.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
آغاز طرح ضربتي حفاظت از عرصه‌هاي جنگلي در مازندران

مديركل منابع طبيعي مازندران منطقه ساري از آغاز اجراي طرح ضربتي حفاظت از عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي در استان خبر داد و گفت: هدف از اجراي اين طرح تشديد كمربند حفاظتي از عرصه‌هاي منابع طبيعي است.

به گزارش شمال نیوز ،حسين عليپور روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا در ساري گفت: حفاظت ازعرصه هاي جنگلي و مرتعي و حوزه‌هاي آبخيز در اولويت كاري اين اداره كل قرار دارد و به همين منظور با همكاري محاكم قضايي و نيروي انتظامي با سودجويان غير قانوني به شدت برخورد مي‌شود.

وي مشاركت مردم و سازمان‌هاي دولتي و غير دولتي در حفاظت و احياي منابع طبيعي را يك ضرورت دانست و اظهارداشت : بر اساس فرمايش مقام معظم رهبري حفاظت از انفال يك وظيفه همگاني است كه در همين راستا با مشاركت سازمان بسيج سازندگي و سپاه طرح ضربتي حفاظت از عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي در حوزه استحفاظي اين اداره كل آغاز شده است.

مديركل منابع طبيعي مازندران منطقه ساري بيان داشت : دراين طرح تعداد ‪ ۳۰۰‬نفر از نيروهاي بسيجي به مدت ‪ ۶۰‬روز در واحدهاي مختلف منابع طبيعي به كارگيري شدند.

"عليپور" اضافه كرد:اين افراد با همكاري نيروهاي بخش حفاظت اين اداره كل براي جلوگيري از تجاوز به اراضي ملي ، حمل محمولات جنگلي قاچاق و غير مجاز و مهار آتش سوزي احتمالي جنگل فعاليت مي‌كنند.

مديركل منابع طبيعي مازندران منطقه ساري گفت : اين طرح در سالهاي ‪ ۸۵‬و ‪ ۸۶‬نيز در حوزه استحفاظي اين اداره كل اجرا شد كه بسيار مثبت و تاثيرگذار بود.

وي از عموم مردم خواست هرگونه تخلف در اراضي جنگلي و مرتعي و حوزه‌هاي آبخيز را از طريق تلفن شماره ‪ ۰۹۶۹۶‬به ستاد امداد جنگل و مرتع كه به صورت شبانه روزي در منطقه حضور دارند اطلاع دهند.

‪ ۶۴۸‬هزار هكتار جنگل و ‪ ۹۰۸‬هزار هكتار مرتع از گلوگاه بهشهر تا علمده نور تحت حوزه استحفاظتي اداره كل منابع طبيعي مازندران منطقه ساري قرار دارد.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی