.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
خوراکی‌هایی که انسان را کسل می‌کنند
به گفته کارشناسان برخی مواد خوراکی موجب احساس خواب آلودگی و سستی در انسان می‌شوند.کارشناسان تغذیه عنوان می‌کنند برخی مواد خوراکی حس خواب آلودگی و بی‌حالی را ایجاد می‌کنند از این‌رو باید از خوردن آنها در محل کار یا قبل از ورزش خودداری شود.

روزنامه آرمان: به گفته کارشناسان برخی مواد خوراکی موجب احساس خواب آلودگی و سستی در انسان می‌شوند.کارشناسان تغذیه عنوان می‌کنند برخی مواد خوراکی حس خواب آلودگی و بی‌حالی را ایجاد می‌کنند از این‌رو باید از خوردن آنها در محل کار یا قبل از ورزش خودداری شود.

برنج سفید

این نوع برنج دارای شاخص گلوکزی بالایی است. هنگامی که فردی برنج می‌خورد بعد از آن دچار رخوت و سستی می‌شود.

نان سفید

کربوهیدرات‌های نظیر نان سفید دارای شاخص گلوکزی بالا و فاقد فیبر هستند، از این‌رو به سرعت تجزیه شده و شما نمی‌توانید انرژی لازم از آنها را دریافت کنید در نتیجه دچار بی‌حالی می‌شوید.

نخود

نخود نیز سرشار از تریپتوفان (اسیدآمینه مرتبط با سروتونین که با خواب ارتباط دارد) است، از این‌رو بعد از خوردن آن، چرت نیمروزی الزامی می‌شود.

گوشت قرمز

میزان چربی بالا در گوشت قرمز نظیر همبرگر و استیک می‌تواند حس بی‌حالی در شما ایجاد کند. بدن شما نیاز به میزان زیادی انرژی برای تجزیه گوشت قرمز دارد، به همین خاطر تمام انرژی شما صرف آن می‌شود.

شیرینی

میزان قند بالا در شیرینیجات باعث می‌شود بدن انسولین ترشح کرده و در نتیجه تریپتوفان بسیار زیادی در مغز آزاد شده و شما احساس خواب‌آلودگی می‌کنید.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.033 seconds.