.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
واکنش علم الهدی به مقابله با کشف حجاب
علم‌الهدی امام جمعه مشهد تصریح کرد: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا(ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم(ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد.
واکنش علم الهدی به مقابله با کشف حجاب

به گزارش شمال نیوز ، امام جمعه مشهد تصریح کرد: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا(ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم(ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد.

 

حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در آخرین خطبه سیاسی نماز جمعه در سال 1401 که با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به آیه 50 سوره مبارکه روم اظهار کرد: خداوند عالم می‌فرماید «فَانْظُرْ إِلَىٰ آثَارِ رَحْمَتِ اللَّهِ كَیْفَ یُحْیِی الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا إِنَّ ذَٰلِكَ لَمُحْیِی الْمَوْتَىٰ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَیْءٍ قَدِیر» یعنی ای پیامبر(ص) نگاه کن به آثار رحمت خدا که این شاخه‌های خشکیده درختان و گیاهان که از بین رفته و زمین‌های بایر که خشک شده، چطور با وزش نسیم بهاری و با یک تحول طبیعی به سبزه‌زار پرطراوتی تبدیل می‌شوند که با گذشته قابل‌مقایسه نیستند.

 

وی افزود: رحمت خدا باعث همه این‎ها شد؛ این بهار طبیعت باید برای ما بهار خداشناسی و توحید، توجه به عنایات پروردگار و خلقت ذات مقدس حق باشد و بینش عمیق و شگرفی در ما ایجاد کند. بهار نوروز برای ما دو برکت دارد؛ یکی دگرگونی طبیعی که در همه عرصه‌های طبیعی به چشم می‌آید و دیگری موسم زیارت پربرکت، رهنمودآفرین و سازنده‌ای که به یُمن حضور مقام معظم رهبری در این شهر و آستان مقدس اتفاق می‌افتد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سه سال به دلیل بیماری کرونا و نگرانی‌های پزشکی از این نعمت محروم بودیم تا امسال که خوشبختانه به عنایات خاصه امام هشتم این بلا از این کشور براندازی شد تا توفیق زیارت مقام معظم رهبری و این برکت عظیم دوباره شامل حال مردم این سامان اعم از زائر و مجاور باشد.

 

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه اول فروردین ساعت 15 ما و شما عزیزان پای رهنودهای حکیمانه و سازنده مقام معظم رهبری خواهیم نشست تا راهبرد یک‌ساله انقلاب و نظام را برای ما مشخص کنند و در این زمان پر فتنه و در موقعیتی که دنیا در عرصه سیاسی دچار پیچیدگی و جهالتی ریشه‌دار است، مسیر ما روشن شود.

 

علم‌الهدی تصریح کرد: بهار دوم مصادف با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و بهار عبادت خداست. بهار قرآن و بهار دلدادگی به ذات مقدس حق است. در این دو بهار یک درخواست را از ذات مقدس پروردگار تکرار می‌کنیم و آن عبارت است از دعای سال تحویل که «حَوِّل حالنا اِلی اَحسَنِ الحال» را به درگاه خدا عرضه می‌دارد تا حال ما را به بهترین حال متحول کند.


ایشان تأکید کرد: در طول ماه رمضان نیز در تعقیبات نماز هر روزه تکرار می‌کنیم که خدایا بدحالی‌های ما را به حسن حال خودت عوض کن. در این دو بهار هم این دعا تکرار می‌شود و وقتی می‌خواهیم این دعا را بکنیم، از خدا می‌خواهیم که بدحالی‌های این زمانمان را علاج کند؛ بدحالی ما در زندگی دنیایمان، بدحالی در عبادت و بندگی خدا که چقدر از عشق پروردگار جا مانده‌ایم و بدحالی‌هایی که در عرصه‌های اجتماعی به ما دست می‌دهد.

 

امام جمعه مشهد گفت: «اَحسَنِ الحال» کجاست؟ احسن الحال آن حالی است که دغدغه و مشکل نداشته باشیم، نگران نباشیم، آنی که مربوط به آخرت و بندگی ما در درگاه خدا است. احسن الحال ما این است که خدا طوری زندگی ما بیاید و عمل کنیم که خدا از ما راضی باشد.

 

وی ابراز کرد: فقط سؤال اینجاست که این احسن الحال را فقط باید خدا بدهد یا خود ما هم باید راه بیفتیم به طرف احسن الحال؟ برادران و خواهران، امروز ما در عالم به محور همه تهاجم‌ها و گردن‎کشی‌های دشمنان خدا تبدیل شده‌ایم؛ آن‌ها که بندگان واقعی خدا و جبهه حق را یافته‌اند و باهم متحد هستند تا ما را براندازی کنند و در این میان، باید از خدا بخواهیم که ما را نصرت کند و کمک دهد اما به‌موازات آن باید خودمان هم حرکت کنیم و قدم برداریم و عزیزان مسئول در همه ابعاد مسئولیتی و شئونی که بر عهده دادند، اکثر توان خود را به میدان بیاورند تا حال همه بهتر باشد.

 

علم‌الهدی با بیان اینکه «خواست دشمن این است که ما هیچ‌چیز نداشته باشیم»، خطاب به مسئولان اظهار کرد: شما آمدید مدیریت این جامعه و مسئولیت مردم را بر عهده گرفتید. پس باید تلاش کنید و در هر عرصه از ابعاد مسئولیتی که در آن فعال هستید، بدوید و خسته نشوید، دشمنان خدا را طرد کنید، آنان را ناامید کنید و شب را در کار به صبح برسانید تا مردم در رفاه بیشتر، زندگی آبرومندانه‌تر، آرامش بیشتر و معیشت سهل‌تر به سر ببرند.

 

وی خطاب به مردم نیز گفت: شما مردم هم باید راه بیفتید. ما امت پیامبر آخرالزمان هستیم. ما شیعه امیرالمؤمنین(ع) هستیم و وابستگی به اهل‌بیت(ع) داریم. آن‌هایی که خودشان در راه دین خدا مجاهده کردند و اکنون ما هم باید کمک کنیم تا به هر وسیله، ابزار و جریانی که امکان‌پذیر است، به نظام، دولت و انقلاب کمک کنیم و دشمن را شکست دهیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد که «حَوِّل حالنا اِلی اَحسَنِ الحال» وقتی محقق می‌شود که تصمیم به حرکت در ما وجود داشته باشد و آن‎گاه است که نصرت به سراغ ما می‌آید؛ همان‌طور که 43 سال دشمن این ملت خاک خورده، بیچاره شده و از این به بعد هم بیچاره‌تر خواهد شد. وی افزود: در حدیث آمده که «مَن کانَ لِله کانَ اللهُ لَه» یعنی خدا به شما کمک می‌کند اگر شما برای خدا باشید و همه قدرت، عنایت، توجه، معجزات و کرامت الهی به سراغ شما می‌آید و شما را کمک می‌کند به‌شرط اینکه ما برای خدا باشیم و برای خدا قدم برداریم.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به ضرورت تعهد به شعائر دینی در ایام ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه مهمانی خداست و این شهر هم شهر امام رضا(ع) است و شما در محضر ولایت امام هشتم(ع) زندگی می‌کنید. در این شرایط، خوشبختانه نمادهای مراقبت، رعایت و تقوا از مردم این سامان به چشم می‌آید؛ همان‌طور که در چهارشنبه آخر سال امسال، مشهدالرضا(ع) جزو آرام‎ترین شهرهای کشور بود و ضایعاتش هم فوق‌العاده کم بود. در این باره، بنده هم از شما مردم موحد و مؤمن تشکر می‌کنم و هم از نیروهای انتظامی و امنیتی که با مجاهدت و مراقبت تلاش کردند تا سرزمین علی بن موسی‌الرضا(ع) از هر ضرر و آسیبی تطهیر شود.

 

وی افزود: زائران و مجاوران عنایت داشته باشند که در ماه رمضان و در محضر امام هشتم(ع)، تجاهر به فسق صورت نگیرد. زائران گرامی و عزیزی که می‌آیند، با همه نیازی که به مسائل غذایی و زندگی روزمره دارند، حرمت امام رضا(ع) را حفظ کنند و در جوار این مضجع نورانی تظاهر به روزه‌خواری نکنند. استاندار و فرماندار محل‌هایی را فراهم کرده‌اند که مخصوص مهمانان امام رضا(ع) باشد تا این عزیزان مجبور به روزه‌خواری در ملأعام نشوند.

 

علم‌الهدی تصریح کرد: خواهران و دختران ما هم زیست عفیفانه را در خیابان‌های شهر امام رضا(ع) رعایت کنند. اگر هم اینجا در مقابل امام هشتم(ع) و در ماه مهمانی خدا حرمت‌شکنی شود، باید شرایطی باشد که کشف حجاب و بی‌حجابی در اقلیتی قرار بگیرد که نتوان آن را به این جامعه منتسب کرد. این موضوعی نیست که دستگاه‌های امنیتی و اجرایی بخواهند مقتدرانه وارد عمل شوند و مسئله را با عملیات حکومتی حل کنند. این در گرو یک اقدام فرهنگی و اجتماعی است که باید به همت شما مردم به آن رسیدگی شود و ریشه عفاف و حجاب به‌عنوان یک ارزش مهم اسلامی همچون همیشه پا برجا بماند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.11 seconds.