.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
قاسمی طوسی:سند ارتقای وضعیت زنان مازندران تهیه شد
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، سمیه قاسمی طوسی بعدازظهر شنبه در آئین تجلیل از بانوان نمونه آمل از برگزاری حدود ۲۰۰ برنامه به مناسبت گرامیداشت روز زن و مقام مادر درسطح استان خبر داد وگفت: به مناسبت هفته گرامیداشت زن از ۴۰ بانوی نمونه استانی براساس شاخص‌های ارزیابی شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان در بخش‌های کارآفرینی، سرپرست خانوار، حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تجلیل خواهد شد.

طوسی، زمان برگزاری این مراسم را درهفته جاری اعلام کرد وگفت، فعالیت در حوزه بانوان و خانواده گسترده است در این بخش نیازمند حمایت همه جانبه مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی هستیم.

وی از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان خبر داد و اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های کلی برنامه‌های توسعه تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در صحنه‌های اجتماعی، استیفای حقوق شرعی و قانونی، توسعه فرصت‌ها با تکیه بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توسعه سلامت، اوقات فراغت، توسعه و ساماندهی امور اقتصادی و معیشتی، ارتقای توانمندی زنان مدیر و نخبه، بازنگری قوانین و مقررات و اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان و خانواد این سند تدوین شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و توجه به زیر ساخت‌ها در اولویت فعالیت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران قرار دارد، افزود: با توجه به نقش و سهم زنان در شکل گیری پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ ساز در مازندران برگزار شده است، البته مازندران در دوران دفاع مقدس ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد ۲۱ زن شهیده و ۴۳ بانوی جانباز سهم مازندرانی‌های از دوران دفاع مقدس بوده است.

معاون استاندار مازندران وسرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل دراین مراسم با تبریک روز زن به اهمیت نقش زنان در توسعه، اشتغال وکارآفرینی اشاره کرد وگفت، برای دولت بسیار مهم ودارای اهمیت است که از ظرفیت بالای بانوان توانمند، نخبه و با فکر در مسئولیت‌های مهم و توسعه شهرستان استفاده کند.

سیدعباس حسینی افزود: از جمعیت حدود ۴۵۰ هزارنفری شهرستان آمل که نیمی از آنها بانوان هستند، قطعاً ظرفیت بسیار خوبی درکنار مردان برای توسعه درمسیر حرکت وبرکت است.

دراین آئین که به همت فرمانداری ویژه شهرستان آمل، اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان وشرکت سرمایه گذاری سهام عدالت شهرستان آمل برگزار شد، از ۱۰ بانوی نمونه شهرستان آمل ازجمله مادرشهید مدافع حرم شهید قره محمدی، بانوی کارافرین، بانوان خیر در حوزه اجتماعی که باعث آزادی زنان زندانی دارای جرایم غیرعمد شدند و همچنین بانوی نمونه که بیش از ۱۰۰ کودک نیازمند را تحت پوشش خدمات حمایتی خود دارد وبرخی بانوان حوزه اشتغال شهرستان تجلیل شدند./مهر

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.011 seconds.