.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
جزئیات افزایش سقف وام مسکن

وزیر مسکن و شهرسازی با اعلام جزئیات افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در کشور، از برنامه‌ریزی برای ساخت 200 هزار واحد مسکونی در کشور در سال 89 خبر داد.

علی نیکزاد با تاکید بر اینکه تمامی تکلیف ساخت و تامین مسکن مردم در دولت به دوش وزارت مسکن و شهرسازی است، گفت: در سال آینده 200 هزار واحد مسکونی باید در کشور ساخته شود که برای این امر، خط اعتباری 3هزار و 500 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

وزیر مسکن و شهرسازی افزود: علاوه بر این نیز، دولت کمک مستقیمی را برای زیرساختها و تخفیف پروانه به میزان 450 میلیارد تومان در لایحه بودجه 89 لحاظ کرده است.

وی تصریح کرد: کار بزرگی هم که در دولت دهم صورت گرفته، افزایش سقف تسهیلات است؛ به این معنا که دولت بالغ بر 80 درصد قیمت تمام شده یک واحد مسکونی را در قالب تسهیلات، تامین می کند، این درحالی است که سقف وام 15 میلیون تومانی واحدهای مسکونی مهر به 20 میلیون افزایش یافته است.

نیکزاد همچنین گفت: سقف تسهیلات 7.5 میلیون تومانی ساخت واحدهای روستایی به 10 میلیون تومان و سقف تسهیلات 20 میلیون تومانی صنعتی سازی نیز به 25 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی اعلام کرد مصوبات مربوط به افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن مهر از سال آینده اعمال خواهد شد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد این امر، گشایش بسیار بزرگی است و سبب می شود افرادی که می خواهند صاحب خانه شوند، مورد حمایت دولت قرار گیرند.

وزیر مسکن و شهرسازی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قیمت مسکن در سال آینده افزایش می یابد، از جدیت در روند ساخت و ساز در کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد با وجود پیاده سازی هدفمندی یارانه ها در کشور، قیمت خرید و اجاره مسکن در سال آینده افزایشی نداشته باشد.

وی همچنین اظهار داشت: دولت تعاونیهای مسکن را نیز با ارایه تسهیلات و زمین، حمایت می کند؛ به این معنا که افرادی که می خواهند خود به ساخت واحد مسکونی همت گمارند، دولت تحت عنوان گروهی، به آنها زمین و تسهیلات ارایه می دهد و وزارت نیرو نیز آب و برق و فاضلاب آنها را پشتیبانی می کند.

نیکزاد با اشاره به وجود 6 هزار انبوه ساز در کشور، خاطرنشان کرد: اگر هر انبوه ساز، تنها 100 واحد مسکونی برای دولت بسازد، در مجموع 600 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته می شود. بسترهای این امر فراهم شده و وزرا و استانداران نیز از این موضوع حمایت می کنند./
مهر


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.146 seconds.