.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
نسخه غذایی برای کنترل فشار خون بالا
فشار خون بالا یکی از بیماری‌های رایج در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود. دنبال کردن یک رژیم غذایی ناسالم و کم تحرکی از جمله عوامل موثر در ابتلا به فشار خون بالا هستند.

به گزارش شمال نیوز: فشار خون بالا یکی از بیماری‌های رایج در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود. دنبال کردن یک رژیم غذایی ناسالم و کم تحرکی از جمله عوامل موثر در ابتلا به فشار خون بالا هستند. فشار خون بالا یک وضعیت پزشکی است که سرعت بیشتر از حالت عادی جریان خون در شریان‌ها را موجب می‌شود. مسائل مختلفی می‌توانند بر این پدیده تاثیرگذار باشند و فشار خون را به سطوحی بالقوه خطرناک برسانند.عواملی که بیشتر فشار خون را تحت تاثیر قرار می‌دهند، شامل موارد زیر می‌شوند:استرس مداوم،‌مصرف منظم گوشت قرمز و مواد غذایی حاوی کلسترول بالا، سیگار کشیدن،‌پیروی از سبک زندگی کم تحرک.از آنجایی که فشار خون بالا دارای نشانه‌های آشکار نیست، تشخیص آن پیش از اینکه دیر شود، دشوار است.در این میان، مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند از بروز مشکلاتی جدی پیشگیری کرده و سطوح فشار خون را در محدوده عادی نگه دارد.

موز


یک موز با اندازه متوسط حاوی ۴۵۰ گرم پتاسیم است و بر همین اساس، یکی از قدرتمندترین داروهای طبیعی برای کنترل فشار خون محسوب می‌شود.پتاسیم یک ماده معدنی است که به بدن در کنترل چگونگی پردازش نمک کمک می‌کند. همان گونه که می‌دانید مصرف بیش از اندازه نمک بدون تردید بر فشار خون انسان تاثیرگذار خواهد بود.در کنار نظارت بر مصرف نمک، شما باید توجه ویژه‌ای به سطوح پتاسیم داشته باشید. کمبود پتاسیم می‌تواند عدم تعادل سدیم را به همراه داشته باشد و بسیاری از فعالیت‌های بدن را در معرض خطر قرار دهد.

دانه هندوانه


دانه‌های هندوانه به طور معمول دور ریخته می‌شوند، اما مصرف آنها می‌توانند برای سلامت انسان مفید باشد. دانه‌های هندوانه حاوی کورکوربیتین (curcurbitin) هستند. این ماده از عملکرد کلیه پشتیبانی می‌کند و به گشاد شدن عروق خونی کمک می‌کند. از این رو، آنها گزینه ای فوق العاده برای مقابله با فشار خون بالا هستند.همچنین، اگر به آرتریت مبتلا هستید سودمندی مصرف دانه‌های هندوانه می‌تواند مضاعف شود.


پیاز


همانند سیر، پیاز نیز ماده غذایی فوق العاده‌ای برای شریان‌ها و تمام بدن محسوب می‌شود. پیاز به بهبود گردش خون کمک می‌کند و با کلسترول بالا و فشار خون بالا نیز مبارزه می‌کند.این توانایی‌های پیاز از آنجا ناشی می‌شود که این ماده غذایی از محتوای بالای مواد مغذی زیر بهره می‌برد:روغن‌های ضروری،‌ویتامین‌های B-کمپلکس،‌ویتامین E، ویتامین C،‌مواد معدنی (پتاسیم، منیزیم، فسفر، کلسیم، سدیم، گوگرد).

سیب زمینی


سیب زمینی‌ها اگر به میزان درست و روش پخت مناسب تهیه و مصرف شوند از جمله مواد غذایی بسیار سالم خواهند بود.پیش از این اشاره شد که پتاسیم در زمینه کنترل فشار خون نقش مهمی ایفا می‌کند و سیب زمینی منبع خوبی برای این ماده معدنی محسوب می‌شود. پتاسیم با پایین نگه داشتن سطوح سدیم به کنترل فشار خون کمک می‌کند.افزون بر این، سیب زمینی سرشار از منیزیم است. منیزیم سطوح استرس را کاهش می‌دهد و سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می‌کند.


سیر


بدون تردید، سیر به کنترل فشار خون انسان کمک می‌کند. سیر نه تنها به عنوان یک رقیق کننده خون عمل می‌کند، بلکه در درمان شرایطی از قبیل موارد زیر نیز نقش دارد:سخت شدن شریان‌ها، یا تصلب شرایین،‌حملات قلبی،‌بیماری عروق کرونر قلب،‌محتوای بالای ویتامین C، ویتامین B۶، و منگنز سیر در این زمینه موثر هستند.


دانه کدو تنبل


با مصرف دانه کدو تنبل درمی یابید که مدیریت فشار خون آسان‌تر خواهد بود. به لطف محتوای بالای روی در دانه‌های کدو تنبل، آنها می‌توانند به معکوس کردن آثار فشار خون بالا کمک کنند.هنگامی که بدن به میزان کافی ماده معدنی روی دریافت نمی کند، شریان‌ها در نهایت انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهند، که به شکل‌گیری التهاب منجر می‌شود.دانه‌های کدو تنبل نه تنها از مزه خوبی برخوردار هستند بلکه منبع خوبی برای مواد مغذی زیر محسوب می‌شوند:پروتئین،‌اسیدهای چرب،‌مواد معدنی، اسید آمینه‌ها.تمامی این مواد به عنوان یک درمان خوب ضد التهاب، مرطوب کننده، و ضد انگل عمل می‌کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.94 seconds.