.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
نامه‌ مجلس به قوه‌قضائیه درباره نیکزاد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه سرپرستی نیکزاد بر وزارت ارتباطات غیرقانونی است، تاکید کرد: بعد از پایان مهلت قانونی هر گونه دخل و تصرف نیکزاد در امور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرقانونی و قابل پیگیری در دستگاه‌‌های نظارتی و قضایی است.
به گزارش شمال نیوز، حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خانه ملت، درباره ابلاغ قانون منع ادغام وزارتخانه از سوی رئیس مجلس و وضعیت سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: از روزی که نامه ابلاغ شد، رئیس جمهور یک هفته مهلت برای تغییر سرپرستی این وزارتخانه فرصت دارد بعد از آن هر گونه دخل و تصرف نیکزاد در امور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرقانونی و قابل پیگیری در دستگاه‌‌های نظارتی و قضایی است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، افزود: اکنون با توجه به پایان مهلت یک هفته‌ای برای تغییر سرپرست وزارت ارتباطات، دیگر سرپرستی نیکزاد بر این وزارتخانه غیرقانونی است.

نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: رونوشت این نامه به دستگاه‌های نظارتی و قضایی مانند دیوان محاسبات و دیوان عدالت اداری هم فرستاده شده است و پس از این اگر هر اقدامی نیکزاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام دهد غیر قانونی بوده و بر اساس زمان‌بندی این دخل و تصرف‌ها پیگیری می‌شود.

بررسی طرح مجازات مجری و دستوردهنده اقدام غیرقانونی در مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس نهم تصریح کرد:‌ وظیفه عمل به این ابلاغ با رئیس جمهور است و بر این اساس نمایندگان مجلس طرحی را با فوریت امضا کرده‌اند که در جلسات این هفته مجلس مطرح می‌شود که اگر قانونی تصویب شود و دولت اجرا نکند، شخصی که دستور داده و شخصی که دستور را اجرا کرده هردو مقصر هستند و طبق قانون مجازات‌هایی برای آنها درنظر گرفته می‌شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس روز گذشته به جای رئیس‌جمهور، قانون منع هرگونه ادغام و انحلال وزارتخانه‌های موجود و انتزاع و جابه‌جایی و انحلال مؤسسات و سازمان‌ها را برای اجرا ابلاغ کرد.

در تبصره دو این قانون آمده است: سرپرستی وزارتخانه‌ فاقد وزیر توسط وزیر دیگر ممنوع است. این حکم در مورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مجری است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی