.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
نگران هستیم ....
احیای میانکاله؛ گزینه‌ای فراموش شده روی میز مسوولان
شمال نیوز : مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به ورود پرندگان مهاجر در میانکاله گفت: در بحث احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم اما دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای میانکاله انجام ندادند.
احیای میانکاله؛ گزینه‌ای فراموش شده روی میز مسوولان

به گزارش شمال نیوز، دو سال است که به‌دلیل بیماری بوتولیسم شاهد تلفات پرندگان در میانکاله هستیم که براساس گزارش‌ها تلفات به بیش از ۸۰هزار قطعه پرنده رسیده است.

 

تراژدی تلخ تلفات پرندگان طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ در میانکاله رقم زد به‌طوری‌که روزهای غم‌انگیزی را ر بهشت پرندگان رقم زد.

 

بعد از مشخص شدن دلیل تلفات پرندگان که باتوجه به انجام آزمایش‌ها بوتولیسم اعلام شد که به‌دلایل مختلف از جمله بحث خشکی و تنش آبی، فاضلاب‌ها و آلودگی و سایر موجب شد که در این راستا ضرورت احیای میانکاله مطرح شد.

 

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس با

نگرانی از وضعیت تالاب میانکاله باتوجه به حضور پرندگان مهاجر، اظهار کرد: در بحث احیای خلیج و تالاب میانکاله برنامه و مصوبات مختلفی داشتیم.

 

وی با اشاره به ورود پرندگان مهاجر در میانکاله، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی اقدام خاصی در زمینه احیای میانکاله انجام ندادند و از این شرایط نگران هستیم.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: یکسری اقداماتی که باید توسط محیط زیست انجام می‌شده، انجام شده و برخی در مراحل پایانی است ولی در سایر موارد شاهد اقدام خاصی نبودم که ما را نگران کرده است.

 

به گزارش فارس، مدیرکل محیط زیست مازندران در اردیبهشت امسال طی مصاحبه با فارس از اجرای طرحی برای احیای میانکاله خبر داده بود و عنوان کرد؛ چندین کار به موازات هم برای احیای میانکاله در حال انجام  است


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.113 seconds.