.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی در مازندران برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: همایش ملی بزرگداست آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی در محورهای مختلف برگزار می شود.

به گزارش شمال نیوز، عباس زارع ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران از اعلام فراخوان مقاله همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه محور فراخوان مقاله این همایش ملی در سه محور اصلی سیره فردی، علمی آیت الله کوهستانی، سیره علمی و مطالعاتی آیت الله کوهستانی و سیره اجتماعی و سیاسی آیت الله کوهستانی تدوین شده است، افزود: زهد و پارسایی و ساده زیستی در سیره فردی و علمی آیت الله کوهستانی و سلوک فردی و سیره عملی آیت الله کوهستانی (ره) در مسأله طلبه پروری از جمله مهم‌ترین موضوعات محور نخست فراخوان این همایش ملی است.

زارع در ادامه سخنان افزود: آرا و نظرات فقهی، فلسفی و عرفانی آیت الله کوهستانی (ره)، سیره علمی، مدیریتی آیت الله کوهستانی (ره) در مدیریت حوزه علمیه، آیت الله کوهستانی (ره) از منظر بزرگان، توحید، خداباوری و ولایت مداری در اندیشه و سیره آیت الله کوهستانی (ره)، کرامت، حالات عرفانی و جلوه‌های رضا و تسلیم در اندیشه و سیره آیت الله کوهستانی (ره) از جمله موضوعات مهم دومین محور این همایش ملی است.

دبیر همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی در ادامه سخنان خود افزود: زمان شناسی و آگاهی اجتماعی، سیاسی آیت الله کوهستانی (ره) و همچنین نقش ایشان در فرهنگ عمومی از موضوعات سومین محور فراخوان مقاله این همایش است.

وی از همکاری حدود ۵۰ نهاد ملی و استانی در برگزاری این همایش خبر داد و خاطرنشان کرد: این همایش از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دانشگاه مازندران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و همچنین مؤسسه فرهنگی میراث مشترک ادیان برگزار می‌شود.

زارع، ۳۰ آبان ماه را آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه این همایش ملی اعلام کرد و افزود: داوری اصل مقاله‌های ارسالی از سوی محققان و پژوهشگران نیز سی ام آذر ماه امسال اعلام خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، زمان برگزاری همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی (ره) را نیمه دوم دی ماه امسال اعلام کرد و بیان داشت: از همه محققان، پژوهشگران و علاقه مندان به ساحت فقاهت و مرجعیت برای ارسال مقالات پیرامون محورهای اعلام شده دعوت به عمل می‌آید.

وی از همکاری علمی بیش از ۶۰ استاد برجسته حوزه و دانشگاه ملی و استانی در تقویت غنای علمی این همایش ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت‌های علمی کشور در جهت تقویت بعد علمی این همایش استفاده خواهیم کرد.

زارع با اشاره به اینکه این همایش ملی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به ثبت رسیده است، تصریح کرد: محققان و پژوهشگران با ارسال مقالات پیرامون محورهای اعلامی می‌توانند از امتیاز علمی این همایش بهره مند شوند.

دبیر همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی کوهستانی (ره) با بیان اینکه از مقالات ارسالی پیرامون موضوع‌های مرتبط با محورهای همایش استقبال می‌شود، بیان داشت: آثار برگزیده همایش در مجله‌های معتبر علمی کشور به چاپ خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به همه شرکت کنندگان در همایش گواهی حضور اعطا خواهد شد، ادامه داد: متن کامل مقاله‌های منتخب و چکیده مقاله‌های ارسالی به همایش نیز منتشر خواهد شد./مهر

 

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.049 seconds.