.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور پاسخ داد
چرا برخی افراد با وجود تزریق ۲ دز واکسن بر اثر کرونا فوت می‌کنند؟
شمال نیوز : آمیتیس رمضانی، متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که چرا برخی افراد با وجود تزریق ۲ دز وکسن بر اثر کرونا فوت می‌کنند؟ پاسخ داد.
چرا برخی افراد با وجود تزریق ۲ دز واکسن بر اثر کرونا فوت می‌کنند؟

به گزارش شمال نیوز به نقل از میزان، آمیتیس رمضانی در پاسخ به این سوال که چرا برخی افراد با وجود تزریق ۲ دز وکسن بر اثر کرونا فوت می‌کنند؟، گفت‌: میزان ایمنی‌بخشی واکسن سینوفارم برای افراد بالای ۶۰ سال پایین است و این واکسن برای آن‌ها کارایی کمتری دارد و چینی‌ها هم واکسن سینوفارم را برای افراد ۱۸ تا ۶۰ سال تولید کرده اند و آن را برای اشخاص بالای ۶۰ سال مورد استفاده قرار نمی‌دهند.

 

وی ضمن اشاره به اینکه به دلیل محدود واکسن، ما مجبور بودیم که این واکسن را برای اشخاص بالای ۶۰ سال هم تزریق کنیم، ادامه داد: البته این واکسن در بسیاری از موارد حتی در افراد بالای ۶۰ سال هم جلوی بروز علائم شدید را گرفته است و اگر موارد مرگ‌ومیر افراد مسن را قبل و بعد از تزریق واکسن با هم مقایسه کنیم با وجود پیک پنجم که شدت بسیار زیادی داشت، مشاهده می‌کنیم که میزان فوتی‌های کرونا بسیار کاهش یافته است.

 

دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور با بیان میزان اثربخشی واکسن‌ها صد در صد نیست، افزود: تزریق واکسن از ابتلا بیماری، شدت بروز علائم و مرگ‌ومیر تا درصدی جلوگیری می‌کند و اینگونه نیست که به طور صد در صد جلوی فوت را بگیرند و این موضوع نه تنها در مورد واکسن سینوفارم بلکه در خصوص تمام واکسن‌ها صدق می‌کند و بسته به نوع واکسن درصدی از مرگ‌ومیر جلوگیری می‌شود.

 

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه همچنین شیوع ویروس دلتا موجب شد تا اثربخشی واکسن‌ها کاهش یابد، توضیح داد: بنا براین چند عامل موجب بروز این اتفاق می‌شود که یکی این است که به طور کلی واکسن سینوفارم کارایی پایین‌تری برای افراد بالای ۶۰ سال دارد و این در حالی است که واریانت دلتا موجب شد تا کارایی تمام واکسن‌ها کاهش یابد البته با توجه به شرایط باز هم تزریق واکسن بسیار خوب توانسته جلوی مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را بگیرد اما به صورت موردی با این موضوع رو به رو هستیم که افرادی علیرغم تزریق واکسن بر اثر کرونا فوت کرده اند و پس از این هم انتظار این امر را داریم.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.418 seconds.