.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
سخنگوی دولت؛
کرونا مصرف روزانه بنزین را ۴۸ میلیون لیترکاهش داد/ ۲۵ میلیون نفر بیکار شدند
سخنگوی دولت با بیان اینکه کرونا به اقتصاد دنیا شوک وارد کرده است، افزود: بیماری کرونا به اقتصاد جهانی دو تریلیون دلار خسارت وارد کرده است و بر اساس آمارهای منتشر شده کرونا در مرحله اول ۲۵ میلیون نفر در جهان را بیکار می‌کند.
  کرونا مصرف روزانه بنزین را ۴۸ میلیون لیترکاهش داد/ ۲۵ میلیون نفر بیکار شدند

شمال نیوز: علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: با وجود قرار گرفتن در شرایط تحریم امروز به مرز صادرات تولید دستگاه تنفس مصنوعی رسیده ایم.

ربیعی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان گفت: در جلسه دیروز هیئت دولت درباره پیامد‌های اجرای طرح فاصله اجتماعی و وضعیت موجود کشور ناشی از شرایط کرونایی گفتگو شد.
سخنگوی دولت از کاهش تردد و کاهش مصرف 48 میلیون لیتری بنزین و همچنین از ظرفیت های وزارت بهداشت در مقابله با ویروس کرونا و همچنین خالی بودن 4 هزار تخت نیروهای مسلح گفت و افزود: ادب ایرانی در موج اول غافلگیری به کمک ما آمد.

ربیعی با بیان اینکه روح ایثارگری و از خودگذشتگی مردم و کادر درمانی نقطه برتری ما بود، افزود: جمعیت جوان کشور بر خلاف جوامع اروپایی به ما کمک کرد تعداد جانباختگان کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر باشد.

او درباره تولید دستگاه های تنفس مصنوعی در کشور گفت و افزود: مشکل امروز دنیا در ارتباط با بیماران کرونایی، کمبود دستگاه تنفس مصنوعی یا وِنتیلاتور (Medical ventilator) است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه تولید ماسک بهداشتی در کشور 4 برابر شده است، گفت: امروز در جلسه هیئت دولت گزارش‌های بسیار خوبی ارائه شد، خوشبختانه ما در ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) شرایط خوبی داریم، اکنون روزی 38 دستگاه تولید می‌شود که تا 15 فروردین برای تولید 2 هزار ونتیلاتور قرارداد بسته شده است.

ربیعی ادامه داد: امیدواریم با قرارداد‌های که با شرکت‌های دانش بنیان منعقد شده است بتوانیم کل کشور را پوشش دهیم و هم اکنون وضعیت مناسبی قرار داریم.

علی ربیعی افزود: هم اکنون 15 هزار کیت تست در اختیار داریم که خوشبختانه با افزایش بخش های تولید می‌توان این رقم را به 20 هزار کیت تست رساند. در روز‌های اول کیت تست بسیار کم بود اما با تلاش شرکت‌های دانش بنیان و وزارت دفاع اکنون در وضعیت مناسبی قرار داریم.

سخنگوی دولت از اشباع شدنِ مواد ضدعفونی کننده در بازار گفت و افزود: فروش لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در فروشگاه ها نیز علاوه بر داروخانه ها عرضه می شود.

ربیعی با بیان اینکه کرونا به اقتصاد دنیا شوک وارد کرده است، افزود: بیماری کرونا به اقتصاد جهانی دو تریلیون دلار خسارت وارد کرده است و بر اساس آمارهای منتشر شده کرونا در مرحله اول 25 میلیون نفر در جهان را بیکار می‌کند که در منطقه آسیا این آمار بیشتر خواهد بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کرونا نابرابری و فقر را در جهان گسترش خواهد داد، گفت: برخی افراد در حوزه ی کارشناس اقتصادی اطلاعات نادرست به مردم می دهند.

سخنگوی دولت گفت: بیماری، انگ نیست! در صورت ابتلای یک فرد به کرونا، موضوع به یک عضو خانواده و یا مدیر محل کار او اطلاع داده می شود، تا مراقبت ها انجام شود./  تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.044 seconds.