.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

نظر احمدی نژاد در مورد مرگ قذافی

رييس جمهور با بيان اينكه تمام دولت هاي كودتايي و ديكتاتوري جهان همواره مورد حمايت آمريكا و متحدين آن قرار داشته اند ،تصريح كرد: هر ملت و كشوري كه با سياست هاي آمريكا در دنيا مخالف باشد به تروريسم، داشتن بمب اتم ، ضديت با حقوق بشر و ديكتاتوري متهم مي شود و اين از جمله سياست هاي اشتباه دولت آمريكا در بر خورد با ملت هاست كه ادامه اين سياست ها موجب سقوط امپراطوري آمريكا شده و به ضرر مردم اين کشور است.

حضور يا عدم حضور نيروهاي آمريكايي هيچ تاثيري در روابط تاريخي ايران و عراق ندارد

به گزارش شمال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری دكتر محمود احمدي نژاد در مصاحبه زنده با شبكه تلويزيوني سي.ان.ان آمريكا درباره اظهارات آقاي اوباما كه از خروج نيروهاي آمريكايي از عراق خبر داده است، در پاسخ به اين سوال كه آيا به دنبال اين اقدام، ايران به دنبال آموزش ارتش عراق خواهد بود؟ تصريح كرد: اين اقدام بسيار خوبي است و بايد زودتر از اين انجام مي شد، چنانچه اگر 8-7 سال قبل صورت مي گرفت ديگر اين تعداد از مردم عراق و حتي نيروهاي آمريكايي كشته نمي شدند البته دولت و ملت عراق هم هيچ گاه حضور نيروهاي آمريكايي را در اين كشور نپذيرفتند و دولت آمريكا مجبور به خروج نيروهايش از اين كشور شده است.

رييس جمهور خاطر نشان كرد: دولت عراق دولتي مستقل است و مقامات اين كشور تصميم خواهند گرفت كه نيروهاي نظامي خود را چگونه آموزش دهند.

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به اين سوال كه آيا با خروج نيروهاي آمريكايي حضور ايران در عراق پررنگ تر خواهد شد؟ تصريح كرد: ايران و عراق همواره رابطه اي ويژه و تاريخي با يكديگر داشته اند و ميان دو ملت به لحاظ تمدني و تاريخي روابط فرهنگي و اعتقادي گسترده و در هم تنيده اي وجود دارد؛ لذا حضور يا عدم حضور نيروهاي آمريكايي هيچ تاثيري در روابط ويژه و تاريخي دو كشور ندارد.
رييس جمهور با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران با دولت ، مجلس و همه احزاب و گروه هاي عراقي رابطه صميمي و دوستانه اي دارد روابط موجود ميان مردم دو كشور را بسيار گسترده و عميق دانست و گفت: وجود بخش زيادي از زيارتگاه هاي مردم در عراق و ارتباط علما و مراجع ديني دو كشور روابط ايران و عراق را مستحكم تر كرده است به گونه اي كه در دنيا كمتر كشورهايي از چنين روابطي برخوردار مي باشند حتي جنگي كه صدام با حمايت غربي ها عليه ايران به راه انداخت نتوانست در روابط دو كشور خللي ايجاد كند.

دخالت ناتو عامل تشديد درگيري ها در ليبي

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره كشته شدن معمر قذافي رييس جمهور ليبي، گفت: معتقديم در همه جا بايد اراده ملت ها حاكم باشد چرا كه عدالت ، آزادي و احترام حق همه ملت هاست؛ البته از اينكه مردم يا هر فردي كشته مي شود خوشحال كننده نيست و اي كاش همه به عدالت و احترام به حقوق ملت ها تن مي دادند.

رييس جمهور با بيان اينكه اوايل شروع مخالفت هاي مردمي با دولت در ليبي به آنها توصيه كرديم كه به جاي درگيري، راه گفت و گو و تفاهم را در پيش بگيرند اما توجهي به اين توصيه نشد، خاطر نشان كرد: البته دخالت ناتو هم در تشديد درگيري ها بسيار موثر بود در حالي كه به جاي دخالت نظامي مي توانست، كمك كند تا مسائل با تفاهم و گفت و گو، سريعتر حل و فصل شود ، اما ولع ناتو و برخي دولتهاي غربي براي تسلط بر منابع و نفت ليبي باعث شد تا شرايط در اين كشور دشوارتر شود.

دولت هاي اروپايي از اعمال فشار و تحريك در سوريه خودداري كنند

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره اوضاع سوريه و عكس العمل ايران نسبت به آن با توجه به واكنش هاي اخير تركيه اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران نسبت به همه كشورهاي دنيا از سياست مستقل ، مشخص و ثابتي برخوردار است. ايران خواهان عدالت ، آزادي ، احترام و حق حاكميت ملي براي همه ملت ها حتي مردم اروپا و آمريكا است .

رييس جمهور با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران درگيري و كشتار را در همه جاي دنيا محكوم كرده و معتقد است دولت ها و ملت ها مي توانند تمام مسائل خود را با تفاهم و گفت و گو حل و فصل نمايند گفت: نبايد ناتو و هيچ كس ديگري هم از بيرون در امور داخلي كشورها دخالت كنند. به همه دولت ها و ملت ها توصيه مي كنيم كه با احترام و تفاهم مسائل خود را حل و فصل كنند و در مقابل هم بعضي كشورهاي منطقه نبايد به اين كشور اسلحه بفرستند و دولت هاي اروپايي نيز بايد از اعمال فشار و تحريك خودداري كنند.

دكتر احمدي نژاد گفت : ايران تلاش دارد بين دولت و معترضين سوريه تفاهم و گفت و گو ايجاد كرده و آنها را به تلاش براي تفاهم تشويق كند اما شرط تفاهم اين است كه هيچ كس در امور سوريه دخالت نكند.

دولت آمريكا به مطالبات مردم خود توجه كند

رييس جمهور با اشاره به برخورد آمريكا با معترضين خاطر نشان كرد: دولت آمريكا به جاي دستگيري و فشار بر مخالفين خود بايد به مطالبات آنان توجه كند؛ چرا كه مردم آمريكا هم حق دارند آزادانه مطالبات و نيازهاي خود را مطرح كنند و دولت ها بايد در قبال خواسته هاي مردم خود پاسخگو باشند و در خصوص امنيت و حقوق مردم احساس مسئوليت كنند.
رييس جمهور در پاسخ به سوالي درباره ادعاي اخير آمريكا مبني بر تلاش ايران براي ترور سفير عربستان در آمريكا اظهار داشت : اين موضوع را بايد به طور ريشه اي مورد بررسي قرار داد ؛ ادعاهاي دولت آمريكا عليه ملت ايران 32 سال ادامه داشته و موضوع جديدي نيست و در هر مقطعي از بهانه هاي مختلفي براي اعمال فشار بر ملت ايران استفاده كرده است.

تقابل ملت ايران با دولت آمريكا تقابل نظامي و سياسي نيست
هيچ دليل منطقي براي ادعاي اخير آمريکا عليه ايران وجود ندارد

دكتر احمدي نژاد اظهار داشت : ايران تنها كشور منطقه بود كه آزاد و مستقل شد و دموكراسي را برقرار كرد امام راحل هم در اوايل پيروزي انقلاب اسلامي اعلام كردند كه جمهوري اسلامي با همه كشورهاي دنيا غير از رژيم صهيونيستي دوست است و حتي اقدامات زشت دولت آمريكا در دوران شاه را نيز ناديده گرفتند، اما دولت آمريكا صدام را عليه ملت ايران تحريك كرد و زماني كه جنگ 8 ساله تمام شد آنها به اعمال فشارهاي سياسي و تحريم با طرح بهانه هايي مانند نقض حقوق بشر، تروريسم و بهانه تراشي در موضوع هسته اي روي آوردند و امروز هم اين ادعاي اخير را مطرح مي كنند در حالي كه هيچ دليل منطقي وجود ندارد كه ايران بخواهد سفير كشور برادر خود را ترور كند.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه ملت ايران در حال پايه ريزي گفتمان عدالت و انسانيت در جهان است ، اظهار داشت : مواجهه ما با انديشه حاكم در آمريكا نيز گفتمان انساني است و اصولا تقابل ملت ايران با دولت آمريكا تقابل نظامي و سياسي نيست بلكه تقابل انساني است و زماني كه اعلام مي كنيم به نفع آقاي اوباما و آمريكا است كه از منطقه خاورميانه خارج شوند آن را يك توصيه دوستانه و دلسوزانه و به نفع آمريكا مي دانيم.

رييس جمهور تصريح كرد : ايران و عربستان دو كشور برادر هستند و نمي توانند با هم درگير باشند و نبايد به ادعاهايي كه دولت آمريكا همواره عليه ايران داشته است، توجه كرد .

دكتر احمدي نژاد ضرورت ريشه يابي انگيزه دولت آمريكا براي طرح ادعاهاي دروغين عليه ملت ايران را مورد تاكيد قرار داد و گفت : درباره انگيزه آمريكا در خصوص ادعاي اخير فرضيات مختلفي مطرح است عده اي معتقدند دولت آمريكا با اين اقدام خود قصد دارد بر مسائل داخلي آمريكا سرپوش گذاشته و با القاي اينكه امنيت ملي آمريكا به خطر افتاده اعتراضات داخلي كشور خود را بپوشاند؛ از سويي ديگر نيز عده اي معتقدند طرح اين ادعا عليه ايران ، ادامه فشار بر ايران به منظور نجات رژيم صهيونيستي مي باشد .

مشكلات موجود ميان كشورهاي منطقه و ايران و عربستان به خاطر دخالت غربي ها ايجاد شده است

رييس جمهور در پاسخ به سوالي درباره واكنش ايران در قبال موضع عربستان نسبت به ادعاي آمريكا گفت : معتقديم مواضع و مشكلات موجود تحميلي و تحت فشار و دخالت غربي ها مي باشد و اگر اين فشارها نباشد هيچ مشكلي بين كشورها بويژه ايران و عربستان وجود ندارد، همانطوري كه سالانه يك ميليون نفر از مردم ايران به عربستان سفر مي كنند و دو ملت از روابط صميمي و خوبي برخوردار هستند.

وي افزود: بعضي مشكلات موجود ميان كشورهاي منطقه و ايران و عربستان به خاطر دخالت غربي ها ايجاد شده است؛ همان طوري كه پيش از اين اينگونه مشكلات را بين ايران و مصر بوجود آوردند در حالي كه مشكل خاصي بين دو كشور نبود منتهي غربي ها براي تسلط بر منطقه تلاش مي كنند اختلاف و درگيري ايجاد كنند .

دكتر احمدي نژاد اظهار داشت: اگر بين كشورهاي منطقه اختلافي نباشد دليلي براي وجود پايگاه هاي نظامي آمريكا در منطقه وجود نداشته و اين كشورها نمي توانند ميلياردها دلار سلاح خود را به دولت هاي منطقه به فروش برسانند.

ايران هيچ گاه با استناد به ويکي ليکس سياست هاي خود را با دولت هاي منطقه تنظيم نمي كند

رييس جمهور در پاسخ به سوالي درباره موضع ايران در خصوص گزارش ويكي ليكس كه در آن پادشاه عربستان خواستار مقابله جدي با ايران در موضوع هسته اي شده بود، گفت : ايران اطلاعاتي كه تحت عنوان ويكي ليكس منتشر مي شود را اقدامي برنامه ريزي شده مي داند و هيچ گاه با استناد به چنين اطلاعاتي سياست هاي خود را با دولت هاي منطقه تنظيم نمي كند، بلكه ما روابط و سياست هاي خود را بر اساس منابع موثق و حقايق موجود در روابط ميان دولت ها و ملت ها برنامه ريزي مي كنيم.

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران غير از رژيم صهيونيستي كه آن را به خاطر اقدامات ضد انساني ، نامشروع داشته و به رسميت نمي شناسد با هيچ يك از دولت ها و ملت هاي دنيا حتي مردم آمريكا مشكلي ندارد، گفت: مشكل موجود با دولت آمريكا هم يك موضوع يك طرفه و از جانب اين دولت مي باشد اگر دولت آمريكا واقعاً به قرارداد الجزاير كه در ماده 1 آن آمده است كه آمريكا از هر گونه اقدام، عليه ايران خودداري كند پايبند بود امروز هيچ مشكلي وجود نداشت؛ اما متاسفانه دولت آمريكا اين تعهد را به صورت يكجانبه نقض كرده است.

رييس جمهور با بيان اينكه ايران كشوري تاريخي ، بسيار وسيع و گسترده است كه صدها سال با صلح و آرامش با همه ملت ها زندگي كرده است ، تصريح كرد : دولت آمريكا و متحدانش همواره به طور يك جانبه با ملت ايران دشمني كردند كه دليل اصلي آن وجود پايگاه هاي آمريكايي در منطقه و انعقاد ميلياردها دلار قرارداد تسليحاتي با بعضي دولت هاي منطقه است چرا كه بدون ايجاد اختلاف و تهديد مصنوعي نمي تواند تسليحات نظامي خود را به فروش برساند لذا با توجه به اين شرايط به همه كشورهاي منطقه توصيه مي كنيم تحت تاثير دولت آمريكا و متحدينش قرار نگيرند .

ردپاي آمريكا و متحدينش در جنگ ها و اختلافات دنيا

دكتر احمدي نژاد با اشاره به اينكه هزينه هايي كه دولت آمريكا براي نگهداري پايگاه هاي نظامي خود در دنيا صرف مي كند را مي تواند براي رفع مشكل بيكاري و فقر مردم آمريكا هزينه كند، گفت: بيش از هزار ميليارد دلار بودجه نظامي آمريكاست كه اگر خرج اقتصاد اين كشور شود ديگر لازم نيست جرياني مانند جريان وال استريت به وجود بيايد.

رييس جمهور تصريح كرد : هر جاي دنيا كه جنگ و اختلاف وجود دارد ردپاي آمريكا و متحدين آن مشاهده مي شود .

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره ادعاي آژانس بين المللي انرژي اتمي مبني بر تلاش ايران براي دستيابي به سلاح هسته اي و اينكه بسياري از مقامات اروپايي معتقدند كه هرگونه اقدام نظامي عليه ايران ديوانگي است ، اظهار داشت : در موضوع هسته اي ايران بايد به چند نكته توجه داشت ؛ ‌اول اينكه آمريكا و متحدينش اين ادعا را عليه ايران مطرح مي كنند لذا موضوع جديدي به شمار نمي رود ؛‌دوم اينكه بايد توجه داشت كه آژانس بين المللي انرژي اتمي تحت سيطره چه كساني قرار دارد؟ اگر واقعاً مستقل است چرا طي 40 سال گذشته حتي يك گزارش از فعاليت هاي هسته اي آمريكا و متحدين آن منتشر نكرده است ؟

رييس جمهور با اشاره به اينكه هر زماني دولت آمريكا تصميم مي گيرد عليه ملت ايران فشار بياورد محتوا و شدت گزارشات آژانس نيز متناسب با آن تغيير مي كند، خاطر نشان كرد : آژانس بين المللي انرژي اتمي از ايران مي خواهد تا اثبات كند كه در موضوع هسته اي منحرف نشده است و اين مانند آن است كه از كسي بخواهند ثابت كند كه بيمار نيست؛ اين منطق غلطي است چرا كه براي چيزي كه وجود دارد مي توان دليل آورد.

هر نوع اقدام نظامي عليه ايران ديوانگي محض است

رييس جمهور تصريح كرد : جمهوري اسلامي ايران به صراحت موضع خود را در خصوص سلاح هسته اي اعلام كرده و اعتقاد دارد كساني كه به دنبال بمب اتم هستند و يا آن را ذخيره مي كنند عقب افتاده سياسي و نادان مي باشند زيرا دوره بمب اتم به پايان رسيده است.

دكتر احمدي نژاد با طرح اين سوال كه چه دليلي وجود دارد تا ايران همه فشارهاي جهاني را براي ساختن نهايتا چند بمب اتمي كه هيچ خاصيت و قابليت استفاده نداشته و از سوي ديگر توان مقابله با زرادخانه هاي آمريكا را نيز ندارد. تحمل كند، گفت: بودجه سازمان اتمي ايران 250 ميليون دلار است كه همه آن در راستاي فعاليت هاي صلح آميز هسته اي استفاده مي شود؛ اما دولت آمريكا فقط در يكسال 80 ميليارد دلار براي بازسازي بمب هاي اتمي خود هزينه كرده است ؛ قطعا ايراني ها باهوش تر از اين هستند و مي دانند كه با 250 ميليون دلار نمي توان با تسليحات هسته اي گسترده آمريكا مقابله كرد؛ ضمن اينكه من هم معتقدم كه هر نوع اقدام نظامي عليه ايران ديوانگي محض است .

رييس جمهور در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آژانس بين المللي انرژي اتمي اعلام كرده كه دسترسي كامل به تاسيسات هسته اي ايران براي بازرسي ندارد، گفت : دسترسي كامل بهانه اي است كه مجدداً براي اعمال فشار بر ايران مطرح شده است و اين در حالي است كه تمام مراكز هسته اي كشورمان زير نظر دوربين هاي آژانس هسته اي قرار دارد و جابجايي مواد تا يك صدم گرم نيز ثبت مي شود .

مخالفان سياست هاي آمريکا به تروريسم، داشتن بمب اتم، ضديت با حقوق بشر و ديكتاتوري متهم مي شوند

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه خواسته آژانس بين المللي اتمي از ايران مبهم است چرا كه آنها به بهانه بازرسي از تاسيسات هسته اي قصد دارند تمام مراكز دفاعي و حتي دفتر كار بنده را بازرسي كنند، گفت: قطعاً هيچ دولتي در دنيا چنين اجازه اي را به آنها نمي دهد و اصولا اساسنامه آژانس نيز مخالف اين موضوع است .

رييس جمهور تصريح كرد: اگر آژانس بين المللي انرژي اتمي در اقدامات خود صداقت دارد چرا گزارش روشني از فعاليت هاي هسته اي ژاپن منتشر نكرده و مشخص نمي كنند كه چه اتفاقي در فوكوشيما رخ داده است؟ آيا واقعاً مواد 3.5% موجب اين خسارات شد قطعاً اين مواد چنين تبعاتي ندارد البته گزارشاتي در اين خصوص به مدير كل آژانس اتمي ارسال شده منتهي ايشان در جهت سرپوش گذاشتن به اين موضوع حركت مي كند .

دكتر احمدي نژاد با بيان اينكه آژانس بين المللي اتمي 6 سوال در موضوع هسته اي از ايران داشت كه با اسناد ارائه شده از سوي ايران اين 6 موضوع بررسي و حق به ايران داده شد، گفت: امروز اين سوال مطرح است كه اگر ايران با سياست هاي آمريكا مخالف نبود و يكي از متحدان آن به شمار مي رفت و چنانچه عضو دائم شوراي امنيت بود آيا باز هم آژانس بين المللي هسته اي چنين ادعاهايي را عليه ايران مطرح مي كرد؟ روشن است كه هر كس در دنيا با سياست هاي آمريكا مخالفت مي كند به موضوعات مختلفي مانند تروريسم، داشتن بمب اتم، ضديت با حقوق بشر و ديكتاتوري متهم مي شود و اين همه ادعاهاي دولت آمريكا است كه فاقد اعتبار و ارزش مي باشد .
رييس جمهور با اشاره به اينكه تمام ديكتاتورهاي جهان دوست و متحد آمريكا بوده و هستند ، اظهار داشت: شاه ايران دوست صميمي دولت آمريكا بود به گونه اي كه دولتمردان آمريكا نه تنها كشتارهاي صورت گرفته از سوي وي را محكوم نكردند بلكه كوچكترين انتقادي نيز از شاه نداشتندو حاضر شدند در زمان او به ايران نيروگاه اتمي بدهند اما از روزي كه ايران مستقل شد و با سياست هاي توسعه طلبانه آمريكا مخالفت كرد به انواع اتهامات محكوم شد.

شکست سياست هاي آمريکا در داخل وخارج از اين کشور

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه تمام دولت هاي كودتايي و ديكتاتورهاي دنيا مورد حمايت دولت آمريكا و متحد آنها قرار دارند ، خاطر نشان كرد : در 25 سال گذشته هيچ مقام ارشد ايراني به ليبي سفر نكرده و رييس جمهور ليبي هم سفري به ايران نداشته است، اما نمي توان يك رييس جمهور و نخست وزير اروپايي را پيدا كرد كه به اين كشور سفر نكرده باشد؛ اين موضوع نمونه روشني است كه مشخص مي كند، چه كساني طرفدار ديكتاتورها هستند .

رييس جمهور با بيان اينكه بهتر است دولت آمريكا به جاي اتهام زني به ديگران با ادعاهاي دروغين، سياست هاي خود را اصلاح كند ، گفت: امروز سياست هاي اين كشور در داخل آمريكا و در سطح بين المللي شكست خورده و دولتمردان آمريكايي بايد بپذيرند كه دوره استعمار به پايان رسيده و بايد به استقلال و حقوق ملت ها احترام بگذارند.

دكتر احمدي نژاد با اشاره به اينكه دولت هاي غربي 32 سال عليه ملت ايران اقدام كردند اما به رغم تمامي اين اقدامات امروز ايران پيشرفت كرده و آنها زيان كرده اند، اظهار داشت: اقدامات دولت آمريكا عليه ملت ايران جزء اينكه اين دولت را در منطقه و جهان منفور كند هيچ ثمري براي اين دولت نداشته است ، لذا ضرورت دارد كه دولت آمريكا در سياست هاي خود در مواجهه با ملت ها تجديد نظر كند؛ اين يك توصيه دلسوزانه است و اگر ما در اين توصيه خود صادق نبوديم بايد آمريكا را به ادامه سياست هاي اشتباه خود تشويق مي كرديم تا در عراق و افغانستان هر چه بيشتر در باتلاق فرو بروند .

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره اظهارات كاترين اشتون براي آمادگي اتحاديه اروپا مبني بر از سرگيري مذاكرات با ايران گفت : جمهوري اسلامي ايران همواره از گفت و گو و مذاكره استقبال كرده و آن را تنها راه حل رفع مسائل مي داند . ايران همواره پيشنهاد داده كه به جاي تقابل راه همكاري و تعامل در پيش گرفته شود، حدود شش سال قبل نيز در صحن سازمان ملل پيشنهاد كردم كه در موضوع غني سازي كنسرسيومي با ايران تشكيل داده و به اتفاق هم در مسير غني سازي گام برداريم اما از اين پيشنهاد استقبال نشد .

ايراني ها تنها ملتي هستند كه هيچ گاه دشمن پيروز نداشته‌اند

رييس جمهور در پاسخ به اينكه آيا ايران هنوز هم نسبت به پيشنهاد تشكيل كنسرسيوم پايبند است ، اظهار داشت : اين پيشنهاد مربوط به آن مقطع زماني بود؛ امروز هم پيشنهادات جديدي مطرح است و آمادگي داريم در هر جايي از كشورمان كه غني سازي انجام مي شود با هر كشوري كه خواستار همكاري باشد، مشاركت كنيم ؛ همچنين در زمينه ساخت رآكتور و تجهيزات غني سازي و ايجاد سايت هاي غني سازي نيز مي توانيم با ساير كشورها مشاركت و همكاري داشته باشيم و معتقديم اين گونه همكاري ها انديشه ها را آرام آرام به هم نزديك كرده و شك ، ترديدها و بي اعتمادي را از بين مي برد .

دكتر احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ايران را نمي توان در منطقه و جهان ناديده گرفت ، با طرح اين سوال كه غربي ها تا چه زماني قصد دارند به اين گونه اقدامات خود ادامه دهند؟ آنها را به مطالعه تاريخ ايران توصيه كرد و گفت : ايراني ها تنها ملتي هستند كه هيچ گاه دشمن پيروز نداشته‌اند؛ ملت ايران دوست همه ملت هاست و به نفع همه است كه با ملت ايران همكاري كند اما مشكل اينجاست كه غربي ها قصد دارند از موضع قدرت و زور با ملت ايران برخورد كنند در حالي كه هيچ ملتي چنين رفتاري را نمي پذيرد.

رييس جمهور در پاسخ به سوالي درخصوص تاريخ ايران قبل از اسلام، تصريح كرد: تاريخ و فرهنگ ملت ايران افتخارآميز است ، چرا كه جناياتي كه در تاريخ اروپا وجود دارد و جنگ هاي داخلي و كشتارهايي كه در آمريكا و ساير نقاط دنيا رخ داده در ايران وجود نداشته است. ايران همواره كانون دوستي، تمدن و فرهنگ است؛ البته اين بدان معنا نيست كه هيچ ضعفي نبوده و حاكمان نالايقي در ايران وجود نداشته اند در ايران هيچ كس به اينگونه رفتارهاي اشتباه افتخار نمي كند آنچه در طول تاريخ افتخار آميز بوده حركت وانديشه تعالي بخش ملت ايران بوده است.

دين و مذهب صهيونيست ها ثروت و سلطه سياسي است

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره مواضع جمهوري اسلامي ايران در قبال رژيم صهيونيستي اظهار داشت :رژيم صهيونيستي را حزب بسيار پيچيده و مخوف مي دانيم و با انديشه صهيونيستي مخالفيم و معتقديم صهيونيست ها نه مسيحي هستند و نه يهودي و اصولا دين ندارند و دين آنها ثروت و سلطه سياسي است .

رييس جمهور افزود: صهيونيست ها حداكثر 10 هزار عضو و حدود 2 هزار عضو اصلي دارند كه بخشي از آنها در آمريكا و بخشي در اروپا حضور دارند؛ صهيونيست ها يك گروه نژاد پرست هستند كه خودشان را برتر از ديگران مي دانند.

دكتر احمدي نژاد خاطر نشان كرد : عده زيادي مردم بدبخت و فقير هم با وعده نجات از فقر و داشتن شغل مناسب و مسكن از ساير كشورها به سرزمين هاي اشغالي منتقل شده اند اما امروز همان مردم به مخالفان سياست هاي صهيونيست ها تبديل شده و اخيراً چند صد هزار نفر از آنان عليه صهيونيست ها در تل آويو تظاهرات كردند، مشكل اصلي در سرزمين هاي اشغالي اين است كه ملت فلسطين از حق انتخاب محروم شدند و چنانچه اجازه داده شود تا ملت فلسطين به طور آزادانه سرنوشت خود را انتخاب كنند، مشكلي هم وجود نخواهد داشت.

رييس جمهور در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا مباحث مطرح شده در خصوص ايجاد سيستم پارلماني در ايران را موضعي عليه دولت مي دانيد ، اظهار داشت: چنين برداشتي ندارم و فكر نمي كنم مشكلي در اين خصوص وجود داشته باشد ضمن اينكه در قانون اساسي مكانيزم تغيير اين قانون پيش بيني شده است .

هيچ يک از اعضاي دولت در هيچ تخلفي دخالت ندارند

دكتر احمدي نژاد در پاسخ به سوالي درباره اختيارات رييس جمهور ايران در قانون اساسي، گفت : بدون ترديد همه روساي جمهور دنيا با محدوديت هاي قانوني و بعضاً غير قانوني در حوزه اختيارات خود مواجه هست

استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی