.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

نصب نمادین ضریح امام رضا (ع) در ساری+عکس

شمال نیوز: می گویند او غریب الغرباست ؛ اما من می گویم او غریب نیست چراکه درکشوری است که مردمانش عاشق اویند و کنار اویند. رضا غریب نیست، در این سرزمین او به همه نزدیک است به نزدیکی چند دقیقه قدم زدن تا رسیدن به ضریحش.

چندروزیست در یکی از میدان های اصلی شهر ساری، ابتکاری از سوی شهرداری در آستانه فرا رسیدن میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی بن موسی الرضا انجام شده است که با گذشت چند روز همچنان مورد توجه ساروی هاست.

اینبار المانی از ضریح مقدس علی بن موسی، به زیبایی خاصی توجه نه تنها ساروی ها بلکه مسافرانی که در راه عزیمت به مشهدالرضا از میدان شهداء ساری عبور میکنند را به خود جلب کرده است.

روز گذشته پیرمردی را دیدم که در میان شلوغی شهر به این ضریح پناه برده بود و با حضرت حرف می زد.

چند روز قبل تر نیز خانمی از فرزندش در جوار ضریح عکس یادگاری می گرفت.

این ها نشانه عشق است. عشق به رضا؛ اینها اعتقاد و ایمان قلبی مردمی ست که از پیچ و خم زندگی به ستوه آمده و به این ضریح نمادین پناه برده اند و حرف دل را به ضریح می زنند و برسر قبری گریه می کنند که جنازه ای درونش نیست. عمق اعتقاد به اندازه ایست که برخی نذری هایشان را هم به داخلش انداخته اند.

این اتفاق در حالیست که چند روز قبل هم به مناسبت هفته حج المانی از کعبه درهمین میدان قرار داده شده بود. در تاکسی نشسته بودم که راننده تاکسی می گفت میدانم که به این زودی ها توان رفتن به خانه خدا را ندارم اما می خواهم در کنار این کعبه عکس یادگاری بگیرم که حداقل یک عکس از خودم کنار کعبه داشته باشم.

همه میدانیم میزبان خوبی نبودیم اما با گردش روزگار حال او میزبان ماست؛
الهی به وجود نازنین صاحب الزمان، حالا که غریبه‌ها به آستان كرم او چشم دوخته‌اند و به دستان پر مهرش توسل كرده‌اند، این دستان را ناامید برمگردان...
یا معین الضعفا.

گزارش از: سیده سعیده فلاح


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 3000592323
 
نظرات خوانندگان :

نا شناس 27 شهريور 1392
0
0
پاسخ
آقاي عبوري عزيز واقعا جاي تأسف دارد شما ديگه چرا؟
واقعا مردم را چي فرض كردي؟
آقاي رمداني لطفا به شهردار بگوييد دوره عوام فريبي تمام شده بجاي اين هزينه هاي بيخود به فكر كارهاي معوقه و الزامي شهر بپردازند و سعي نكنند به شعور مردم توهين كنند ..
نا شناس 27 شهريور 1392
0
0
پاسخ
ملت وقتي گرسنه باشند آويزان هر چيزي مي شوند شهردار جان اين فقر است كه ملت دخيل مي بندند بجاي اين كارها به شهرداري و مسائل آن رسيدگي كن
محمدی 27 شهريور 1392
0
0
پاسخ
در این دنیای وانفسا و هجمه بالای تبلیغات علیه اعتقادات حقه شیعه ، به نظر می رسد این روش و منش ، موجب افزایش سوء استفاده دشمنان و اتهام به خرافه را افزایش می دهد .
عبدالله 27 شهريور 1392
0
0
پاسخ
باید مواظب بود سودجویان وا