.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری مازندران :
رشد سهم مدیریتی بانوان در مازندران / معرفی 150 بانوی مازانی برای تصدی مسئولیت
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: سهم بانوان از مدیریت در استان نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری یافته است.
 رشد سهم مدیریتی بانوان در مازندران / معرفی 150 بانوی مازانی برای تصدی مسئولیت

شمال نیوز: مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اعلام این‌که ۳۱۹ زن در استان پست مدیریتی در دستگاه‌های دولتی دارند ، خواستار تداوم توجه به توانمندی بانوان در این بخش شد.

 

به گزارش شمال نیوز،  سمیه قاسمی طوسی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته بزرگداشت زن افزود که هم اکنون ۲۸۴ زن مازندرانی دارای پست مدیریتی میانی در دستگاه های دولتی هستند و ۳۵ نفر دیگر هم پست مدیریتی پایه دارند.

 

وی با اظهار این که آمار بانوان دارای پست مدیریتی در دستگاه‌های دولتی مازندان نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود چهار درصد افزایش یافته است، گفت : تغییر دولت و جا به جایی مدیران ارشد نباید تاثیری در سطوح مدیریتی بانوان کارآمد مازندرانی در ادارات شهرستانی و استانی داشته باشد.

 

قاسمی طوسی افزود : همواره باید مسوولان ارشد استان و کشور در ارتباط با جایگاه بانوان در سطوح مدیریتی دغدغه داشته باشند و خوشبختانه استانداران وقت در سال‌های گذشته و همچنین آقای حسینی‌پور، استاندار کنونی مازندران به مدیریت بانوان در ادارات دولتی اقبال نشان داده‌اند.

 

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت : در ادامه فعالیت دولت سیزدهم هم ۱۵۰ بانوی برجسته مازندرانی برای قبول مسوولیت مدیریتی در ادارات مختلف به استاندار مازندران معرفی شده اند و به طور حتم در ماه‌ها و سال‌های آینده با دغدغه‌مندی و حساسیت مسوولان ارشد استان، شاهد حضور مدیران زن در جایگاه‌های میانی و پایه ادارات استان خواهیم بود.

 

وی با اشاره به روند اجرای سند ارتقاء جایگاه زنان در مازندران افزود : این سند با استفاده از ظرفیت کارشناسان حوزه‌های مختلف درحال اجرا است و در آن وضعیت زنان از ابعاد مختلف مانند ازدواج و طلاق، بهداشت، ورزش، آسیب های اجتماعی، مشارکت سیاسی و مدنی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

قاسمی طوسی گفت : با توجه به پیری جمعیت در استان و در قعر جدول قرار گرفتن مازندران از حیث جوانی جمعیت، می‌طلبد که نسبت به فرزندآوری در مازندران با تغییر ذائقه جوانان برای ازدواج آسان و فرزندآوری اقدامات لازم با همکاری دستگاه های اجرایی و فرهنگ سازی صورت گیرد.

 

وی به فعالیت دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان اشاره کرد و گفت: خواهر خواندگی های متعددی در استان باسایر کشورهای همسایه دریای خزر منعقد شده است و انتظار می رود که زمینه برپایی نمایشگاه توانمندی های بانوان استان در این کشورها فراهم شود.

 

باسوادی بیشتر بانوان مازندران در مقایسه با کشور

 

مدیرکل امور بانوان مازندران با بیان این که آمار بانوان تحصیل کرده در مازندران چهار درصد بیشتر از میانگین کشوری است ، اظهار داشت : باید با رفع مشکلات زیرساختی، تمام قد برای اجرای طرح‌های اشتغال آفرین برای این بانوان تحصیل کرده اقدام کرد و حمایت از بانوان کارآفرین جزو برنامه های راهبردی استانداری مازندران است.

 

وی افزود: در سال های گذشته حدود ۲۰۰ بانوی کارآفرین در مازندران تسهیلات کم بهره ۲۰۰ میلیارد ریالی دریافت کردند.

 

قاسمی طوسی همچنین با تشریح برنامه های هفته گرامیداشت مقام زن و خانواده در مازندران ، خاطر نشان کرد: تجلیل از بانوان کار آفرین، برگزاری نمایشگاه توانمندی بانوان مازندرانی و همایش تجلیل از بانوان نخبه به صورت شهرستانی و استانی در هفته‌های آینده در استان برگزار می شود.

 

به گزارش ایرنا، بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ از مجموع سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت مازندران، ۴۹.۵ درصد زن هستند.

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.093 seconds.