.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
موردی از بیماری تب کریمه کنگو در مازندران گزارش نشد
رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های دامی دامپزشکی مازندران گفت: تا به این لحظه موردی از بیماری تب کریمه کنگو در مازندران نداشتیم.

به گزارش شمال نیوز، مهدی حسن‌پور امروز درباره وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در مازندران اظهار کرد: معمولا ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر ماه البته  براساس شرایط آب و هوایی و باتوجه به گرم شدن پرخطرترین ماه‌ها برای رشد و تکثیر کنه؛ عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو هستند.

 

وی گفت: با توجه به اینکه تب کریمه کنگو در دام‌ها هیچ علامتی ندارد و از طریق کنه یا گوشت آلوده به انسان منتقل شده این موضوع نگرانی‌هایی به همراه دارد.

 

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های دامی دامپزشکی مازندران با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو از نظر علمی بیماری قابل انتقال از دام به انسان می‌دانیم، اضافه کرد: باتوجه به اینکه در دام هیچ علامتی ندارد الزامات پیشگیرانه باید تقویت شود.

 

حسن‌پور با تاکید بر اینکه کشتار دام باید حتما در کشتارگاه صورت گیرد، خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر اینکه مردم از کشتار غیرمجاز دام پرهیز کنند.

 

وی بیان کرد: همچنین دامداران بحث سم‌پاشی دام و جایگاه را در اولویت قرار دهند.

 

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های دامی دامپزشکی مازندران با اعلام اینکه امسال تا به این لحظه موردی از بیماری تب کریمه کنگو در  مازندران نداشتیم، اظهار کرد: نکته مهم رعایت اصول حفاظت فردی است که باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.039 seconds.