.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
پرآبی در مازندران توهمی بیش نیست
سرپرست شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: قطعا پرآبی در مازندران توهمی بیش نیست.

به گزارش شمال نیوز، بهزاد برارزاده سرپرست شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: مازندران از دیرباز استانی پرآب قلمداد می‌شد، اما به دلیل افزایش جمعیت در سال‌های گذشته، استفاده بی رویه از منابع آبی، تغییر اقلیم و خشک شدن بسیاری از چاه‌ها و چشمه ها، قطعا پرآبی در مازندران توهمی بیش نیست.

 

او با بیان اینکه ۷۰ درصد زمین از آب پوشیده شده، اما تنها یک درصد آن در دسترس است،افزود: کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد.

 

برارزاده صرفه جویی در مصرف آب را بهترین راهکار برای گذر از تنش آبی خواند و گفت: همه ساله در راستای تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب، هفته اول تیر ماه به هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده  و می‌طلبد همه مردم به منظور استفاده بهتر و درست از آب و جلوگیری از ایجاد خشکسالی، صرفه جویی و مدیریت مصرف را جدی بگیرند.

 

او افزود: رعایت اصول صرفه جویی جزء انکارناپذیری از زندگی ماست، صرفه جویی در مصرف آب برای نجات و دوام زندگی در زمین به عنوان یک اصل اساسی، به نیاز همه ما تبدیل شده و با مشاهده وضعیت فعلی آب و کاهش بارندگی‌ها و ذخایر آبی لازم است که هر قطره آب را ذخیره کنیم.

 

برارزاده گفت: حفاظت از آب بسیار ساده است و می‌توانیم اینکار را در خانه از خودمان شروع کنیم، یک قدم کوچک می‌تواند صد‌ها گالن به ذخیره آب اضافه کند.

 

سرپرست شرکت آب و فاضلاب مازندران افزود:ضروریست برای گذر از تنش آبی و ذخیره آب برای فردای نزدیک فرزندانمان از امروز صرفه جویی در مصرف آب را انجام دهیم و بدانیم این کار بیش از هر پس اندازی برای آیندگان ضرورت دارد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.035 seconds.