.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
«انتخاب بهترین ها» معیار اصلی در انتخاب استانداران ؛
وزیر کشور : بیشتر استانداران انتخاب و در مرحله تصویب در هیات دولت قرار دارند/ اولویت دولت، بومی بودن استاندار به شرط توانمندی است
شمال نیوز : وزیر کشور گفت: اصل بر تغییر استانداران نیست، بلکه اصل بر انتخاب بهترین افراد است.
وزیر کشور : بیشتر استانداران انتخاب و در مرحله تصویب در هیات دولت قرار دارند/ اولویت دولت، بومی بودن استاندار به شرط توانمندی است

به گزارش شمال نیوز، احمد وحیدی در خصوص انتخاب استانداران گفت: استانداران نقش محوری در هماهنگی امور در استان، تحرک در روند پیشرفت آن، مدیریت سیاست داخلی و همچنین پیاده کردن سیاست‌های دولت دارند.

وی ادامه داد: انتخاب استاندارانی که بتوانند وفاق در سطح استان ایجاد کنند و مسیر پیشرفت و توسعه را تقویت نمایند به جستجو و کنکاش نیاز دارد تا بتوانیم بهترین افراد را انتخاب کنیم.

وزیر کشور در خصوص شاخص‌های انتخاب استانداران نیز اذعان داشت: سلامت اقتصادی، عقلانیت انقلابی، کارآمدی، قانون مداری، پیگیری پیشرفت همه جانبه استان، تقویت مشارکت سیاسی و اجتماعی، فعال سازی همه ظرفیت‌های موجود در استان، ایجاد وفاق در استان و مردم داری و سازگاری با مردم از مهم‌ترین شاخص‌ها هستند.

وحیدی با بیان اینکه بیشتر استانداران انتخاب و در مرحله تصویب در هیات دولت قرار دارند، گفت: در حال حاضر چهار استاندار انتخاب شده اند و در هر جلسه هیات دولت نیز تعدادی از استانداران معرفی خواهند شد.

وی در ادامه معیار اصلی در انتخاب استانداران را «انتخاب بهترین ها» عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: اصل بر تغییر استانداران نیست بلکه اصل بر انتخاب بهترین افراد است و اگر استانداری جزو بهترین ما باشد، اصراری بر تغییر نخواهیم داشت.

وزیر کشور درباره بحث بومی گزینی استانداران هم بیان کرد: اولویت دولت انتخاب افرادی است که بتوانند مسائل استان را حل کنند، در خدمت مردم باشند و باعث پیشرفت استان شوند و طبیعتا بین کسانی که چنین توانمندی‌هایی را دارند فردی که بومی استان باشد اولویت دارد؛ بنابراین بومی بودن استاندار به شرط توانمندی، اولویت دولت است.

وحیدی استانداری را خانه مردم هر استان خواند و گفت: مردم با ایده‌ها و راهکار‌های مناسب شان باید در روند پیشرفت استان نقش آفرینی کنند، استاندار بخشی از مردم است و بدون کمک آن‌ها نمی‌تواند کاری کند؛ طبیعتا استاندار مردمی با کمک و حمایت مردم است که می‌تواند کار را به نتیجه برساند و حمایت مردم و همه گروه‌ها و جریانات سیاسی و اجتماعی در موفقیت استاندار نقش آفرین خواهد بود.

وی در ادامه مشکل بزرگ فعلی را کرونا دانست و گفت: کرونا هم آسیب‌های روحی و اجتماعی و هم آسیب‌های اقتصادی دارد و به همین جهت در اولویت کار دولت قرار گرفته است و شخص رئیس جمهور همه ظرفیت و توان دولت را برای حل این مشکل بسیج کرده اند که خوشبختانه نتایج خوبی هم به دست آمده است.

وزیر کشور هدف دولت را کاهش ابتلا و فوت افراد از کرونا دانست و گفت: با فوت هر فرد خانواده بزرگی داغدار می‌شوند، بنابراین برای مقابله با این بیماری علاوه بر اینکه دولت باید به وظایف خود نظیر فراهم کردن واکسن و تسریع در واکسیناسیون عمل کند، همه مردم نیز باید در میدان باشند و احساس مسئولیت کنند تا وضعیت موجود را بهبود ببخشیم.

وحیدی تصریح کرد: واردات واکسن و سرعت در واکسیناسیون به سرعت در حال انجام است، اما در کنار این اقدامات، مردم هم نباید زدن ماسک، حفظ فاصله و عدم تجمع را فراموش کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.029 seconds.