.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
آماده‌باش جنگل‌بانان در طبیعت مازندران
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ منطقه ساری گفت: با توجه به گرمای هوا و همچنین کاهش رطوبت در سطح جنگل‌ها ۶۰ درصد نیروها در عرصه‌های منابع طبیعی مازندران حضور دارند و درحالت آماده‌باش قرار گرفتند.

به گزارش شمال نیوز، مجید ذکریایی درباره وضعیت حریق در جنگل‌های شمال اظهار کرد: با توجه به گرمای هوا و همچنین کاهش رطوبت در سطح جنگل‌ها ۶۰ درصد نیروها در عرصه‌های منابع طبیعی مازندران حضور دارند و در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

وی با اشاره به وقوع حریق در جنگل‌های بهشهر گفت: با توجه به حضور به‌موقع آتش‌سوزی سطحی بوده که خیلی زود مهار شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران ـ منطقه ساری با اعلام اینکه بودجه‌ای در زمینه سرانه اطفای حریق در مازندران اختصاص نیافت، بیان کرد: قول مساعد در ارتباط با اختصاص سرانه بودجه برای جنگل‌های هیرکانی شمال کشور  داده شده که امیدواریم بتوانیم در این راستا گام‌های مثبتی برداریم.

این مسؤول تصریح کرد: این روزها باتوجه به نبود رطوبت کافی در سطح جنگل‌ها، تقاضای ما از مردمی که قصد گردش و تفرج  در مسیرهای جنگلی را دارند این است با توجه به مستعد بودن جنگل‌ها، از روشن کردن آتش پرهیز کرده و  از رها کردن ته سیگار در طبیعت خودداری کنند.

ذکریایی در پایان گفت: همچنین کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع پرهیز کنند؛ چرا که این کا احتمال سرایت آتش به عرصه‌های جنگلی را افزایش می‌دهد./فارس

 

 

 


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.023 seconds.