.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
راه جلوگيري از بوي بد دهان در ماه رمضان
راه جلوگيري از بوي بد دهان در ماه رمضان

استفاده مستمر از دهان شويه‌ها و نخ دندان و بررسي وضعيت سلامتي دندان‌ها و لثه و بيماري‌هايي که باعث کاهش بزاق دهان و در نتيجه بوي بد آن مي‌شوند، در پيشگيري از به وجود آمدن بوي بد دهان بسيار موثر است.

دکتر داريوش نظري دندانپزشک گفت: التهاب لثه، استفاده از غذاهاي گوگرد دار مثل سير و پياز، باقيمانده غذاها بين پرکردگي دندان يا بافت، از بين رفتن و شکسته شدن دندان، جمع شدن يا باقيماندن غذا در قسمت عقب زبان و عدم توجه به پاکيزگي و شست و شوي درست آن و مصرف دخانيات از مهمترين عوامل بوي بد دهان در تمام طول سال و به خصوص در ماه رمضان است.

وي گفت: افرادي که دندانهاي مصنوعي را جايگزين دندانهاي طبيعي کرده‌اند، متاسفانه در اثر سهل انگاري و عدم شست و شوي مناسب دندانها و نگهداري نکردن آنها در آب به هنگام شب از بوي بد دهان در طول روز شکايت دارند.

اين دندانپزشک، با بيان اينکه خشکي دهان در برخي افراد، بوي بد دهان را به دنبال دارد، افزود: با خشکي دهان و کم شدن ترشحات بزاق در اثر مصرف ناکافي آب و مايعات در سحر، بوي بد دهان در فرد احساس مي‌شود.

وي بيماري قند را يکي از عمده بيماري‌هايي دانست که ميزان ترشح بزاق دهان را کم کرده و سوزش و خشکي زبان و دهان را در فرد ايجاد مي‌کند.

دكتر نظري، پوسيدگي دندانها را نيز در به وجود آمدن بوي بد دهان موثر دانست و گفت: با پاک نگه داشتن دندان‌ها به وسيله دهان شويه‌ها و نخ دندان بعد از صرف افطار و سحر مي‌توان اين علت را از بين برد.

اين دندانپزشک از ديگر علل ايجاد بوي بد دهان در افراد را بيماري‌هاي سينوزيت، گوش، عفونت گوش مياني، دستگاه تنفسي و عفونت شش‌ها يا دستگاه گوارش برشمرد و به افراد روزه داري که مبتلا به اين بيماريها هستند و در طول روز بوي بد دهانشان را احساس مي‌کنند توصيه کرد؛ براي رفع خشکي دهان و بوي بد آن در طول روز چندين بار دهانشان را با آب بشويند تا اين مشکل برطرف شود. درغيراين صورت به دندانپزشک مراجعه کرده و براي افزايش ميزان بزاق و از بين بردن خشکي دهان و نهايتا بوي بد دهانشان دارو دريافت کنند. /ایسنا


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.027 seconds.