ایرنا این اتفاق افتاد ؛ روز ششم بهمن ، وقتی این مراسم در عالی ترین سطح و با حضور رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ، همگان با تعجب دیدند که در بنر پس زمینه جایگاه سخنرانی ، رنگ سبز پرچم ایران ناپدید شده و جای خود را به رنگ آبی داده است.

هر چند این موضوع ، قابل گذشت به نظر نمی رسید اما می شد آن را ناشی از خطای چاپ دانست و با چاشنی بی دقتی مسوولان برگزاری مراسم توجیه کرد و به موضوع دامن نزد.

چند روز بعد از این ماجرا ، رئیس جمهور در جمع اعضای ستاد برگزاری ستاد دهه فجر سخنرانی داشت؛ در بنر پشت سر او نیز این بار پرچم ایران نقش بسته بود اما در حالی که رنگ های سرخ و سفید آن ، کاملاً مشهود و متعارف بودند،رنگ سبز ، بی آن که لزومی داشته باشد ، به یک نوار باریک تبدیل شده بود که آن هم در ادامه پرچم و در فضای آبی رنگ پس زمینه محو می شد.

اما کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور با خبرنگاران داخلی و خارجی ، باز هم محلی برای آبی کردن سبز پرچم ایران بود ؛ آن هم در برابر دوربین های رسانه های جهان!

تصاویر منتشره از این کنفرانس حاکی از آن است که این بار نیز سبز پرچم ، جای خود را به رنگ کدری از آبی داده است.
به راستی آیا می توان این بار نیز موضوع را با اشکالاتی مانند تداخل رنگ ها در چاپ و بی دقتی و نظایر این ها توجیه کرد و مثلاً گفت که رنگ سبز چاپخانه طرف قرارداد ، تمام شده است؟!

درست است که رنگ سبز در ایام انتخابات و حوادث پس از آن ، به عنوان نماد یک جریان سیاسی مطرح شد ولی مطمئناً استفاده از یک رنگ توسط یک جریان ، آن رنگ را به انحصار آنها درنمی آورد و مشخصاً در موضوع حساسی مانند پرچم که نماد ملی یک کشور است ، نمی توان حاشیه های سیاسی و جناحی را وارد ماجرا کرد.

گذشته از این ها ، رنگ سبز در فرهنگ ایرانیان ، نمادی از اسلام و اهل بیت علیهم السلام است که ارزشی فراتر از سیاست بازی های متعارف دارد.

پرچم ایران با همه رنگ های زیبایش ، متعلق به همه ایرانیان است و تا همه ایرانیان تصمیم نگیرند ، کوچکترین تغییری در آن ، غیر ممکن است و البته خطایی نابخشودنی.

از ریاست محترم جمهور به عنوان کسی که برای پاسداشت قانون اساسی ، به قرآن مجید سوگند خورده است ، انتظار می رود نسبت به این موضوع که با تکرار شدنش حساسیت زا می شود ، واکنش نشان دهند و به افرادی که چنین رویکردی را دنبال می کنند ، هشدار دهند تا حرمت همنشینی تاریخی سبز و سفید و سرخ در پرچم پاک ایران نگه داشته شود.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 29 بهمن 1388
نظام وکشور مبتنی بر ولایت اسلام ناب محمدی را نباید بر موج سوار کرد.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.065 seconds.