.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
موافقان رای اعتماد به بذرپاش چه گفتند؟
نمایندگان موافق رای اعتماد به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی از برنامه‌ها و صلاحیت‌های بذرپاش برای مدیریت وزارت راه و شهرسازی دفاع کردند.

به گزارش ایرنا، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه_۱۶ آذر_ مجلس شورای اسلامی، بررسی رای اعتماد به مهرداد بذرپاش وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

 

سرمدی: تقدیر از عملکرد دولت در ترمیم کابینه و معرفی نیروهای جوان و با انگیزه و اخلاق

 

کیومرث سرمدی واله در نشست علنی امروز- چهارشنبه ۱۶ آذر ماه- مجلس شورای اسلامی در موافقت با صلاحیت مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفت: اینکه جناب رئیس جمهور بعد از گذشته این مدت از عمر دولت با پایش و توجه به وعده‌هایی که به مردم دادند ترمیم کابینه و معرفی نیروهای جوان و با انگیزه و اخلاق را در دستور کار قرار دادند هم جای تشکر دارد و هم زمینه همکاری بیشتر مجلس شورای اسلامی را با وزیر پیشنهادی آماده می‌کند.

 

نماینده مردم اسد آباد وزرات راه و شهر سازی را یکی از مهمترین و کلیدی ترین وزارتخانه های کشور خواند و بیان داشت: این وزرات خانه مرتبط با نیازهای اساسی زندگی مردم هست، اگر به دنبال عدالت و نزدیک کردن مردم به لحظه فاصله طبقاتی هستید این وزارتخانه به جهت فعالیت در حوزه های مختلف از جمله کلیدی ترین وزارتخانه هاست.

 

عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به مشکلات حوزه مسکن بیان داشت: ساخت و ساز مسکن ، اجاره بها و خرید مسکن مردم را دچار گرفتاری های فراوان کرده است از جمله تصمیمات راهبردهای این وزارتخانه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: تصادفات و معضلات و خسارات فراوان ناشی از عدم توجه به مشکلات راهها از جمله ماموریت های مهم این وزارتخانه است.سرمدی واله اضافه کرد: امروز کارهای بر زمین مانده در بحث مسکن فراوان وجود دارد و مسکن از تورم دچار تاثیر پذیری است و ما با یک رکود چندین سال در بخش مسکن روبرو بودیم که افتخار می‌کردند که آجر روی آجر در آن دوران نگذاشتند و بعضاً مسکن مهر را مزخرف خواندن اینها مواردی است که بر سر راه تولید مسکن وجود دارد ما پنجاه میلیون مسکن کمبود داریم.

 

نماینده اسد آباد بیان داشت: ساخت سازه های دولتی ناموفق و بخش خصوصی در این زمینه به صورت فعال ورود پیدا نکرده است.وی با اشاره به معرفی بذرپاش بیان داشت: تاکید امام و مقام معظم رهبری بهره گیری از جوانان خلاق، برنامه محور و در عین وابسته بودن به خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا ست از جمله ویژگی‌های وزیر پیشنهادی این است که در ایام کودکی با شهادت پدر بزرگوارشان تعهد خود را نسبت به نظام به ثبوت رساندند و در طی سالهای گذشته ثابت قدم ایستادند.

 

وی با توجه به سوابق مدیریتی بذرپاش بیان داشت: وی در مسئولیت های واگذاری ثابت کرده است که به لحاظ کارآمدی ایشان توان بالایی دارد، وی هم مجلس شورای اسلامی را خوب می شناسد و هم جایگاه نمایندگان را به لحاظ تجربه‌ای که در هیئت رئیسه داشته است و هم سوابق موفق ایشان در پست‌های مختلف از جمله دیوان محاسبات به تحکیم جایگاه نظارتی مجلس کمک کرد و برای اولین بار ارائه تفریغ بودجه به موقع به به نحوی موفق بودند که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفتند.فرصت از این بهتر که ما بتوانیم از توان جوانی برنامه محوری رحیه انقلابی و وابستگی او به جامعه ارزشی کشورمان استفاده کنیم.وی افزود: من اطمینان دارم که با رأی بالای نمایندگان انگیزه کاری در وزیر پیشنهادی افزایش پیدا ایجاد می کند.

 

عضو کمیسون اجتماعی خاطر تشان کرد: بذرپاش با مراکز تصمیم گیری مراکز علمی و افراد توانمند ارتباط بسیار مثبتی است از لابی گری مثبت بسیار بالایی برخوردار است می‌تواند در ارتباط با افراد متخصص مأموریت خود را به درستی انجام دهد.

 

سرمدی در تذکری به وزیر پیشنهادی بیان داشت: عدم تزریق نیروهای غیر متخصص به بدنه این وزارتخانه از جمله مواردی تاکید می کنم که این نباشد که بعد از گرفتن رای اعتماد که ان شالله اعتماد قاطع را هم کسب خواهید کرد شاهد نباشد که نیروهای در حوزه مسکن و راه تخصص ندارند در این وزارتخانه مشغول به کار شوند و یا در وعده رییس جمهور در ساخت ۴ میلیون مسکن باید با مشکل مواجه نشویم و نکته دیگر اینکه از نیروهای متخصص و توانمند در این وزراتخانه استفاده کنید.

 

حاتمی در موافقت با وزیر پیشنهادی: بذرپاش پیشانی موفق وزرای دولت سیزدهم خواهد بود

 

در ادامه حسین حاتمی در موافقت با صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: علاوه بر ویژگی های فردی آقای بذرپاش، وی دکترای مدیریت تکنولوژی داشته، بنابران رشته تحصیلی اش مرتبط است.

 

نماینده مردک کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس یازدهم افزود: مقام وزارت، مقام سیاسی و اجرایی است، مانند نمایندگی، و فرد باید جوهره مدیریتی داشته باشد؛ سوابق آقای بذرپاش در دیوان محاسبات، نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت ریاست جمهوری، مشاور شهردار تهران و... کارنامه درخشانی را برای وی به یادگار گذاشته است.

 

وی با بیان اینکه در برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی مسائل و مشکلات حوزه های مربوطه احصا شده است، اضافه کرد: ناترازی بازار مسکن، تورم بازار مسکن، راهکارهای تامین مالی ساخت مسکن، توسعه خطوط ریلی، اتمام پروژه های نیمه تمام حوزه مسکن و راه، ارتقای خدمات هوایی، کشتیرانی و... از جمله برنامه های آقای بذرپاش است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه معادلات چندمجهولی حوزه راه و شهرسازی فقط با مدرک مهندسی عمران قابل حل نیست، تصریح کرد: این حوزه به مدیریتی توانمند نیاز دارد که بذرپاش دارای این شایستگی است؛ وی تامین مالی را می شناسد و تعامل با سایر قوا را می داند.

 

حسین حاتمی گفت: رشته تحصیلی بذرپاش مدیریتی بوده است و فرد باید جوهره مدیریتی داشته باشد بررسی سوابق بذرپاش در مسئولیت های متعدد، نشان دهند کارنامه درخشان وی است.

 

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در برنامه وزیر پیشنهادی، چالش های حوزه راه و مسکن احصاء شده است و برنامه های دقیقی برای حل این مشکلات وجود دارد.این معادلات چند مجهولی با مدرک مهندسی عمران قابل حل نیست، وزارت مدیریت توانمند نیاز دارد که بذرپاش واجد آن است.

 

وی افزود: ۲ سال و نیم سکوت ایشان در برابر هجمه‌ها،برای اثبات تعهد و کارآمدی ایشان کافی است و نشان دهنده سکوت مومنانه و جوانمردانه برای پیشبرد و مدیریت دیوان محاسبات است.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: اگر از وزرای دیگر برای ایجاد یک میلیون اشتغال، کاهش نرخ ارز، افزایش ارزش پول ملی، ارتقای کیفیت و سرعت اینترنت تعهد گرفتیم، اکنون نیز باید از آقای بذرپاش برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکن تعهد بگیریم. سیاست یک بام و دوهوایی در مجلس خوب نیست، اگر افراد مخالفتی دارند باید آن را به زبان علمی بیان کنند نه اینکه غرض ورزی کنند.

 

وی با بیان اینکه آقای بذرپاش به اعتبار روحیه بسیجی و تجربه و توان مدیریتی، پیشانی موفق دولت سیزدهم خواهد بود، تصریح کرد: وزیر پیشنهادی برنامه های مدونی در حوزه راه، مسکن، حمل و نقل ریلی، هوایی، دریایی و... دارد.

 

حاتمی اظهار کرد: جمعی از دانشگاهیان کشور نیز از تصدی بذرپاش در وزارت راه و شهرسازی حمایت کردند، بنابراین برای اینکه از نسل جوان برای حضور در پست های مدیریتی حمایت کنیم، باید به آقای بذرپاش رأی اعتماد دهیم. همچنین حمایت مجمع نمایندگان شمال غرب کشور را اعلام می کنم.

 

انتقادات تند رضاخواه از اظهارات بدون سند و مدرک توانگر علیه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی 

 

مجتبی رضا خواه در موافقت با صلاحیت مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفت: یکی از مخالفان گفت که رهبر انقلاب از فعالیت دیوان محاسبات در سال اخیر حمایت نکرده است ، رهبر معظم انقلاب در دیدار همین نمایندگان از عملکرد رئیس همین دیوان محاسبات تقدیر کردند ظاهرا برخی از این موضوع ناراحت هستند که چرا رهبری از ایشان حمایت کردند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در واکنش به سخنان توانگر نماینده مردم تهران در مخالفت با صلاحیت بذرپاش گفت: برخی مطرح کردند که بذرپاش در اغتشاشات اخیر سکوت اختیار کردند آن بولتن نویسانی که مطالب خلاف را به رهبری نسبت دادن چقدر به نظام و رهبری ضربه وارد کردند شما اگر سکوت کنید حتماً بهتر است.

 

نماینده مردم تهران بیان داشت: اینکه به پرونده وزیر پیشنهادی رسیدگی شود موضوع مهمی نیست اگر شما خلافی را ثابت کردید آن موقع در مورد آن صحبت کنید اینکه با ثابت نشدن خلاف تهمت بزنیم این پشت پا زدن به سرمایه های نظام است.

 

رضا خواه اضافه کرد: دو سال پیش هم زمانی که ایشان می خواستند به عنوان رییس دیوان محاسبات انتخاب شوند چنین دروغ های را این گونه مطرح کردید اگر مردم امروز معترض هستند اگر به حاکمیت بی اعتماد می شوند به خاطر همین حرف‌های بی‌پایه و بی اساسی است که بر اساس اغراض شخصی در پشت بلندگو بیان می‌شود و هیچ استنادی برای آن آورده نمی شود در افکار مردم تاثیر می گذارد اگر قرار است که بدون دلیل و مدرک صحبت کنند بهتر است سکوت اختیار کنند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به سوابق بذرپاش بیان داشت: برخی فرمودند که تخصصشان با وزارت راه مرتبط نیست قانونی مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال از سوی دولت مطرح شده و توسعه ناوگان هواپیمایی و کشتیرانی هم از جمله برنامه های است که در دستور کار این وزاتخانه قرار گرفته و قرار نیست که وزیری انتخاب کنیم که مقاومت سقف و ستون ها را محاسبه کند ما برای پست وزرات به دنبال کسی هستیم که این وزراتخانه را مدیریت کند.

 

وی با بیان اینکه اولین مشکل وزرات راه و شهرسازی تامین منابع مالی است، گفت: مهمترین چیزی که وزیر پیشنهادی باید داشته باشد این است که سازمان زیرمجموعه خود را بشناسد وبرای مدیریت آن ها بتواند برنامه ریزی کند خیلی واضح است که مهرداد بذرپاش گزینه مناسبی برای این کار است وقتی به دیوان محاسبات رفت هیچ نیروی را تغییر نداد اما وقتی ایشان در راس این سازمان قرار گرفت همراه و همزمان با اجرای بودجه تفریغ بودجه ارائه شد مفهوم این است که رئیس سازمان عوض شده است و خروجی سازمان بهتر شده است این نشان می دهد که این شخص مدیر است .

 

نماینده مردم تهران اضافه کرد:وقتی چنین تجربه ای در کشور وجود دارد که معاون رئیس جمهور ، عضو هیئت‌رئیسه مجلس رئیس دیوان محاسبات و معاون ستاد اجرایی فرمان امام بوده است همه تجارب را کسب کرده است و ما می توانیم از تجارب ایشان برای مدیریت مهمترین مشکلات کشور یعنی تامین واحد مسکونی استفاده کنیم.

 

ذوالنور: حجت شرعی برای مخالفت با رای اعتماد ندیدم/کمیسیون عمران و اصل نود صحت مدرک تحصیلی بذرپاش را تایید کردند

 

در ادامه مجتبی ذوالنوری در موافقت با صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی ضمن تبریک روز دانشجو به دانشجویان و دانشگاهیان گفت: دانشجویان با ایده و هدف سقوط نظام سلطه همراه انقلاب شدند و نباید اجازه بدهند که در بدنه جنبش دانشجویی مسیر انحرافی ایجاد شود که بالاترین همت آنها سلف مختلط و آغوش رایگان است، لذا نگذارید که نسخه اصیل جنبش دانشجویی که مبارزه با استبداد است به ضدارزش خود تبدیل شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم با بیان اینکه تا دیروز به تصمیم مشخص در مورد صلاحیت مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی نرسیده بودم، افزود: وقتی استدلال و برنامه های وی را شنیدم و بررسی کامل کردم، به این نتیجه رسیدم که نه تنها به ایشان رأی مثبت بدهم بلکه از برنامه های وی دفاع کنم.

 

وی یادآور شد: ایراداتی که در مورد صلاحیت ایشان گرفته می شود، همه پاسخ دارد، نکته مهمی که حجت شرعی باشد در مخالفت با صلاحیت وزیر پیشنهادی رئیس جمهور ندیدم، درخصوص مدرک تحصیلی ایشان نیز مرجعی وجود دارد که آن را تعیین تکلیف می کند و کمیسیون عمران صحت مدارک ایشان را اعلام کرده است، بنابراین سوالی که از رئیس کمیسیون اصل ۹۰ درخصوص ورود محققانه به بررسی مدارک آقای بذرپاش پرسیدم؛ در پاسخ آقای پژمانفر گفتند که مدارک ایشان هیچ مشکلی ندارد.

 

ذوالنوری با اشاره به تجربه و تخصص مهرداد بذرپاش و ارتباط تحصیلات وی با مسئولیت هایی که داشته است، گفت: مدیریت در این وزارتخانه، مدیریت مجموعه پیچیده چندتخصصی، چندرشته ای و چندمسئولیتی است، وزارت راه و شهرسازی صدها تخصص دارد و از ۱۷ حوزه توان تخصصی برخوردار است، اما آنچه که لازم است توان مدیریت راهبردی در این حوزه است که وزیر پیشنهادی از آن برخوردارند.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: یکی از مهمترین قدم های حل مسئله و زمینه های زیرساختی حل مسئله، شناخت مسئله است و بذرپاش به زیبایی مسئله را شناخته و از نظر تخصص و روحیه بسیجی و جهادی، توان لازم را دارد. از روحیه جوانی و ریسک پذیری نیز برخوردار است و به تمام مشکلات این وزارتخانه اشراف دارد.

 

وی ادامه داد: همانطور که ایشان به دیوان محاسبات رفت و تمجید رهبری را برای مجلس و خود خرید، این اتفاق برای وزارت راه و شهرسازی نیز خواهد افتاد. ایشان افراد را به صورت اتوبوسی به دیوان اضافه نکرد، بلکه توانست با انگیزه دادن به افراد آن مجموعه، دیوان را از حالت رکود خارج کند و این اتفاق در وزارت راه و شهرسازی نیز خواهد افتاد.

 

ذوالنوری با بیان اینکه مهرداد بذرپاش یک سال و نیم بود که پدرش شهید شده است، گفت: شما چه کسی را می توانید پیدا کنید که چنین روحیه تعلق به نظام جموری اسلامی را داشته باشد. از سوی دیگر جوان گرایی که شاه کلید سخنان رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور است، مشمول وزیر پیشنهادی می شود. این وزیر پیشنهادی گام به گام مشاغل راهبردی را طی کرده و در مشاغل راهبردی نقش ایفا کرده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: راه های تامین مالی برای حوزه مسکن، بهسازی، راه، کشتیرانی و هواپیمایی که با مشکلات عدیده در این حوزه مواجه هستند، در برنامه آقای بذرپاش دیده شده و ایشان بدون تحمیل به دولت می توانند، سدها را بشکنند.

 

وی ادامه داد: بذرپاش روحیه ریسک پذیری و بن بست شکنی دارد از متخصصان استفاده می کند.رشد بذرپاش منجنیقی و پرتابی نبوده است و پله به پله رشد کرده است.رییس جمهور به ایشان برای قبول این پُست اصرار کرده است.

 

در پایان ، دهنوی عضو هیات رییسه مجلس گفت: رییس جمهور به دلیل حضور در مراسم روز دانشجو در این جلسه حضور نیافتند اما اعلام کردند تلاش می کنند که در بخشی از این جلسه حضور یابند.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.025 seconds.