.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
مرکز نگهداری معلولان بابل یا استخر آب‌های آزاد
مدیرکل بهزیستی : آب‌گرفتگی سطحی بود / دوره‌های قبلی آب‌گرفتگی شدیدتری داشتیم + تصاویر آبگرفتگی سطحی !
شمال نیوز : آب‌گرفتگی مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل برای نخستین‌بار نیست و بارها تکرار شده است و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.....

شمال نیوز : آب‌گرفتگی مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل برای نخستین‌بار نیست و بارها تکرار شده است و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

به گزارش شمال نیوز ، آب‌گرفتگی موضوعی است که بر اثر بارش‌ها در مازندران شاهد آن هستیم که تقریباً برای مردم مازندران به امری عادی تبدیل شده است ولی از اینکه این موضوع دامن‌گیر معلولان شود موضوعی است نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

براساس گزارش‌ها مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل با توجه به مشکلات عدیده ساختمان فعلی مرکز نگهداری نوشیروانی و آب‌گرفتگی در زمان‌های بارندگی و عمر زیاد بنای ساختمان، بیش از 3 سال قبل نقشه ساختمان جدید مرکز نوشیروانی توسط مجرب‌ترین مهندسان طراح ساختمان بیمارستانی کشور طراحی، اقدام به دریافت پروانه ساخت ساختمان جدید و تمامی مجوزهای لازم از شهرداری، سازمان بهزیستی و سازمان استاندارد برای ساخت ساختمان جدید در چهار طبقه به متراژ 2 هزار و 800 مترمربع توسط هیأت مدیره قبلی انجام شد و خیران بزرگ نیز برای پشتیبانی به‌منظور احداث ساختمان اعلام آمادگی کرده بودند که حتی یک باب ساختمان مسکونی هم توسط یکی از خیران به این مرکز اهدا شد و همچنین در بهار سال 93 ساختمان جدید در شرف کلنگ‌زنی بود اما بنا به دلایلی جلوی احداث ساختمان جدید که سیر مراحل اداری تهیه نقشه و پروانه ساخت آن به تایید رسیده، گرفته شد.

 

 

همچنین مشکل دیگر بحث منحل کردن هیأت امنای این مرکز است که به‌جای آن سرپرست مستقر شد و در حال حاضر حدود 17 ماه است که این مرکز بدون داشتن هیأت مدیره قانونی و توسط نمایندگان بهزیستی استان و با جابه‌جایی سه مدیر اداره می‌شود و در صورتی‌که هیچ قدمی برای حل مشکلات آن برداشته نشده است.

بر اثر بارندگی شدید روز شنبه 24 مهرماه امسال آب‌های سطحی از ساعت 5 بعدازظهر وارد بخش نگهداری معلولان طبقه همکف و قسمت‌های اداری شد ولی اقدامات لازم برای هماهنگی با شهرداری و دیگر نهادهای امدادی برای رفع مشکل صورت نگرفت و خوشبختانه با اطلاع‌رسانی تعدادی از شهروندان، شهردار و فرماندار و برخی مسؤولان شهری در مرکز حضور پیدا کرده و اقدامات اولیه صورت گرفت که سؤال اینجاست اگر اتفاق ناگواری برای معلولان این مرکز می‌افتاد چه کسی پاسخگو بود؟

 

 

* مجموعه نوشیروانی بابل به‌زودی به هیأت مدیره جدید واگذار می‌شود

مدیرکل بهزیستی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: قرارداد هیأت مدیره قبلی مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل اردیبهشت‌ماه سال 94 با سازمان بهزیستی به اتمام رسیده و تمدید قرارداد منوط به تأیید مجدد در کمیسیونی در سطح استان است.

سید سعید آرام بیان کرد: بعد از گذشت سه سال هیأت مدیره قبلی کمیسیون استان به واسطه بازرسی‌هایی که سال قبل از طریق وزارت خانه صورت گرفته بود و ایرادات موجود و اینکه سازمان قصد داشت در این مرکز به‌صورت دختران و پسران اصلاحاتی انجام شود با تمدید قرارداد موافقت نشد.

وی با بیان اینکه طی این مدت سازمان بهزیستی به‌صورت دولتی مجموعه را مدیریت کرد، تصریح کرد: با توجه به وقف‌نامه مرحوم نوشیروانی هیأت مدیره جدیدی متشکل از پنج دستگاه دولتی دادگستری، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی بابل، اوقاف و آموزش و پرورش و از 6 نفر از افراد حقیقی در وقف‌نامه ذکر شده بود که هر 6 نفر فوت کردند و قرار شد اعضای حقوقی 6 نفر حقیقی را انتخاب کنند این افراد انتخاب شدند و مراحل قانونی در حال انجام است تا این مجموعه به هیأت مدیره جدید واگذار شود و در این مدت خود بهزیستی این مجموعه را مدیریت کرد.

 

 

مدیرکل بهزیستی مازندران در مورد مشکل آب‌گرفتگی مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل، گفت: آب‌گرفتگی این مجموعه نخستین‌بار نبوده، با توجه به اینکه مسیر اصلی خروجی آب شهرستان بابل از این مرکز عبور می‌کند، مرکز دچار آب‌گرفتگی می‌شود و در تمام این مدت فرماندار، شهردار، معاون توانبخشی و رئیس اداره در مرکز حضور داشتند بدون آنکه کوچک‌ترین اتفاقی بیفتد با همیاری مسؤولان شهری مسأله کنترل شد.

آرام یادآور شد: همانند تمامی آب‌گرفتگی‌هایی که در معابر رخ می‌دهد آب‌گرفتگی سطحی در این مرکز اتفاق افتاد که با حضور نیروها جلوی آن گرفته شد.

 

 

وی افزود: دوره‌های قبلی آب‌گرفتگی شدیدتری داشتیم و این دوره مختصر بود.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اعلام اینکه احداث ساختمان جدید برای این مرکز به بحث‌های اداری برمی‌گردد، افزود: به‌دلیل اینکه زمین برای سازمان بهزیستی با هرگونه فعالیتی انجام شود باید ساختمان به نام بهزیستی باشد خیری که اهدا کند هیچ مشکلی برای این کار وجود ندارد.

* آب‌گرفتگی مرکز نوشیروانی بابل نخستین‌بار نبوده و آخرین بار نیز نیست

معاون توانبخشی بهزیستی مازندران در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: 126 معلول خانم و آقا بالای 15 سال در مرکز نوشیروانی بابل نگهداری می‌شود.

 

 

وی به اتمام قرارداد هیأت مدیره قبلی اشاره کرد و افزود: خدمات ما برای معلولان هیچ فرقی نمی‌کند، با توجه به اینکه متولی معلولان سازمان بهزیستی است نظارت بر خدمات از طریق این سازمان صورت می‌گیرد.

معاون بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه اقدامات زیرنظر بهزیستی و خدمات به نحو احسن در حال انجام است، اضافه کرد: مشکل آب‌گرفتگی مرکز نگهداری معلولان نوشیروانی بابل نخستین بار نبوده و آخرین بار نیز نیست، باید تدابیری اندیشیده شود تا شاهد این مشکل نباشیم.

به گزارش فارس، خانواده‌های معلولان به‌دلیل اینکه از توان نگهداری از معلولان را نداشتند این افراد به مراکز نگهداری می‌سپارند از اینکه در مراکزی از این قبیل شاهد مشکلات اینچنینی باشیم واقعاً نگران‌کننده است و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات اقدام شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

کارمند 1 آبان 1395
اصلا این آقای آرام همیشه آرام است . تحرک لازم را ندارد . اصلا کل اداره کل آرام است . اما باید بداند آرام بودن با بی خیالی فرق دارد . گناه دارند این معلولان بی گناه
ساروی 1 آبان 1395
عجب آب گرفتگی سطحی است . راهرو و اتاق ها را آب برد . پس دفعات قبلی چطور بود .
نا شناس 1 آبان 1395
این مدیر همین امروز بایستی تعویض بشه
علی 1 آبان 1395
چقدر هم سطحی است !!!! ان شالله خانه و دفتر کارت را همینطور سطحی سطحی آب ببرد تا بک مقدار دل رحم بشی . ان شالله تعالی
پاسخ ها به این نظر
دلسوز 1 آبان 1395
چرا به اون نفرین می کنی ؟ ان شالله خانه و دفتر استاندار رو آب ببره که همچین مدیران ضعیفی رو منصوب کرده به حق امام هشتم
بابلی 1 آبان 1395
آمین یا رب العالمین برای هر دو
درد آشنای مازنی 1 آبان 1395
سلام..دکتر محسنی عزیز کجایی ؟؟؟؟؟؟؟
دقیقا کجایی؟؟؟؟؟
بی نام 1 آبان 1395
الهی تمام مدیران بی خرد و ضعیف و بی سواد از روی زمین محو بشوند بحق خون به ناحق ریخته امام حسین (ع)
محمد 30 مهر 1395
از بزرگترین سد ساری بیشتر آب داره.
علی 30 مهر 1395
آقای محسنی عکسها را ندیدی .باور واقعیتهای بهزیستی مازندران وخیمتر ازاینهاست بجنب تا دیر نشده . راستی میدونی اهالی بهزیستی مازندران چی میگن ،میگن که اقای ارام وقریشی ومنفرد و................... خدابخشی همه جاگفتند که اقای محسنی را ماحفظش کردیم چون این دوره رد صلاحیت میشد ونیز بخاطر امضاء ..........................درمجلس ،گفتیم فعلا بیا بهزیستی ونماینده نشی بهتره.
مهدي از بابل 30 مهر 1395
نحوه ی برخورد با معلولین:
پيامبر اعظم(ص) بر گروهي كه جمع شده بودند، گذشت. فرمود: براي چه جمع شده ايد؟ گفتند: اي رسول خدا! اين شخص مجنون شده و افتاده است. براي همين دورش جمع شديم.
پيامبر اعظم(ص) فرمود: «او مجنون و ديوانه نيست، او مريض و مبتلا است. آيا به شما خبر بدهم كه مجنون واقعي كيست؟
گفتند: آري
فرمود: «مجنون كسي است كه در راه رفتن، خودنمايي و تكبر كند، و هي به طرف راست و چپ نگاه كند، و شانه هاي خود را حركت دهد، از خدا بهشت طلب كند درحالي كه گناه مي كند، از شرش كسي ايمن نيست و به خيرش كسي اميدوار نيست.
حضرت علی(ع
ای مالک اشتر تو را به عنوان مدیر ارشد جامعه هشدار میدهم درباره طبقه زمین گیران و معلولین، پس برای خدا پاسدار حقی باش که خداوند برای این جامعه معین فرموده است. بخشی از بیت المال و بخشی از غلّه های زمین های غنیمتی اسلام را در هر شهری به معلولین و محرومین اختصاص ده. همواره به فکر مشکلات آنان باش و از آنان روی برمگردان.نهج البلاغه، عهدنامه مالک اشتر، فراز هفتم.
ابتدا سخن و درد دلم را با رئيس بهزيستي کشور باز ميکنم و از او فقط يک سوال دارم که آيا شما از اين وضعيت بوجود آمده در بابل اطلاع داريد ،اگر داريد چه کاري انجام داديد و اگر نداريد که عذري بدتر از گناه است.
آقاي محسني با توجه به حديثي از پيامبر اکرم ص که در ابتداي عرايضم آوردم ،نشان دادم که بيمار و مجنون واقعي ماها هستيم که با آن کارهايي که انجام ميدهيم و در قبال تعدادي از عزيزاني که همين ماها آنها را مجنون و معلول ميخوانيم.
در قسمت بعدي عرايضم باز به استناد از فرمايشات مولي الموحدين به مالک اشتر در خصوص اختصاص دادن قسمتي از درآمد به معلولين،آقا محسني آيا اينطور هست ،آيا در مجموعه شما چنين اتفاقي مي افتد ، تا جايي که بنده از اوضاع و احوال خانواده هاي تحت حمايت بهزيستي هستن مطلع هستم اينچنين نيست و کما اينکه خود اين خانواده هم اين را تاييد مي کنن. بله هزينه هاي زيادي صرف مي شود در بهزيستي ،نه براي مددجويان بهزيستي بلکه براي مديران اين مجموعه که دستورات شان درباره خريد ميز و صندلي و برگزاري مراسمات و حيف و ميل هايي که در اين سازمان انجام ميشه.
در پايان آقاي محسني حداقل و کمترين کاري که شما مي بايست پس از مطلع شدن از اين اتفاق ناگوار در بابل انجام ميداديد غزل مدير بهزيستي بابل و حتي مدير کل بهزيستي استان ،که متاسفانه شما اين کار نکرديد و بابت اين موضوع بايد پاسخگو باشيد محضر اين عزيزان و خانواده هاي محترمشان چه در اين دنيا و چه درآن دنيا.
شهروند دردنمد 1 آبان 1395
سلام بر برادر رمدانی عزیز؛ متاسفانه هر از چند گاهی شاهد اینگون حوادث هستیم اما کجاست چشم بینا و گوش شنوا. متاسفانه آقای آرام از این حجم آبگرفتگی به عنوان سطحی یاد می کند. اگر آقای آرام به جای مجوز دادن به مراکز نگهداری شبانه روزی غیر دولتی با همکاری ...... بازنشسته خود، درصدد جذب مشارکتهای مردمی و بودجه های دولتی بود امروز شاهد حوادثی اینچنین در سطح شهرستان بابل نبودیم. تاسیس مرکز نوشیروانی برای سالهای پیش می باشد. اگر هر ساله چند آجر روی هم می ذاشتن امروز شاید بهترین و شیک ترین مرکز نگهداری معلولین شبانه روزی را در سطح استان و شهرستان شاهد بودیم. متاسفانه به دلیل سوء مدیریت و ....... در انتصاب مدیرکل بهزیستی استان با همکاری یکی از نمایندگان سابق مجلس، امروز شاهد اینچنین حوادث تلخی برای جامعه معلولین استان و شهرستان هستیم. انشاالله روزی شاهد بیداری وجدانهایی باشیم( تا با عزل این مدیرکل بی کفایت که کل اداره کل را به ................. تبدیل کرده که کسی جرات اعتراض ندارد) تا دستانی دلسوز مرهمی باشد بر زخم هایی که به این زودی التیام نخواهد یافت.
عاشق مرام نوشیروانی 1 آبان 1395
واقعیت قضیه آن است نوشیروانی این مکان را برای یتیمان وقف کرده با مدیریت مرد بزرگی به نام رستگار که خدا رحمتش کنه که آن یتیمان هر کدام به جایی رسیدند که مایه سر بلندی کشور شدند ولی بعدا عده ای بدون توجه به وقف آن را به معلولان تبدیل کردند که راحت هر بلایی به سر آن بیاورند
و هیچ نظارت دقیقی در مقابل سیل کمکهای مردمی از جمله بازسازی آن ندارند.به خدا قسم آنرا به خانواده نوشیروانی واگذار کنند به بهترین وجهی آنرا بازسازی میکنند.من اطلاع دقیق دارم.به شرط آنکه مسولان بهزیستی استان هیچ دخالتی نکنند.
نا شناس 1 آبان 1395
اینجاست که باید گفت خدا آقای حسین نوشیروانی بزرگ رو بیامرزه که کاری کرد کارستون که بعد از اون مردمان نه تنها نتونستند مثل اون کار کنن بلکه حتی نتونستن از کارهای بزرگی که انجام داده بود محافظت کنن. روحت شاد ای بزرگ مرد
حسن 2 آبان 1395
باسلام
بگذارید شایستگان خدمت کنند. سخنان رئیس جمهور محبوب ما
مشکل رفع آب گرفتگی ساختمان معلولان نوشیروانی در برجام نیامده بود که!
نا شناس 1 آبان 1395
آقای ارام مدیر خود رای،شما که نزدیک به بیش از 12 سال در بهزیستی مدیر هستی تازه متوجه شدی در بزرگترین مرکز نگهداری بهترین بندگان خدا یعنی مرکز نوشیروانی بابل مشکل اب گرفتگی دارد ،متاسفم برات چون پول ها جای دیگری هزینه میشود.
بشناس 1 آبان 1395
احسن بر فرماندار دولت تدبیر و امید در بابل ،خدا بهت سلامتی بده که حداقل از نزدیک به این فرزندان معلول در روز بارندگی سرکشی کردید. با تشکر
نکایی ریکا 2 آبان 1395
با گذاشتن چند پمپ فشارقوی ولوله کشی به بیرون مرکز می توان ازاین اتفاقات چند ساله وتااحداث ساختمان جدید جلوگیری کرد

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.102 seconds.