.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تغییر نام به فاطمه بدون تشریفات قانونی

 شمال نیوز: معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: هر کدام از بانوان که تمایل دارند نام خود را به فاطمه یا زهرا تغییر دهند از امروز تا 13 رجب این تغییر نام بدون هیچگونه تشریفات قانونی برای آنها انجام خواهد شد.

محسن کرمی معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: استان های قم، خراسان جنوبی و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین القاب حضرت فاطمه را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند.

وی همچنین اعلام کرد:  تاکنون 12 میلیون و 100 هزار نام از القاب حضرت فاطمه زهرا (س) در کشور ثبت شده که از این تعداد 4میلیون و 200 هزار فاطمه، دو میلیون و 900 هزار زهرا و مابقی سایر القاب حضرت فاطمه (س) است.

معاون سازمان ثبت احوال خاطرنشان کرد: هم اکنون نام شش میلیون و 600 هزار نفر به عنوان سادات در کشور به ثبت رسیده است که استان مازندران با 620 هزار نفر، یزد با 200 هزار و کهگیلویه و بویراحمد با 110 هزار نفر بیشترین آمار سادات را به خود اختصاص می دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: با همکاری برخی نهادها، شیوه نامه سادات در ثبت احوال تهیه و دبیرخانه ای نیز در 31 استان کشور راه اندازی شده است تا در سالروز میلاد حضرت زهرا (س)، مراسم تجلیل و بزرگداشت سادات را برگزار کنند.

کرمی همچنین راه اندازی گنجینه اسناد مشاهیر، مفاخر و شهدا در سطح کشور با تهیه دو هزار سند، صدور شناسنامه برای شهدا و اهدای آن به خانواده هایشان در مراسم مختلف و برگزاری همایش مهندسی نام گزینی در کشور را از جمله فعالیت های فرهنگی ثبت احوال کشور ذکر کرد.

وی یادآور شد: کشور ما 250 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است و در مناسبت های مختلف شناسنامه شهدا برای آنها صادر خواهد شد.

معاون ثبت احوال تصریح کرد: ما در صدد هستیم تا نام های قدسی، اسلامی و ایرانی را در کشور بین خانواده ها ترویج دهیم تا از انتخاب نام های نامناسب جلوگیری شود.

 بیش از 6میلیون و 415 هزار سادات در سطح کشور

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشورهمچنین  از وجود 6.415.493 سادات در کشور خبر داد.

کرمی با بیان اینکه 6.415.493 سادات در کشور وجود دارد گفت: استان مازندران بالاترین جمعیت سادات نسبت به جمعیت استان را دارد.

وی گفت: استان مازندران 616.078 سادات، استان یزد با 197.082 سادات و استان کهگیلویه و بویراحمد با 105.974 نفر سادات رتبه‌های اول تا سوم به لحاظ بالاترین جمعیت سادات نسبت به جمعیت استان را دارند.

وی همچنین از تشکیل دبیرخانه همایش سادات در سطح کشور برای برگزاری این جشن خبر داد و افزود: این جشن با همکاری ثبت احوال، سازمان اوقاف و امور خیریه، حرم حضرت فاطمه معصومه (س) و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود.

مخاطبان محترم گروه اجتماعی مشرق می توانند اخبار، مقالات و تصاویر اجتماعی خود را به آدرس shoma@mashreghnews.irارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه مشرق منتشر شود. در ضمن گروه اجتماعی مشرق در صدد است با پیگیری مشکلات ارسالی شما از طریق کارشناسان و مشاوران مجرب پاسخی برای ابهامات مخاطبان عزیز بیابد. /250مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی