.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
درصد ابتلای شما به کرونا چقدر است؟
یک متخصص ویروس شناسی معتقد است که میزان استفاده شما از ماسک می تواند درصد ابتلای شما به کرونا را بالا و پایین کند.
درصد ابتلای شما به کرونا چقدر است؟

به گفته وی، بر اساس دستاوردهای علمی اگر یک نفر مبتلا به ویروس کرونا باشد و از ماسک استفاده کند تا ۵۰ درصد شانس انتقال ویروس به اطرافیان را کاهش می دهد و اگر اطرافیان نیز از ماسک استفاده کنند، شانس ابتلا به کمتر از پنج درصد می رسد، بنابراین ماسک زدن از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهزاد خوانساری نژاد با بیان اینکه ماسک زدن در جلوگیری از ابتلا به ویروس بسیار موثر است و با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک می تواند زنجیره انتقال ویروس را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد، افزود: نوع ماسک مصرفی به شرایط بستگی دارد، اگر افراد مطمئن باشند که در فضا و شرایط کاملا آلوده قرار دارند بهتر است از ماسک های n۹۵ استفاده کنند، اما اگر در چنین فضایی نباشند ماسک های مورد استفاده در اتاق های عمل(ماسکی که در حال حاضر به صورت معمول توسط مردم استفاده می شود) موثر هستند، در واقع حتی استفاده از ماسک های دست ساز و پارچه ای، از ماسک نزدن بهتر است.

وی تصریح کرد: وجود هر نوع ماسک بر روی صورت و بینی و دهان مشروط بر استفاده درست از آن قطعا در جلوگیری از انتقال ویروس بسیار موثر است، افراد در زمان استفاده از ماسک باید حتما بینی و دهان خود را بپوشانند، در برخی موارد مشاهده می شود که افراد بینی خود را با ماسک نمی پوشانند که مسلما این نوع استفاده از ماسک اثربخشی لازم را نخواهد داشت. اگر ماسک به صورت صحیح استفاده شود قطعا شانس ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را کاهش می دهد.

وی گفت: افرادی که در آزمایشگاه ها فعالیت دارند در واقع جزو نزدیک ترین افراد درگیر با ویروس هستند و تمامی نمونه های مثبت از زیر دست این افراد عبور کرده است، اما خوشبختانه تاکنون حتی یک نمونه مثبت ابتلا به ویروس کرونا در بین همکاران آزمایشگاه های سطح استان گزارش نشده است و این وضعیت نشان می دهد که وسایل حفاظت فردی در پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار اهمیت دارد.

این متخصص ویروس شناسی گفت: در خصوص استفاده از ماسک تئوری های مختلفی وجود دارد، حتی در کشور پیشرفته ای مانند سوئد اعلام می شود که همه افراد باید این ویروس را بگیرند، البته ارزیابی صحت و سقم این نظریه را باید به دست زمان سپرد، اما شاید برخی افراد که ماسک نمی زنند این نظریه را پذیرفته اند، اما واقعیت این است که ماسک از انتقال جلوگیری می کند و قطعا با استفاده از آن می توان زنجیره انتقال ویروس را شکست.

منبع: ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.042 seconds.