.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
تجمع زائران مازندرانی اربعین حسینی 14 آبان ماه در ساری برگزار می شود
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که تجمع زائران اربعین حسینی از سراسر استان روز جمعه چهاردهم آبان ماه جاری در مصلا شهر ساری برگزار می شود.

به گزارش شمال نیوز ، علیرضا یونسی روز سه شنبه در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی تجمع زائران اربعین حسینی با عنوان ' لبیک یا حسین' هدف از برپائی این تجمع را تبیین شعار ' هرگز از یاری دینم دست برنخواهم داشت ' اعلام کرد.
وی گفت که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بیش از پنج هزار نفر از زایران اربعین بویژه افرادی که تاکنون در سامانه سماح ثبت نام کرده اند ، در این تجمع شرکت می کنند .
یونسی ، آماده سازی فضای جامعه ، توجه دادن به افکار عمومی در باره مراسم پیاده روی اربعین حسینی ، معرفی و تبیین شعار اربعین و یادآوری نکات آموزشی پیاده روی را از دیگر اهداف برگزاری این تجمع برشمرد.
معاون استاندار مازندران با اعلام این که تا کنون بیش از 19 هزار مازندرانی مشتاق زیارت بارگاه نورانی امام حسین (ع) برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند ، گفت : تجمع زائران اربعین حسینی فقط با هدف وحدت و بهره برداری معرفتی از تاسوعا و عاشوراست.
مسئول ستاد مدیریت و ساماندهی زائران اربعین حسینی استان مازندران ، ماندگاری عاشورا را رازهای خلقت دانست و افزود : به طور یقین روح معنوی تجمع زائران اربعین حسینی در ترویج ارزش های دینی اثر گذار است.
یونسی خواستار بهره گیری از ظرفیت سخنرانان ، مداحان و مجریان بومی برای مراسم مذهبی در استان شد و گفت : تمامی دستگاههای اجرایی نیز در برگزاری تجمع عظیم اربعین حسینی مازندران همکاری جدی داشته باشند.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین مازندران هم در این نشست گفت که در این تجمع ضمن توزیع محصولات فرهنگی ، نکات آموزشی پیاده روی اربعین حسینی شامل آداب پیش از سفر ، هنگام سفر ، بعد از سفر ، نیازمندی های سفر ، احکام ضروری ، امنیت ، بهداشت و سلامت سفر برای شرکت کنندگان تشریح می شود.
حجت الاسلام یوسف یوسف پور گفت : مراسم پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت فرهنگی و دینی است و این اجتماع قدرتمند ، دوستداران اهل بیت را بیمه می کند.
پارسال حدود 30 هزار مشتاق زیارت عتبات عالیات از مازندران با شرکت در پیاده روی اربعین حسینی به کربلای معلی عزیمت کردند./ایرنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.029 seconds.