.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
دمای هوا تأثیری در کاهش شیوع کرونا ندارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: دمای هوا هیچ تأثیری در کاهش شیوع کروناویروس ندارد.

به گزارش شمال نیوز، نوید داناییدر نشست شورای اداری استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری اظهار کرد: ۹۰ درصد مردم استان سمنان در مقاطعی در روند شیوع کرونا ویروس با دانشگاه علوم پزشکی سمنان همکاری داشتند که این آمار بسیار قابل‌تأمل و ارزشمند است.

 

وی بیان کرد: از تلاش‌های خیران، طلاب، نیروی انتظامی، هلال‌احمر و... که در مهار کرونا ویروس گام‌های اساسی برداشتند، نهایت قدردانی را دارم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان افزود: ۶۰۰ تخت در شرایط همه‌گیری کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان فعال که بخش قابل‌توجهی از آن خالی از بیمار بود و این آمار نشان می‌دهد استان از نظر شیوع این ویروس در شرایط باثبات قرار دارد.

 

دانایی اضافه کرد: از زمان شیوع کرونا ویروس تاکنون یک‌هزار و ۷۲۷ نفر افراد مبتلا یا دارای علائم این ویروس در بیمارستان‌های استان بستری شدند و متوسط سن افراد بستری‌شده ۵۶.۵ سال بوده است.

 

وی با بیان اینکه از تعداد مراجعه‌کنندگان، آزمایش کرونای ۶۰۷ نفر مثبت اعلام شد که متوسط سن این افراد ۷۶.۶ سال است، تصریح کرد: دمای هوا هیچ تأثیری در کاهش شیوع کرونا ویروس ندارد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان عنوان کرد: برخی افراد مبتلا به کرونا ویروس بدون علامت هستند و کودکان ناقلانی هستند که علائمی ندارند؛ اما انتشار این ویروس را تسریع می‌کنند.

 

دانایی ادامه داد: هنوز دارویی برای درمان قطعی این ویروس وجود ندارد و رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری، بهترین راهبرد برای عبور از این بحران است.

 

وی تأکید کرد: عادی شدن کروناویروس بین مردم و برخی از مسؤولان نگران‌کننده است و مردم از برگزاری آیین‌های غیرضروری مانند جشن تولد و ... به‌شدت خودداری کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: هنوز احتمال اوج گرفتن دوباره این ویروس در استان سمنان وجود دارد و بر اساس آمار تاکنون ۳۰ درصد از مردم این استان به کرونا ویروس مبتلا شدند و ۷۰ درصد دیگر در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

 

دانایی با بیان اینکه با شیوع کرونا ویروس و قبل از آن آمادگی‌های پدافندی برای جلوگیری از شیوع این ویروس در استان آغاز شد، افزود: سه هزار آزمایش کرونا در بیمارستان‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان انجام شد.

 

وی بیان کرد: اجرای طرح هر خانه یک پایگاه در کنترل شیوع کرونا ویروس در استان سمنان بسیار اثرگذار بوده است و در دو مرحله طرح غربالگری در استان به‌صورت ۱۰۰ درصدی انجام شد و پیش‌بینی یک‌هزار تخت بیمارستانی در استان‌ صورت گرفت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان با بیان اینکه اکنون شهرستان‌های سمنان، دامغان و سرخه از نظر شیوع کرونا ویروس در وضعیت زرد قرار دارند، خاطرنشان کرد: گرمسار، مهدی‌شهر و آرادان در وضع سفید هستند؛ اما این آمار شکننده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.563 seconds.