.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
بکارگیری مشمولان غایب ممنوع
فرمانده انتظامی شهرستان بابل از ممنوعیت بکارگیری مشمولان غایب توسط موسسات دولتی و غیر دولتی خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، سرهنگ محمدزمان شالیکاردر حاشیه بازدید از معاونت وظیفه عمومی این شهرستان به ماده‌های ۶۳، ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی اشاره کرد و گفت: استخدام مشمولان در وزارتخانه ها، موسسات وابسته به دولت و کارخانه ها، کار گاه‌ها و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم و کارت پایان خدمت ممنوع است.

او می‌گوید: کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیردولتی از قبیل کارخانه‌ها و شرکت ها، آموزشگاه ها، کارگاه ها، بنگاه ها، مغازه‌ها و تعمیر گاه‌ها به کار گیری کنند توسط پلیس و همچنین سازمان"تعاون و کار و رفاه اجتماعی وصنعت معدن و تجارت"شناسائی و به محاکم قضائی معرفی خواهند شد.

به گفته سرهنگ شالیکار مجازت اینگونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای باردوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است.

او در خصوص غیبت مشمولان وظیفه عمومی و جرایم و مجازات آن‌ها، گفت: برابر ماده (۵۸) قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام جهت طی دوره ضرورت احضار می‌شوند چنانچه در مهلت یا موعد مقرر خود را معرفی نکند، غایب شناخته می‌شوند.

به استناد مواد ۵۸ و ۵۸ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، فرماندهی انتظامی موظف است در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غائب و رسیدگی به وضعیت آنان اقدام و همه نهاد‌ها و دستگا‌های اجرایی مشمول ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و شرکت‌های دولتی و موسسات غیر دولتی و ... باید همکاری لازم را برای دستگیری این مشمولان بعمل آورند.

به گفته سرهنگ شالیکار مشمولانی که معافیت موقت دریافت کرده اند، پس از انقضا مدت اعتبار ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی، خود را معرفی نکنند، غایب شناخته خواهند شد.

او می‌گوید: مشمولانی که مدت غیبت اولیه انان در زمان صلح تا ۳ ماه و در زمان جنگ تا ۱۵ روز باشد ۳ ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه انان در زمان صلح بیشتر از سه ماه و در زمان جنگ بیش از پانزده روز باشد شش ماه اضافه خدمت برای انان اعمال خواهد شد.

به گفته سرهنگ شالیکاذ مشمولانی که مدت غیبت اولیه انان در زمان صلح از یک سال و در زمان جنگ از دو ماه تجاوز کند، علاوه بر اعمال اضافه خدمت، فراری محسوب می‌شوند و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

افراد در زمان مقرر نسبت به معرفی فرزندان مشمول خود به معاونت وظیفه عمومی و با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه ۱۱۰۲۰۶۱۰ از اخرین اخبار مربوط به قانون خدمت وظیفه عمومی مطلع شوند و با معرفی فرزندان مشمول خود برای اعزام به خدمت مقدس سربازی از بروز هر گونه تبعات بعدی برای انان جلو گیری کنند.

 

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.048 seconds.