.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
آیا ‌کرونا از طریق غذا و نوشیدنی منتقل می‌شود؟ ‌
با توجه به اینکه امکان ابتلا به ویروس از هر طریقی ممکن است اما آیا امکان ابتلا به کرونا از طریق غذا خوردن هم وجود دارد؟

به گزارش شمال نیوز، یکی از نگرانی‌های موجود در ایام شیوع کرونا، احتمال انتقال ویروس از طریق غذا و نوشیدنی است که در این رابطه متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  گفت: کرونا یک ویروس تنفسی است و عمدتا راه انتقال آن از طریق قطرات تنفسی می‌باشد.

 

دکتر پریوش داوودیان ادامه داد: تاکنون از سمت سازمان بهداشت جهانی، هیچ‌گونه شواهد و مدارکی که تأیید کند امکان انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی وجود دارد به دست نیامده است.

 

وی در خصوص ابتلای آشپز به کرونا، افزود: وقتی فرد مبتلا به کرونا روی غذا عطسه یا سرفه کند، ذرات ریز خارج‌ شده از دهانش تا مدتی در غذا باقی می‌ماند؛ البته این کار در صورت نبود کرونا هم غیر اخلاقی است.

 

دکتر داوودیان ضمن اشاره به اینکه امکان تکثیر ویروس بر سطح غذا و آب وجود ندارد، تصریح کرد: بهتر است در این مواقع غذا را مجددا گرم کرده و حتما غذا را از ظروف بسته بندی به ظرف جدید منتقل کرد.

 

وی ادامه داد: سپس قبل از شروع به خوردن حتما دست‌ها را ضدعفونی کرده یا شستشو دهند زیرا با اینکه حرارت بالا در پخت و گرم کردن غذا، ویروس را از بین می‌برد اما آلودگی دست‌ها به ویروس، می‌تواند هنگام غذا خوردن باعث انتقال آن به دهان شود.

 

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در این ایام توصیه می‌شود که مردم غذا را به صورت بیرون بر سفارش داده و در منزل میل کنند و از حضور در فضای بسته رستوران‌ها پرهیز کنند. 

 

رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری هرمزگان تاکید کرد: البته با وجود اینکه تاکنون مدرکی از انتقال کرونا از طریق غذا نبوده است، نمی‌توان احتمال آن را صفر در نظر گرفت و بهتر است که مردم حتی الامکان از خوردن غذای بیرون پرهیز کنند.

 

منبع: تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.059 seconds.