.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران در گفتگو با « شمال نیوز »
ممنوعیت صدور مجوزهای قطع و حمل چوب تا پانزدهم فروردین 1400
شمال نیوز : برابر اعلام سرپرست فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران صدور پروانه‌های قانونی برای قطع و حمل چوب‌آلات از 27 اسفندماه تا 15 فروردین متوقف شد.
ممنوعیت صدور مجوزهای قطع و حمل چوب تا پانزدهم فروردین 1400

شمال نیوز: سرهنگ مجید ذکریایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تعطیلات نوروز و خالی شدن احتمالی برخی مناطق روستایی و جنگلی، طمع قاچاق‌چیان چوب را تشدید می‌کند تا بیش از ایام عادی به سمت قاچاق انواع چوب‌آلات جنگلی و برداشت غیرقانونی از این منابع بروند.

 

وی افزود: هدف ما جلوگیری از قطع درختان در هر شکلی و در هر مکانی در مدت تعطیلات بود و برای نظارت بر امور و دست‌یابی به این هدف، صدور پروانه‌های قانونی برای قطع درخت و حمل چوب‌آلات از فردا 27 اسفندماه تا 15 فروردین ممنوع اعلام شد.

 

سرپرست فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان مازندران، ضمن اعلام آمادگی کامل نیروهای حفاظت از جنگل گفت: قطع و حمل هر گونه درخت حتی درختان توباغی در این مدت ممنوع است اما چوب‌آلاتی که به‌طور قانونی برداشت و مجوز حمل دارند و از سایر استان‌ها وارد مازندران می‌شوند مستثنی هستند و با توجه به این‌که مجوز این محموله‌ها پیشتر صادر شده بود، تردد آن بلامانع است.

 

سرهنگ ذکریایی همچنین گفت: حتی مواردی که پیش از این تاریخ با مجوز برداشت شد یعنی فردی مجوز قطع را پیشتر گرفت و درخت را قطع کرد نیز باید در مکان خود دپو باشد تا بعد از تاریخ مقرر و اگر فردی در این مدت، چوب‌های دپو شده را حمل و نقل و جابه‌جا کند، تخلّف کرده و مشمول پلمپ می‌شود.

 

وی گفت: این قانون برای پیشگیری از احتمال سوءاستفاده در ایام تعطیلات اعمال شد ضمن اینکه گشت‌های خودرویی و موتوری ما نیز تا 15 فروردین افزایش یافته و ‌ نیروهای ما شیفت‌بندی شدند و خودروهای گشت ما نیز مشخص شدند و در تمام ایام نوروزی به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود و ما نیز در اداره‌کل منابع طبیعی بر عملکرد این گشت‌ها نظارت داریم.

 

فرمانده یگان حفاظت همچنین گفت: نیروهای قرق‌بان و نگهبانان جنگل ما نیز تعطیلی ندارند و برابر قانون کار در داخل جنگل حضور دارند و 106 واحد ایست‌بازرسی ما نیز فعالیت عادی خود را خواهند داشت.

 

سرهنگ ذکریایی با تأکید بر اینکه صیانت از اَنفال، وظیفه همه است از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلّف اعم از تصرف زمین، برداشت شن و ماسه در حاشیه رودخانه‌ها و قطع درخت، مورد را نه تنها در ایام نوروز بلکه در طول سال با سامانه 139 و شماره 1504 اطلاع دهند چون در فرماندهی کنترل ما، نیروها شبانه‌روزی مستقر و پیگیر گزارش‌های مردمی هستند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.027 seconds.