.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
ماجراي ورزشكاري كه امام زمان شد!

تابناک نوشت:چند سال پیش در يكي از محلات شرق تهران بر روي ديوارها شعارهايي بود كه نشان از "ظهور منجی عالم بشریت ابراهیم میرزایی" خبر می داد؟! برگه هاي تبليغاتي در ابعاد مختلف نيز با اين موضوع در ميان مردم پخش مي شد كه همزمان با آن نيز هزاران ايميل و هرزنامه که در فضای مجازی از این موعود خبر می داد، نيز توزيع مي شد. گويي اين روند همچون سريال هاي تلويزيون ادامه داشته كه چند روز پيش نيز يكي از اين برگه هاي تبليغاتي به دستمان رسيد.

برگه هايي كه گويي روش تبليغاتي سازمانی است که رهبرش خود را یگانه منجی ملت ایران می داند؛ "سازمان عَلَم حق و عدالت"!!؟ اما سازمان "علم حق و عدالت " چیست؟ آیا یک سازمان منبعث از یک سازمان سیاسی است یا حلقه ای متشکل از اوهام که گرداگرد شخصی به نام ابراهیم میرزایی تشکیل شده.

اما اين "ابراهیم میرزایی" کیست؟ همين را بدانيم كه "ابراهیم میرزایی" متولد 11/7/ 1318 شمسی در گرگان به دنیا آمده است، دیپلم را در دبیرستان بهرام تهران گرفته و به دانشکده افسری می رود و در گارد جاویدان شاه مشغول خدمت می گردد با دقت به تاریخ تولد نامبرده پی می بریم بر خلاف تصاویري که از او چاپ كرده و توزیع می كنند! عكسي كه حكايت از مرد جوانی با چهره ای مصمم و نگاهی گیرا دارد! ميرزايي اگر اكنون زنده باشد ـ گزارشهایی موجود است كه از مرگ او خبر مي دهند ـ پیرمردی است هفتاد و چند ساله و مجهول المکان.

در بیوگرافی نامبرده آمده: دانش آموخته دانشکده افسری است و استاد کونگ فو، مبدع سبک "توآ" و جزو یازده استاد برتر این رشته ورزشی در جهان شناخته می شود. رهروانش مدعی هستند نامبرده دارای دکتری فلسفه و فیزیولوژی است و از دولت فرانسه نشان عالی لژیون دونور دریافت نموده است. مدارکی که فقط هوادارانش مدعی آن هستند و دریافت نشان هایی چون لژیون دونور نیز چیزی جز مزاح تبلیغاتی نمی باشد.

نامبرده در رژیم پهلوی در گارد جاویدان خدمت می کرده که توسط هوادارانش به عنوان سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب وی تلقی می گردد. از دیگر ادعاهای پیروانش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- مسولیت یک باشگاه ورزشی معروف پایتخت در اوایل انقلاب
2- کاندیدای نخستین دوره ریاست جمهوری
3- تاسیس دانشگاه انشا در سال 58 با موافقت دولت آقای بازرگان
4- تأسیس "بیمارستان فيزیولوژی انرژی و روان پزشکی درد و درمان بیماری های نادرمان" در ملارد شهریار

البته یکی دیگر از ادعاهای پیروان نامبرده مجروح شدن وی در اوایل انقلاب توسط پاسداران است.
اما داستان واقعی مجروح شدن او این است که نامبرده در یکی از باشگاه های ورزشی در خیابان رودکی نرسیده به چهارراه آذربایجان کلاس آموزش کونگ فو دایر نموده بود. از شاگردان وی می توان به شهید والامقام یاسر عیسی پور اشاره نمود ـ نامبرده علاوه بر قهرمانی جهان در این رشته مبدع سبک ببر خونین در کونگ فو می باشد ـ وقتی در همان سال های اولیه نامبرده مدعی امام زمان بودن می نماید با همین شهید بزرگوار درگیر شده و مجروح می گردد و از یک پا برای همیشه می لنگد.

بنابر این گزارش میرزایی در سال 66 از طریق کوهستان به ترکیه رفته است. بنابر آخرین اطلاعات از نامبرده که به 3 سال گذشته بر می گردد ظاهرا وی فوت نموده و دوستان جاهلش هنوز منصب خدایی برای او تعبیه می کنند.

وی همچنین در کشور آلمان یک پیتزا فروشی داشته و در صنف خدمات غذایی مشغول بوده است. زندگي و سرنوشت او به همين جا ختم شده و بیش از این در مورد سرنوشت میرزایی اطلاعی در جايي درج نشده است.

ساختار شناسی این فرقه:

1 ـ قداست بخشی: استفاده از القابی مانند مصلح، منجی یگانه، راهبرالهادی الحفیظ و حتی لقب آقا به جای آقای... در جهت قداست بخشی به رهبر اين سازمان نیز پیرو همین امر قابل طرح است. (شاید به این دلیل که استفاده از کلمه آقا معمولا به عنوان پیشوند بزرگان مذهبی استفاده می گردد در حالی که برای خطاب رسمی به شخصیتی علمی یا حتی سیاسی از لفظ آقای استفاده می گردد.)

2 ـ بنیانگزار فرهمند: استفاده از القابی چون پرفسور و داشتن مدارک علمی متعدد و نشان جهانی را می توان در خصوص مطرح نمود.

3 ـ توهم خدا شدن: همان طور که به صورت صریح در بیانیه های آنها نیز آمده نامبرده [نعوذبالله] مدعی قادر متعال بودن شده است.

4 ـ قداست زدای از پیامبران: نامبرده با ایجاد شبهه در کتب و ادیان آسمانی مدعی است که تمام ادیان گذشته به خطا رفته و دینی که بنده مدعی هستم ار همه آنها برتر است.

5 ـ هزار پاره کردن حقیقت: این سازمان مدعی است در هر یک از کتب آسمانی گذشته تنها پاره ای از حقیقت ذکر شده و به همین مناسبت ابراهیم میرزایی با تجمیع کتب آسمانی گذشته کتابی به نام التوحید را آورده است.

در ادامه گزارش به حقایقی اشاره می کنیم که در مرحله اول جهت روشنگری جوانان عزیز کشور است تا در دام شیادانی چنین نیفتند و اگر عده قلیلی نیز گرفتار آمده اند با تدبر و تعمق صراط مستقیم را برگزینند.

آیا استفاده از عبارات کلی و نامفهوم با مضامین مختلف از آزادی انسان تا صلح جهانی و عدالت در پوشش کلماتی به ظاهر دینی برای پیشبرد یک آیین بدون داشتن برنامه دقیق و مدون میسر است؟ آیا مکتوبات و اطلاعیه های سازمان مربوطه که پر است از واژگان غلط و عبارات نامفهوم و بی معنی نشان دهنده تبحر نامبرده در مسائل اعتقادی است یا نشان از روان پریشی نامبرده است؟

فهم مکتوبات میرزایی که خود را یگانه منجی عالم می داند از عهده عوام ـ حتی خواص خارج است و این نه از پیچیدگی و عمق معانی اوست بلکه حاصل پریشان گویی آن هاست.

لطفا به چند نمونه از سخنان نامبرده توجه نمائید:

ـ "پیكرة تنگاهيِ آدم در واحدة وجود منقسم به وظائف الاعضا است."

ـ " ذات و فطرتِ قلبِ عقل (همة سؤالات در يك جواب) و عقلِ قلب (همة جواب ها در يك سؤال) در واحدة وجودِ روانجاهي منقسم به وظايفِ دين و دانش از مشاهدات و كشفيات كه سؤالِ آدم ز كجا است و مفهوم زندگاني آدم چه معنا است؟ "

ـ "السلام يومُ‌الموعود يومُ‌الشهادةِ يومُ‌الفتح يومُ‌الخُلُود مجاهدُالحقّ مؤمنين مجاهدِ نورِ يروُالصبرُالإستقامةُالأمانةُالفتحُ‌الأطهرُالوجودِ مؤمنين مباركُ‌الوجود"

ـ "راهبر الهنجار وحدت الوجود روان ِ اسفار"

البته ذکر تمام خزعبلات نامبرده و پیروانش از حوصله این نوشتار خارج است. در اين مورد القاب اختصاص داده به خود نيز خالي از اين اشتباهات نيست از جمله لقب "راهبر الهادی الحفیظ " عبارتی مجعول و مبهم است که فاقد اصول صرف و نحوی است.

اما اين داستان در جايي شيرين تر مي شود كه نجات ایران به روش اين سازمان علم حق و عدالت، باوجود بی مایگی در اصول و مبانی و ابهام در مواضع و اهداف، طرفدارانی ـ هرچند اندک ـ در کشور پیدا کرده و برنامه هایی نیز تدارک دیده است. این سازمان اخیرا با افزودن به حجم تبلیغات خود، وارد مرحله جدیدی شده است تا جايي كه اطلاعيه هاي اين سازمان در شهرهای مختلف کشور بیش از گذشته خودنمایی كرده و توزيع مي شود.

اما آنچه که هواداران این سازمان از آن سوء استفاده می کنند در مرحله اول جهل مردم و بعد کم کاری ارگان هاي نظارتي است.

این سازمان تحت عناوینی چون انقلاب فرهنگی، دادگاه حق و عدالت، توجه به نقش زنان در مبارزه و... به هوادارانش وعده نصر مي دهد. وعده به این که پروفسور آقا ابراهیم میرزایی راهبر این منجی یگانه می آید و کشور را پر از داد و عدالت و آزادی می کند!؟ پایه های سست گذشته را ویران و حکومتی استوار بنا می کند!؟ آنانی را که علیه بشریت جنایت کرده اند محاکمه و به سزای اعمالشان می رساند و مدعي است جامعه ایران و مدعیان نجات، آن چه در مشی و روش سازمان علم حق و عدالت مهم است، اعتقاد وثیق رهبر و طرفداران این سازمان به این نکته است که رسالتی بر دوش دارند تا نجات دهنده ملت ایران باشند؟! ابراهیم میرزایی خود را مکلف به وظیفه ای می داند که تاریخ بر دوشش نهاده؛ آن که یگانه منجی ایران باشد؟!

البته بر هيچ كس پوشيده نيست كه گروه هايي با چنين اوصاف، هیچ جایگاهی در جامعه نداشته و با سال ها تلاش همچنان در انزوا به سر می بند.

ادعای آزادی، عدالت و ایده آل گرایی به اضافه استدلال سست و ضعف شعور، ملغمه آشفته ای شده که نتیجه آن منجی زدگی ـ در برابر منجی گرایی رایج در ادیان مختلف ـ را به جامعه تحميل مي كند كه شايد در نظر نخست اهميتي نداشته باشد، اما به مرور مي تواند براي جوانان اين مرز و بوم كه با ضمير پاك خويش به دنبال كشف حقايق هستند، اثرات نامطلوبي بگذارد، چنان كه تجربه هاي بسياري تاكنون اين امر را ثابت كرده است.

با دقت در این موضوع و ظهور منجی ها با گرایشات مختلف از سلطنت طلب و لس آنجلسی گرفته تا ملی گرا و مذهبی هر چند گاهی ظهور می کنند و صلای نجات ملت ایران ـ آن هم به روش های عجیب و غریب و خرافی ـ را سر می دهند، پیروان قلیلی گرد می آورند و پس از چندی ناپدید می شوند، به نظر مي رسد اين امر اتفاقي نبوده و برنامه ريزاني دارد كه پیش از سیاستمداران و نهادهای امنیتی، بايد جامعه شناسان و روان شناسان به تكاپو بيفتند كه چرا و چگونه گرايش به اين گروه ها، در ميان قشرهاي خاص افزايش مي يابد؟

در خاتمه چند پرسش از کسانی که خود را پیروان نامبرده می نامند:

* اگر وی منجی عالم بشریت است چه نیازی به داشتن مدارک دکتری و نشان هایی مانند لژیون دنور دارد؟

* اگر هنوز وی زنده است و [نعوذبالله] قادر متعال است ترتیبی دهید تا در یک مصاحبه تلویزیونی زنده در آن سوی آب ها که به انحای گوناگون به شما سرویس می دهند شرکت کند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد؟

* مگر رهبر بودن یا رهبر شدن تنها به افزودن لفظ «راهبر»/«رهبر» به نام است؟

* نامبرده که مدعی خدایی است چرا به دنبال مناصب دنیایی می گردد؟

* چرا نامبرده برای این که نقش پیامبران را بازی کند 2 سال در گرگان مشغول چوپانی بود؟

* فیلمی که در سال 1366 تهیه شده و به جای شروع در خاتمه آن بسم الله الرحمن الرحیم قرار داده شده بود چه بود؟

* ماجرای سفیرانی که می خواست به اقصی نقاط عالم بفرستد ولی به آنها ویزا ندادند را به خاطر می آورید؟

* ماجرای آن کشتی که در سال 72 به مریدان خود دستور ساخت داد تا آنها را در دریا سیر دهد به کجا رسید؟

* شخصی به نام (بهنام چ) که خود را واسطه ارتباط میرزایی می نامد طبق اسناد و مدارک موجود، از عوامل سرویس موساد می باشد، آیا سرسپردگی در مقابل صهیونیست ها هم از کرامات وی است؟


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 17 آذر 1390
6
1
پاسخ
داستان
محمد 31 مرداد 1392
1
2
پاسخ
سلام علیکم

آقا این فرد نام برده شده که دوباره شروع به کار کرده!!!!!

الان زده تو کار اسمس

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی